Yapay Zeka İnsanları Ortadan Kaldıracak

Yapay Zeka İnsanları Ortadan Kaldıracak

Hawking: Yapay zeka insanları ortadan kaldıracak


3 Kasım 2017 10:45
font boyutu küçülsün büyüsünHawking: Yapay zeka insanları ortadan kaldıracak


Ünlü bilimadamı Stephen Hawking, "Teknoloji bir noktada insanlardan daha üstün bir noktaya gelecek ve insanları ortadan kaldıracak" ifadelerini kullandı.


Saygın bilim-teknoloji dergisi Wired'a konuşan Hawking, "Robot ve bilgisayarların çok gelişmesi bir noktadan sonra insanlığı tehdit eden bir noktaya gelecek. Eğer insanlar bilgisayar virüsü tasarlarsa yapay zeka bunu geliştirerek, ortadan kaldırabilir" dedi.

Hawking, "Makineler bir süre sonra insanlardan daha aktif olacak ve Dünya'yı yönetebilecek bir konuma gelecek. İnsanlık acilen koloni yapabileceği bir gezegen bulmalı ve buralara yerleşmeli. Çünkü artık geri dönülemez bir noktaya geldik. Küresel nüfus alarm vererek artıyor ve Dünya'mız çok küçük. Artık kendimize zarar verme raddesine geldi" ifadesini kullandı.
Bu haber 2,313 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (6)
 • attila cetin / 13 Kasım 2017 04:46

  yine felaket senaryosu

  ya bu adamında bir gün ALLAH için ağzını hayırlı açtığını görmedim , hep ölecez bitecez sonumuz geldi geliyor gelecek.robotlar bizi bitirecek . koloni kuralım başka dünyalar bulalım . la bulalımda nasıl bulalım , sanki bu dünyadan başka bütün gezegenlerde teknoloji yok. ya orada daha azılı teknoloji yada başka belalar varsa.tövbe yararbbi ya
 • Ugur / 4 Kasım 2017 19:25

  Koloni kurmak la robot ne alaka. Eger robotlar dünyayi ele gecirebelecek kadar zekaliysa o koloniyede ulasamaz mi? Burada asil amac nedir dye sorgulamak gerekir.
 • mfc / 4 Kasım 2017 18:49

  asıl hedef

  yada yapay zekanin asıl hedefi insan sayisinin belli bir sayiya dusurulmesi ise. simdiden zemin hazirlanip sucu yapay zekaya yikmak olabilir mi.
 • Ender ÖZSÖYLER / 4 Kasım 2017 13:52

  Ayar vermeye bak sen.

  Zavallıya terminatör serisini mi izlettirmişler ne yapmışlar.:)
 • engin coşkun / 3 Kasım 2017 20:41

  o sen olsan bari

  ben bu adamın konuştuğunuda sanmıyorum birileri buna bir şeyler söyletiyor ne yani itiraz mı edebilecek üstelik bu adamın hastalığına sahip olan kaçkişi bu kadar uzun yaşayabilmiş ki bu yaşayabiliyor .bu adam bence sadece bir mahkum...
 • x / 3 Kasım 2017 12:38

  Arıtıcı Süpürge

  80 lerde bir elektrik süpürgesi reklamı vardı...
  İş biter, kordon gider... diye...


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar