ABD, İsrail'in Oyuncağı Olmuş!

ABD, İsrail'in Oyuncağı Olmuş!

'İsrail'i boykot ederseniz yardım etmeyiz!'


21 Ekim 2017 09:06
font boyutu küçülsün büyüsün


 'İsrail'i boykot ederseniz yardım etmeyiz!'


ABD'de Harvey Kasırgası'nın vurduğu Teksas eyaletinde bir kentte, İsrail'i boykot etmeyeceği taahhüdünde bulunmayan mağdurlara yardım yapılmayacağı bildirildi.


Dickinson kentinde kasırga yardımı talep eden mağdurlardan, yardım alabilmeleri için İsrail'i boykot etmeyeceklerini yazılı olarak beyan etmeleri istendi.
 
Kentin web sitesinde yer alan başvuru formunda, "Başvuru sahibi bu  belgeyi imzalayarak, İsrail'i boykot etmediğini ve sözleşme süresi boyunca  İsrail'i boykot etmeyeceğini kabul etmektedir." ifadesine yer verildi.

Sivil toplum örgütü Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği (ACLU) ise Dickinson kentinin yardım almak isteyen kasırga mağdurlarına böyle bir şart  koşmasına tepki gösterdi.
 

ACLU'dan yapılan açıklamada, bu talebin ABD Anayasası'nın ilk  maddesinde geçen ifade özgürlüğünü alenen ihlal ettiği ve McCarthy dönemini  hatırlattığı belirtildi.

 
Bu haber 2,371 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (2)
  • Yasemin AYYILDIZ ALPAĞUT / 21 Ekim 2017 20:00

    Vicdan..

    İnsanlık kendi içlerinde mevcut değil ki, süper güçmüş, başka ülkelerde adaleti, insan haklarını..vs sağlayacaklar. Elbette biliyoruz ki koca bir dünya küçücük İsrail'in etrafında dönüyor. Kendi vatandaşına acımayan, merhamet etmeyen başka ülkelerin çocuklarına acır mı?
  • x / 21 Ekim 2017 13:02

    Kıyamet

    Fırtına eken Kıyamet bicer