Teksas'ta Terör!

Teksas'ta Terör!

Teksas'ta bir kiliseye gerçekleştirilen saldırıda 26 kişi hayatını kaybetti. 24 kişi yaralandı. Saldırgan ise ölü olarak geçirildi.


6 Kasım 2017 08:35
font boyutu küçülsün büyüsün


Teksas kana bulandı! 

 

Teksas'ta bir kiliseye gerçekleştirilen saldırıda 27 kişi hayatını kaybetti. 24 kişi yaralandı. Saldırgan ise ölü olarak geçirildi.Yerel basında yer alan haberlere göre, eyaletin Sutherland Springs  bölgesinde silahlı bir kişi, bir kiliseye girerek etrafa ateş açtı. Teksas Valisi, saldırıda 26 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Yerel kaynaklarda yaşamını yitirenler arasında 2 yaşında bir çocuğun ve  kilise papazının 14 yaşındaki kızının da olduğu bilgisi yer aldı.Bölge sakinlerinin aktardığına göre, saldırgan silahını defalarca ateşledi ve yeniden doldurdu. Saldırının yaşandığı sırada kilisede yaklaşık 50 kişinin katıldığı bir dua seremonisi olduğu belirtildi. San Antonio'nun 30 kilometre doğusunda yer alan Sutherland Springs'te bulunan kilisenin bölgede kurulan ilk "vaftiz kilisesi" olduğu belirtiliyor.

 

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

 

Saldırganın 26 yaşındaki ABD'li eski asker Devin Kelley olduğu bilgisi paylaşıldı. Saldırganın evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenildi. Silahını bırakıp kaçan saldırgan aracının yanında ölü bulundu. Kilise dışında biriyle çatışmaya giren Teksaslı saldırganın çelik yelek giydiği açıklandı. Federal yetkililer saldırının nedeninin belli olmadığını belirterek "Terörizm bağlantısına dair işaret yok" açıklamasında bulundu.

 
Bu haber 1,717 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (3)
 • Ali Cengiz Uçar / 6 Kasım 2017 14:23

  Yere ve göğe hükmediyorlarmış ?

  Trump Yere ve Göğe biz hükmediyoruz derken kime mesaj vermiş oluyor ?
 • mete / 6 Kasım 2017 12:26

  881

  ABD devleti Kilise de Cami de tanımam UNESCO da tanımam Silahlanırım Kasım Kasım kasılırım Orayı burayı karıştırırım diyor. 17 yılı daha bitmedi... dikkat etsinler .... S.A.H. i.k.i.s.v.f.i.h.h. z.
 • kamil / 6 Kasım 2017 10:10

  hıristiyan katliamı!

  Sözde müslüman olsaydı suç tüm müslümanlara atılırdı!

  Hıristiyan olunca bu kural işletilmiyor!


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar