'Koordinatlar Vatikan'dan' İddiası

'Koordinatlar Vatikan'dan' İddiası

Tarsus'taki gizemli kazıyla ilgili 'Koordinatlar Vatikan'dan' iddiası


1 Kasım 2017 08:19
font boyutu küçülsün büyüsünTarsus'taki gizemli kazıyla ilgili 'Koordinatlar Vatikan'dan' iddiası


Tarsus 82 Evler Mahallesi’nde gizlilik kararı içinde birinci yılını dolduran kazıdaki gizem, yeni iddialarla boyut kazandı. Beşinci kez kazı evine girmeye çalışan CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, olaydaki esrarın Hristiyanlığın önemli isimlerinden Tarsuslu Aziz Paul’ün kayıp İncil’i ile ilgili olduğunu iddia etti.


Beşinci kez kazı evine girmeye çalışan CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, olaydaki esrarın Hristiyanlığın önemli isimlerinden Tarsuslu Aziz Paul'ün kayıp İncil'i ile ilgili olduğunu iddia etti. Atıcı, bu kazıdan önce doğrudan Vatikan'dan gönderilen koordinatla define avcılarının çalıştırıldığına dair bilgiler aldığını söyledi.


​Hürriyet'ten Bülent Saroğlu'nun haberine göre, CHP'li Atıcı, bir yıllık araştırmasıyla ilgili şunları söyledi:

'ARKEOLOGLAR KORKUYOR'

Mersin’de bir gecekonduda, Başbakanlık izniyle, özel harekat polislerinin aldığı önlemler altında yaklaşık 1.5 ay önce kazı başladı.

"Ben oraya arkeolog götüremiyorum. Arkeoloji Derneği'ni aradım, birçok arkeolog var. ‘Ben hekimim, oraya girsem de anlamam. Siz de gelin' dedim. Ama arkeologlar korkudan giremiyorlar. İşin uzmanları bunun arkeolojik kazı olmadığını söylüyorlar. Orası bir define yeri, yani devlet define arıyor. İlk gittiğimde avluya aldılar. Ne göreyim ben, mağara ağzı gibi 4 delik var. ‘Vallahi de billahi de bir şey çıkmadı' dediler. O zaman niye 24 saat Özel Harekât koruyor? O gün oranın en yetkilisi benimle çadırda görüştü. Polisler onu korumak için etrafımızı uzun namlulu silahlarla sardılar, adeta etten bir duvar ördüler. ‘Nereden geliyorsunuz?' dedim, ‘Sormayın' dedi. Sanıyorum MİT'ten bir yetkiliydi. O kişi, olayın pek çok uluslararası bağlantısı olduğunu söyledi. ‘Bu Vatikan'la ilişkilidir. Hocam bu milli bir meseledir. İnanın burada milli bir iş yapıyoruz. Sizden ricam 10 gün sabredin' dedi. Ama 10 aydan fazla geçti üzerinden."

'HAZİNE DEVEDE TÜY'
"3-5 kilo altın için bu yapılacak iş değil. Ben şunu iddia ediyorum; burada hesap, Aziz Paul'ün İncil'iyle ilgili. Aranan bu. İddia şu ki bu gizli kazıdan önce gayrimeşru olarak birileri kazı yapıyor ve bu da Vatikan tarafından destekleniyor. Hatta bizatihi arama koordinatları, nokta olarak Vatikan'dan veriliyor. İki evi önceden kiralamışlar. Normalde aylık kira 300-500 lira iken 5.000 liraya kiralamışlar. Bir evi de çok uçuk bir fiyata satın almışlar. İçlerindeki polis güya intihar ediyor. Nasıl bir intihar; tabancasını temizlerken ensesinden vurulmuş. O dönemin savcısı sözde buna inanmış ve dosyayı kapatmış. Yani çok boyutlu bir olay. Aziz Paul'ün Hristiyanlık'ta İsa'dan sonraki en önemli kişi olduğu düşünülüyor. Dakyanus Hazinesi bu İncil'in yanında devede kulak tüyü kalır, kulak bile değil. Eğer o İncil gittiyse bir daha gelmez. Vatikan dünyayı verir o İncil'i vermez. Buna hiçbir şekilde paha biçilemez. Biz de bu kadar süreden sonra şeffaflık olsun istiyoruz. Şeffaflık suiistimalleri önler. Sonuçta buradan çıkan her şey milletin malıdır."

      

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201711011030828334-tarsus-gizemli-kazi-koordinat-vatikan/
Bu haber 4,116 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (18)
 • Kibele / 2 Kasım 2017 23:20

  Cevap verilmis...

  Sanirim resimde cevap verilmiş...yinede sayın Oktan Keles'ten bu konuyu dinlemek isteriz...SAYGILARIMLA!
 • Doğukan Kayhan / 2 Kasım 2017 22:18

  Radyoaktif

  Peki bulunan İncil'se, nükleerden koruyucu kıyafet niye giyiyorlar 1,2 polis ekibi ile koruma sağlanabilecekken çatılarda keskin nişancılar niye.
  Tarihi eser değil, İncil değil, hazine değil başka birşey buldular .
 • cenk / 2 Kasım 2017 21:45

  3 papaz

  Tarsusta olan 3 ermeni papazın bazı ülkelere sakladıkları zamanı gelince çıkarılmak üzere yeraltına inşaa ettikleri ALTIN ve çok önemli tarihi belgeleri sakladıkları...İşin ilginç yanı kordinatları kimse tarafından bilinmemesi...Günümüze kadar bu sır 3 ler adı verdikleri PAPAZLARIN kordinatları günümüz papazlarına kadar ulaşması...Ama hesaba katmadıkları olay 3 papazdan 1 tanesinin MÜSLÜMAN olup ortadan kaybolması...Paniğe kapılan 2 papaz bu biligileri sır olmaktan çıktığını bilip hemen hareklete geçsede artık çok geçtir...TARSUS bu kordonatlardan biridir...Hafife alınmayacak kadar ALTIN ve çok gizli belgeler vardır
 • Vedat / 2 Kasım 2017 18:24

  Hazine?

  “Ben Kilikya’dan Tarsuslu bir Yahudi, ehemmiyetsiz olmayan bir şehrin ahalisindenim”
  St. Paul, Resullerin İşleri, ACTS 21: 39 Bence Incil falan aramiyorlar, belki de Ahid Sandigini bulmuslardir, o degilse belki de ilk Incili bulmuslardir.
 • x / 2 Kasım 2017 17:25

  cadılar bayramı

  http://tr.euronews.com/2017/11/01/hava-durumunu-kelle-koltukta-sundu
 • Şule Can / 2 Kasım 2017 15:36

  Bu kazıda Musa (as) ın kutsal sandığını arıyor olmasınlar
 • Turan / 2 Kasım 2017 13:36

  Konu agir

  Bu konunun baya onemli oldugunu dusunuyorum. Zira yasadigimiz donemde pek cok sey ortaya cikmakta. Tarih'in dogru sayfalari da cikacagini dusunuyorum bu zamanlarda.

  Devletimize guvenerek gizlilikle bu ise devam etmelerini diliyorum. Tabi burda onemli olan "gercek devletin" isin basinda olmasi.
 • metin / 2 Kasım 2017 13:36

  Algıyı belirleme

  Bazı kardeşler ne buldular acaba veya ne söylesek diye karar veremiyorlar demişler.Dinler çağı kapanıyor tüm dünya Hristiyanlığı terkediyor isterse hz isayı bulsunlar kar etmez durduramazlar artık...Vatikan veya diğerleri boşuna çırpınıyor.Ne yazık ki Müslümanlık da aynı sonuca ulaşacak çok aşırı bir bozulma var insanlarda...Tek gerçek din islam kitaptaki değil evrendeki her mahlukda geçerli yapısal var oluşsal dindir ! Teknoloji ile bilim, akıl ve vicdan ile beraberliğinden ortaya çıkan islamın gerçeğine yönelmek tek geçerli kural olacaktır.Maalesef Müslümanım diyenlerin çoğu bu guruba dahil olamayacak...Ritüelle ömür tüketip dini okadar zanneden beyinlerin yeri yok ve olmayacak...
 • mete / 1 Kasım 2017 20:52

  Ne bulacaklar acaba ? Diyalog kitabı mı? UFO mu yoksa? Bulacaklarinda karar veremiyorlar, veremedikçe de iş uzuyor. Bu kadar fikir değiştirmeyin canım :)
  Aytunç Altındal olsa yine anlatsaydı.
 • c.d / 1 Kasım 2017 20:37

  Eğer olay gerçek incilse boşuna aramasınlar çoktan bizim devletin elindedir. Yarın bir gün bu İncil ortaya çıkarılırsa Hristiyan geçinen çoğu Avrupa halkında bir acaba oluşur İslamiyeti düşünmeye başlarlar. Yani tüm silahlardan önemli bir konu. Tabi eğer varsa.
 • Nurten Sahil / 1 Kasım 2017 19:44

  ...

  Bu tür eski tarihi yapıların farklı özellikleri olur.Hazine dışında orada boyut kapısı varsa deccalin ve inenlerin gelişi için hazırlık yapılıyor olabilir mi?
 • Adem / 1 Kasım 2017 15:16

  Çok ilginç

  Bu konu hakkında Oktan Bey'in bildiği birşeyler var mı acaba? Erenlerden Kopuz Ata'dan belki bildirilmiştir. Çok merak ediyorum ne çıktığına dair.
 • POLAT ALEMDAR / 1 Kasım 2017 14:31

  ASMD YE ...

  KARDEŞ YORUMUN FEVKALADE ELLERİN DERT GÖRMESİN.BURDAN EDİTÖRE DE SELAMLAR...
 • orhan / 1 Kasım 2017 12:20

  devlet

  devlet yaptığı herşeyi açıklamak zorunda mı? şuna bak ya ben gitmişimde girmek istemişimde cevap vermemişlerde.... vız vız vız. neymiş efendim içinde ne var mış, sana ne, devletin hiç mi özeli olmaz, bu nedir. millette vekilde herşeyi bilecek diye bir kaide yok. açıklanması gerekeni vakti saati geldiğinde devlet açıklar. ortalığı toz duman etmenin anlamı yok. aklı sıra ters algı yapıyor vatikan vermiş miş koordinatı!!! ya seni vatikan gönderdiyse!!!!!!
 • Hasan / 1 Kasım 2017 10:40

  Hazine

  O kadar çok iddia var ki; radyasyon için özel kıyaftler giyen bilim adamları, Mit, uzay aracı...

  İncili bulsalar; Barnabastaki gibi Peygamber Efendimizin gelişini işaret etse sizce Hıristiyanlar müslüman olur mu?

  Olan pavlusa olur, dinden çkarılır, itibarsızlaştırılır.
 • ASMD / 1 Kasım 2017 10:21

  OYUNLAR

  İngiltere 2016 yılında kütüphanelerinin birinde bir
  KURAN-I KERİM bulduğunu açıklamıştı her nasıl olmuşsa şans eseri bulunmuşda kaydı kuydu yokmuşta vs.. gibi açıklamalar yapmıştı. Fakat işin garip tarafı bulunan KURAN-I KERİM in yaşı yapılan karbon testlerinde KURAN-I KERİM in yaşı HAZRETİ MUHAMMED'in vefatından çok öncesine Hayatta olduğu döneme dayanıyor. İngilterede yapılan şu yorum (haşa) çok önemli KURAN-I KERİM aslında HAZRETİ MUHAMMED den çok daha önce yazılmıştı MUHAMMED bunu buldu ve okudu vs... gibi amacı belli benzer yorumlar. Eğerki haberde bahsi geçen incil bulunur ve açıklanırsa o zaman ben vatikanı ingiltereyi israili vs.. vs.. 7 düveli görmek duymak isterim....

  RABBİM YARDIMCIMIZ OLSUN...
 • Hasan Baltacı / 1 Kasım 2017 10:17

  Gizem

  Çok uzun süren bu kazıda polis intiharı,mahalle sakinlerinin söyledikleri devlet sırrı gibi koruma var,Oktan Bey'in bu konuda bizleri bilgilendirmesini bekliyoruz.
 • Hamdi Cenk Düzgit / 1 Kasım 2017 08:51

  İncil mi?
  ben olayın başka bir şey olduğuna inanıyorum...