Yeniden Hayata Dönmeyi Vaat Ediyorlar

Yeniden Hayata Dönmeyi Vaat Ediyorlar

Öldükten sonra yeniden hayata dönmeyi vaat ediyorlar! Hem de 5 bin sterline


7 Ekim 2017 08:56
font boyutu küçülsün büyüsün


 Oktan Keleş yıllar evvel bu çalışmaları açıklamıştı:

 http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=33

 

Öldükten sonra yeniden hayata dönmeyi vaat ediyorlar! Hem de 5 bin sterline

Ölümden sonra yaşam 2000'li yılların gelmesiyle en çok tartışılan konulardan biri haline geldi. Bilim insanları, bugün bile öldükten sonra kendilerini donduran yüzlerce kişinin olduğunu ifade ediyor. Bu kişiler, gelecek yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte yeniden doğmak için şimdiden sıraya girmiş bile... Özellikle İngiltere ve Rusya bu konuda öncü olurken, önümüzdeki 10 yıl içerisinde fiyatlar da 5 bin sterline kadar düşecek... İngiltere'de "Cryonics" olarak bilinen bir yöntem sayesinde öldükten sonra insan beyni donduruluyor.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, dondurulma işlemi sayesinde gelecekte teknoloji gelişirse bu kişi kişiliği, zekası tüm yaşadıkları, deneyimleri ve hafızasıyla yeniden dünyaya gelebilecek. Şu an imkansız gibi görünen bu 'yeniden doğma' işleminin 10 yıl içerisinde iyice gelişeceği öne sürülüyor.

Cryonics, yani insanların şu Mel Gibson'ın "Forever Young" filmindeki gibi ileride canlandırılmak üzere dondurulması öyle cesedi (onların deyimiyle hastayı) buzların içine yatırmakla olmuyor. Çünkü insan bedeni, önlem alınmadan dondurulursa buz kristalleri hücrelerin çevresini sarıyor ve su kaybına sebep oluyor. Gerilen hücre zarı yırtılıyor ve hücre parçalanıyor. Bunu engellemek için gliserol gibi donmayan kimyasallar kullanılıyor.

Uzmanlar, bu işlem için ücretin önümüzdeki 10 yıl içerisinde 5 bin sterlin yani ortalama 6 bin 500 dolara kadar düşebileceğine inanıyor.


 Şu anda Rusya'da hizmet veren KrioRus adlı firma bu işin öncülerinden.

KrioRus kafa dondurma işlemi için 13 bin 200 dolar gibi bir mebla talep ediyor


https://www.cnnturk.com/dunya/oldukten-sonra-yeniden-hayata-donmeyi-vaat-ediyorlar-hem-de-5-bin-sterline?page=1
Bu haber 2,834 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (2)
  • Serhat Turkmen / 7 Ekim 2017 21:27

    Viz gelir tiriz giderler

    Her canli bir gun olumu tadacaktir. Tengri Biz Menen
  • dertli mümin / 7 Ekim 2017 18:48

    tam denk geldi

    epeydir merakımı kurcalayan konu oktan babanın yazdıklarından anlattıklarından gördük ki ruhu bedenden çıkarmak mümkün (yasak olan tin uçmağı bakınız kopuz ata 4 ) şimdi biri ruhunu bedeninden çıkarsa bu esnada bedeni mevcut en son teknolojiyle (soğuk havasız gliserol vb. maksimum koruma ) koruma altına alınsa bu şahıs onlarca yıl sonra MESELA MEHDİNİN ÇAĞINDA tekrar gelip bedenine girmesi mümkün müdür ? bedeni sağlamsa normal bir hayat sürebilir mi ? ruh o esnada yalnızca dünyada mı dolaşır yoksa uzaya başka alemlere çıkabilir mi ? mesela bedensiz vakitlerden ahirette sorgusu nasıl olur ? (namaz oruç zekat vb. ) ruhun çıkışı ve girişi için ehil kişilerin rehberliği (kam) lazım belli tabi ritüeller de var acayip merak ediyorum


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar