Borazini Denklemi

Borazini Denklemi

Oktan Keleş Yazdı: Borazini Denklemi


4 Ekim 2017 00:01
font boyutu küçülsün büyüsün


BORAZİNİ DENKLEMİ

Amerika ve İsrail’in yıllardan beri  uygun konjonktür bekleyip, Amerika ve İsrail’in fahişesi olan  ve onların borazanlığını yapan Semantah Levi’nin çocuğu Barzani, sözde referandum tiyatrosunu komedi tarzında sahneye koymuştur. Bu tiyatroyu izleyenler, bu sanal referandumun ‘yok hükmünde’ olduğunu görmüşlerdir.

Türkiye, İran ve Araplar başta olmak üzere bölge ülkeleri ‘ölü doğan’ bu çocuğu gömeceklerdir. Tarih, bizim gömdüklerimizle doludur ibret alana.

Barzani  mutlaka bedele ödeyecek. Hem de çok yakında.

Ak Parti içersindeki Barzanici kanat, -başta Mehmet Metiner olmak üzere- hızla ve acil olarak tasfiye edilmelidir. Aksi taktirde Ak Partililerin hiçbir söylemi vicdanlarda karşılık bulmayacaktır. Barzani’nin Türkiye’deki şirketlerine derhal el koyulmalı ve Barzani’nin KELLESİ  alınıp, ibret-i alem olması için Türkiye’deki Barzanicilerin önüne atılmalıdır. Zira Mehmet Metiner bir televizyon programında; Barzani’yi allamış pullamış, gariban, mazlum göstermeye çalışmış hatta daha da ileri giderek  şu cümleleri söylemiştir: ‘Türkiye’deki Kürtleri Barzani’nin Kürtlerine çevirmeyin!’Ne demek istemiştir Metiner? Ciddi bir izaha muhtaçtır.

Barzanici kanat, Türkiye’de ilişkili olduğu kesimlerce Mesut Abilerine toz kondurmayarak, Barzani’nin Türk Devleti’nin adamıymış gibi yüksek perdeden söylentiler yaymaktadırlar. Bu söylentileri yayanlar bilmelidirler ki İsrail Bayrağı, Barzani’nin yattığı yatağın yastığını süslemektedir.

Türkiye’deki bir kısım tarikatlar Barzani ile ne gibi ilişki içersindedirler? Bu meydana çıkarılmalıdır.

Barzani’ye taşeronluk yapan veya direkt açıktan savunuculuğunu yapanlar hangi makamlardadırlar? Barzani’yi sevimli ve mağdur göstermek için çırpınanlar onunla ne türlü ilişki içersindedirler?

Bahçeli ‘5 bin ülkücünün sözü var’ diyerek gaz almasıyla, içerdeki Barzanicilerin gaz alması arasındaki fark nedir? Üstelik şu soruyu da sormak hakkımız: Acaba Bahçeli’nin etrafında 5 bin ülkücü var mıdır?

Türk Ordusu gerekli hazırlıkları yapmış, vatanın bekası için uluslararası hukuktan doğan hakkını savunmaya çoktan hazırdır. Hiç kimsenin şüphesi olmasın! Bundan rahatsız olan içerdeki Barzaniciler kimdir?

Endişelenmeyin, Azrail Barzani’ye iyice yaklaşmıştır. Azrail’in nefesini sırtında hisseden Barzani,  ailesinden birçok kişiyi tedbir amaçlı olarak Arap ülkelerine göndermiştir. Irak’ın kuzeyinde Kürtler ateşe atılırken, Barzani ve avenesi neden kaçma planları yapmaktadır? Paralarını nereye transfer etmiştir? Barzani Kürtlerin kanı üzerinden hangi kirli pazarlıkları yapmaktadır? Kürtler bunları görmüyor mu? Niye böyle diye düşünmüyor mu?

Ortadoğu ve Irak politikalarında Amerika ve İngiltere’nin arası açılmış, kendi oluşturmuş oldukları denge şakülü Irak’ın kuzeyindeki Kürtlerin kanı üzerine kaymıştır.

Peşmerge alçakları Körfez Savaşında tapu dairelerini yağmaladıklarında bu günleri yazdık çizdik.

Barzani haddini aşmış, hava durumu raporlarında aziz Türk topraklarını sözde Kürdistan diye gösterme cüretini göstermiştir. Ona bu cüreti veren Mesut Abiciler, Ak Parti seninle gurur duyuyor diye Ankara’nın göbeğinde slogan attıranlar, tuvalet paçavrasını Ankara’da göndere çektirenler şimdi 2-3 kelime ile gaz almaya çalışsalar da  artık işler değişmiştir. Çünkü konjonktür  ve enerji canavarı bölge ülkelerinin ve diğer ülkelerin Irak’ın kuzeyine bakış açısını değiştirmiştir.

Bu yüzdendir ki Türkiye’nin, İran’ın ve Irak Devleti’nin müdahalesi kaçınılmazdır.Türkiye’de ne şiş yansın ne kebap politikasını güdenler ne yaparlarsa yapsınlar müdahale kaçınılmazdır.Üstelik gölge devletler örneğin Rusya, planını çoktan yapmıştır bile. Eğer Türkiye bir müdahale yapmazsa,kaybedilecek konum bellidir. Başta Suriye olmak üzere birçok konuda yanıldığını sürekli itiraf eden hükümetin başka lüksü yoktur.

Barzani’nin uyduruk referandumu yok hükmünde olsa da açıkça bir cüret gösterisi, boyuna bakmadan meydan okumadır. Bu cüretin bedeli Barzani’ye en ağır şekilde ödetilmelidir! Yoksa bunun en büyük zararını en başta bu ülkeyi ateşe atanlar ve yönetenler çekecektir.

Türk Milleti müsterih olmalı. Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadı’ olan Türk Ordusu bir kez daha tarih yazmaya muktedirdir. Tarih yazmak bizim işimiz!

Barzani’yi ve pislik aşiretini evliya gibi gösteren yabancı istihbaratların kucağına düşmüş bazı tarikatlar bunu görmelidir. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihin en kötü dış politikasıyla zaafa uğratılsa da çok güçlüdür.

Dış dünyadan koparılmış bir Türkiye, sanki Barzani’ye bağımlı hale getirme algısı oluşturulmak istenmektedir. Neymiş, Barzani’yi kaybedersek Türkiye bölünürmüş. Bu algıyı oluşturmaya çalışan iktidar partisinin Barzani borazancılarına diyoruz ki; Siyonizm’in borazanı olan birinin borazanlığını yapmayın. Ak Parti Genel Başkan Sayın Recep Tayyip Erdoğan partisinin içersindeki bu borazancıların sesini bir gece ansızın kesmelidir, diye düşünüyoruz. Bu konudaki samimiyetine güveniyoruz.

Milli politika tek ses ister. Her kafadan Sayın Erdoğan’ın aksine çıkan bu seslerin kesilmesi gerektiğini düşünüyoruz. FETÖ ile yapılan mücadelenin de milli bir politika ile desteklenmesi gerektiğini defalarca dile getirdik.

Söz konusu Vatan’dır. Barzani ve içerdeki Barzani severler teferruat bile değildir.

Öyleyse Irak’ın kuzeyi Türkiye’nin gücünü iliklerinde hissetmelidir. Ülke bölünecek, şöyle olacak böyle olacak diyenler boşuna nefes tüketmektedir.Bekleyin ve görün! Türk Milleti, Türk ordusu, Türk Devleti vatanına nasıl sahip çıkıyor?  "Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacaktır!" Hiç kimsenin şüphesi olmasın!

Bu arada Amerika’nın seyahat uyarısında; Kasım ve Aralık aylarında Amerika ve İsrail kaynaklı Türkiye’de  bir terör eylemi sinyalleri verilmiş midir?

Her konuda dikkat edilmeli. Milli birlik ve beraberlik şuuru geliştirilmedir. Bu da ayrıştırıcı bir dil ile değil, uzlaştırıcı bir dil ile olur.  Bu dili bozanların ağzına acı biber sürme zamanı gelmiştir. Türk Milleti, Türk Devleti her türlü tehlikeye karşı birlik  olmalıdır.

Şu tuzaklara dikkat çekilmesi gerekir:

1-İsrail neden açıktan Barzani’yi desteklemektedir? Sadece büyük İsrail için mi? Hayır! Bu konjonktür de bu zaten mümkün değildir. İsrail de bunu biliyor. Oyun çok açıktır: Bu oyunu özellikle Irak’ın kuzeyindeki Kürtler iyi görmelidirler. Bu sanal referanduma ve  sözde Kürdistan’a kimler karşıdır? Cevap: Bölge ülkeleri olan; Türkiye, İran, Irak ve Arap ülkeleri. Bunlar nedir? Müslüman Ülkelerdir. Barzani yemini ortaya atan İsrail, kendi üzerindeki İslam ülkelerinin tehdidini üzerinden atıp, bu yem sayesinde Müslümanların birbirleriyle kaos ve savaş uğraşı içine girmesini sağlayarak zaman kazanıp, rahatlamak istemektedir.

2- Mehmet Metiner gibilerin Türkiye’deki Kürt vatandaşlarımızı Barzani ile  özdeşleştirme saçmalığıdır. Algılatılmaya çalışılan şudur: Sanki Barzani’ye bir şey yapılınca Türkiye’deki Kürtlere bir şey yapılmış algısı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Böylelikle sanki Barzani alçağı bütün Kürtlerin ve Türkiye’deki Kürtlerin lideri konumu sanal bir şekilde meşrulaştırma ilizyonu sergilenmektedir.

Diğer mevzuları yazmıyorum, mevzu derin.

Bu analizi öğüt alacaklara sunuyoruz.

Yaradan Türk Ordusu’na, Türk Devleti’ne, Yüce Türk Milleti’ne zeval vermesin!

Saygılarımla.

Oktan Keleş

oktankeles@gmail.com

onaltiyildiz@gmail.com

Twitter:@oktankeles
Bu haber 6,483 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (31)
 • / 9 Ekim 2017 01:46

  Yazmadan edemeyeceğim

  Birşey dikkatimi çekti insanlarımız bu ülkeyi çok küçümsüyorlar. Bizden birşey olmaz psikolojisinde herkes. Tavsiyem şudur, bu zihin kontrolüne yenilmesinler. İsrail kendi askeri ile sınırlarımıza gelmek bir tarafa 100 km bile yaklaşamaz korkusundan.

  Türk özgüvenini yitirmesin, en tehlikelisi bu bizim için: Türk! Öğün çalış güven. Korkma!

  Korku ümitsizlik tenden içeriye işledi mi ona çare yok. Türk'ün karşısına dikilecek cesaret hiçbirinde yok; insanımız inansın buna.

  Devletimiz aklı selim ile hareket ederek, ülkemizi ve insanımızı savaşa sokmadan, Kuzey Irak'ta, Suriye'de vs insanlar kırılmasın ölmesinler bunların vebalini Allah bu milletten sormasın; üzerimize düşeni yapalım kaygısıyla hareket ediyor. Sorunlar yanlışlar çok şüphesiz. Ancak unutulmamalıdır ki son ordusudur İslam'ın...
 • / 9 Ekim 2017 01:37

  Onur Arslan / 6 Ekim 2017 13:35 (2)

  Kürtlerin %80'i bir partiye oy vermiyor. Bu yanlış bir bilgi. Güneydoğuda baskın bir şekilde bir partiye oy gidiyor; orada hangi baskı ve cehalet koşulları içerisinde insanların oylarının yönlendirildiği açık ve tartışılmalı. Güneydoğuda da genel toplamda buna rağmen %80nin çok çok altında. Ayrıca Güneydoğuda olmayan Kürtler için bu genelleme yanlış.

  Türkiye'de yalnızca Türkler zihin kontrolü ve manipülasyona maruz kalmıyor; Kürt kökenli Türk vatandaşları için de bu geçerli. İsrail'in Türkiye ile toprak toprağa komşu olması için şer güçler planlarını uygulamaya çalışıyor; önemli olan bunu farketmek.
 • / 9 Ekim 2017 01:28

  Onur Arslan / 6 Ekim 2017 13:35

  Önemli bir konuya dikkat çekmişsiniz. Türk devleti Türkiye'deki Kürtler'in de ülkesidir. Burada bir sorun yok. Farklı düşünenler yanılıyor.

  Devletin IKYB'ye tavrı açıkçası Türkiye'deki Kürtleri hiç ilgilendirmez ve asla devlete karşı bir memnuniyetsizlik gerekçesi olamaz.

  Örnek verelim ki anlaşılsın. Devletin Irak Türkmenleri'ne karşı tavrı da ortada. Hiçbir Türk çıkıp Türkmenler'e devletin gösterdiği tavır ortada; dolayısıyla Türkiye'ye Türkler'in devleti diyemiyoruz maalesef diyor mu? Bence bir kişi önce kendisinin bu ülkenin özbeöz evladı olup olmadığına karar vermeli. Kol kırılır yen içinde kalır. Yoksa memnun olmamak şikayet etmek için neden her zaman bulunur. Kendisini bu ülkenin özbeöz evladı hissetmeyen kişi memnun olmamak için her zaman bir neden bulur. Bir şehit anası/ablası ayağında yırtık terlikle cebinde beş kuruş parası yokken kardeşinin/evladının şehadet haberini aldığında bu ülkeye Türkler'in devleti diyemiyoruz maalesef diyor mu? Bunu herkes bu şekilde benimsemeli. Benimsemiyorsa kişinin kendi sorunudur. Devletin Karabağ konusundaki tavrı da ortada? Herşey o kadar kolay değil demek ki. Uluslararası siyaset ile ilgili detaylı karmaşık ilişkilerle ilgili.

  Ayrıca devletin IKYB'ye tavrında IKYB'nin hiç mi rolü yok? IKYB burada etkisiz eleman, devlet de çarpan eleman mı? IKYB kolları kanatlı melek, devlet de zalim bir şeytan mı. Bu kadar siyah beyaz mı herşey? Irak ilk işgal edildiğinde Kerkük ve Musul'daki tapu ve nüfus dairelerindeki evrakın imhasında yalnızca Barzani mi vardı? Buna ses çıkartmayanlar suçsuz mu?
  Irak'ta insanların öldürülmesinde tecavüzünde işkencesinde sessiz kalanlar Irak'a da kendi devletleri diyebilecekler mi? Hemen bu konuda birşeyi ifade edeyim, Irak'taki zulmü de Türkiye bir kenara kaydetmiştir ve bu zulme ortak olan Irak içerisindeki unsurlara da bunun hesabını günü gelirse yine bu devlet soracaktır. "Bu devlete bizim devletimiz diyemiyoruz maalesef" demek çok kolay. Mazeret her zaman vardır insan yeter ki üretmek istesin.
 • Ferhat / 8 Ekim 2017 21:52

  BORAZİNİ DENKLEMİ

  Bu haber 4500 defa okunmuş. Ki vatanın bekası için önemli bir haber iken...Tengri'nin Türkü 100 bin. Bu anlamsız değil mi sizce de?
 • Ümit engin / 6 Ekim 2017 23:32

  Selam

  Bu konuda kalperenler toplanıp eğitilmeli birlik içinde hareket etme kabiliyeti edinilmeli...sağolasın OKTAN KELEŞ...
 • Onur Arslan / 6 Ekim 2017 13:35

  Hüdapar'ı Unuttuk

  http://t24.com.tr/haber/huda-par-turkiyeye-kurtlerin-devleti-diyemiyoruz-maalesef,457767
  Hüdapar Genel Başkan yardımcısının röportajı bu yazıdaki bazı bölümleri hatırlattı bana

  HÜDA PAR: Türkiye'ye 'Kürtlerin devleti' diyemiyoruz maalesef

  "IKBY'ye karşı ortaya konan tavır, Türkiye'nin, Kürtlerin devleti olarak görülmediği yargısını içeriyor"

  ''Ben şahsen Türkiye'nin Kürtlerin sözde değil, gerçek devleti olmasını isterim. Ancak şu anda öyle mi?

  Doğrusunu söylemek gerekirse; dört parça Kürtlerin yaşadığı ülkelere bakılırsa, Türkiye diğerlerine nazaran Kürtlerin devleti olmaya daha yakın.''
  4 parça vurgusu var, yani Türkiye'nin doğusunu da ''Kürdistan '' olarak görüyor demektir bu ki çoğu kürt böyle düşünüyor. Büyük tehlike.

  Ümmetçilik adı altında kürtçülük yapıyor bunlarda.
  Akp'liler de bunları pkk düşmanı, Türkiye sevdalısı sandıkları için facebook sayfasında bunları övüyorlardı, bazı hüdaparlılar ise ''Biz islami kürdistan istiyoruz, bizde kürdistancıyız'' diyorlardı pkk'dan tek farklı dinmiş yani dediklerine göre.
  Genelbaşkanları da Teke Tek programına konuk olmuştu, taleplerimiz hemen hemen pkk ile aynı gibisinden bir şey demişti. İslamcısı solcusu bile benzer ve Türkiye'ye düşman. Barzani referandumunu da desteklemişti bunlar hatta. Akp'li kürtlerinde pek çoğu Barzani'yi desteklemişti, profillerinde Erdoğan resmi olupta Barzanicilik yapıyorlardı Erdoğan tepki koymasına rağmen.

  Nerde görsem hep nüfus konusuna değiniyorlar, yok Türkiye'de 30 milyon kürt var, 40 milyon var 20 milyon var vs
  Hepsi başka sayılar veriyor ve nüfus olarak sizden çokuz yada sayımız çok fazla akıllı olun demeye getiriyorlar, kendi aralarında da çok çocuk yapmanın önemli olduğunu gelecekte nüfusla ülkeyi ele geçireceklerini ima ediyorlar

  Bu nüfus konusu çok çok önemli. Sayılar kaç bilmiyorum ama bu art niyetli üreme hızını devlet durdurmalı. Bizi savaşla yenemeyenler böyle yola başvuruyorlar, onlarada bence ağa babaları ABD-İNg-İsrail vs tarafından bu telkin ediliyor.

  Bu konu çok önemli aman dikkat.

  Bir başka konuda gözlemimi yazdığımda bana haksızsın diyen olmuştu, keşke haksız olsam ama gerçeği gören görüyor. Olumsuz her şeyi fetoya atmak gibi pkk'nın kürtçü militanları ve tabanlarının yaptığı her şeyi ermenilere atmakta moda oldu. Doğuda hdp yani ayrılıkçılar o kadar oy alıyor hepsi mi ermeni bunların? Pkk militanları falan ugandalı mı? Uzayda mı yetişiyor bunlar?

  Kürtlerin %80'i hdp'ye oy verdi,veriyor. Gerçekleri görmek zor olmasa gerek ama kendini kandırmak isteyenler, kandırmaya devam edebilir. Yeterki devlet uyanık olsun ve halkı uyandırsın o yeterli.
 • ŞAHİN KARAOĞUZ / 5 Ekim 2017 13:07

  VAR OLASIN...!

  Var olasın kıymetli Ağabeyim. Şüphesiz Türk Devleti'nin bekasının tehdit altında olduğu şu zor zamanlarda kadim misyonumuzu hatırlamak ve hatırlatmak durumundayız. Bu topraklar onlara yar olmayacak inşaAllah zira ne zaman Türk Milleti bekasına ilişkin bir tehdit algılasa milli unsurları şuurlu bir şekilde bir araya gelmiştir.
 • Kalyoncu / 4 Ekim 2017 23:37

  Tebrik ederim, güzel ve önemli noktalara vurgu yapan bir analiz! Özellikle yazınızın son kısmında ki Mehmet Metiner gibilerin algı yönetiminde oynamış olduğu rolü alenen yazan bir analiz okumamıştım yakın zamanda yazılan yazılarda.. Son olarak; Bu sitede yer alan Arap baharı süreciyle ilişkili yazılarınızı bir kitapta toplamayı düşünüyor musunuz?
 • noyan 55 / 4 Ekim 2017 22:19

  firsat

  Barzani tarihi bir hata yapti degerlendirilmeli suleymansah turbesine benzeyecek gibi gorunuyor umidim yok Daha onceki it barzani yazinizda referandumun yapilmayacagini yazmistiniz sasirdik
 • Enes Tarık / 4 Ekim 2017 20:17

  Neden samimiyetine inanılmalı?

  Sevgili soysal kardeşim, şu habere Bir bak http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=5324
  Erdoğan Nazarbayev için Türk Dünya'sının AKSAKALI diyor. Bunu nereden bilebiliyor? Hiç bir şey göründüğü kadar basit olmamalı. Hiç tahmin etmediğimiz ihtimal vermediğimiz kişiler Türk Devleti'nin adamı çıkmazsa bu devlet nasıl kıyamete kadar var olur? Ayrıca vatansever komutan görmüyorum demişsin. 2014 te Genelkurmay ileri düzey iletişim sistemleriyle donatıldı. Casus uydulardan 500 km alanı izleyebilecek AWACS larımız var iha ve sihaları saymaya gerek yok artık operasyonlara eskiden olduğu gibi genç yeni askerler değil profesyoneller gidiyor, Fırat Kalkanı gibi bir harekat yapıyoruz ve batılılar milyonlarca dolar kaybediyorlar.
 • / 4 Ekim 2017 20:16

  Hangi Kürtler

  Kürt etnik kimliği altında yaşayan çok çeşitli insanlar var.

  Türkiye'deki durumdan başlayalım. Halaçoğlu'nun açıklamasına göre şu anda Türkiye'deki Kürt etnik kimliğinin altında yaşayanların yalnızca 1/3'ü gerçek Kürt; 1/3'ü ise Kürtleşmiş Türk; diğer 1/3'ü ise ağırlıklı olarak Ermeniler'den olmak üzere Ermeni, Arap, Çerkes, Çeçen, vs. asıllı Kürt. İlk iki grup kendini Kürt olarak tanımlıyor gerçekten de. Peki ama üçüncü grup kendini gerçekte nasıl tanımlıyor? Bu verilere ezberden itiraz edeceklere önerim Halaçoğlu'nun tezini dayandırdığı verileri gitsin kendisi de incelesin. Halaçoğlu'nun verisi doğru; çünkü doğrudan tapu kayıtlarına dayanıyor.

  Irak'tak durum ise Türkiye'den çok farklı. Irak'taki Kürt etnik kimliğini oluşturan insanlar içerisinde Ermeni kökenliler neredeyse hiç yok. Orada sazı eline alıp çalanlar Yahudi asıllı olanlar; yani hem Berzenci ve ailesi hem de ondan daha önemli olarak 1960-1970'li yıllarda hem Türkiye hem dünya kendi iç politik problemleri ve komünizmle mücadeleye odaklanmışken sessizce Kuzey Irak'tan alınıp ABD'ye ve İsrail'e götürülen Yahudi asıllı Kürt gruplar.

  Suriye'deki etnisite de yine farklılık arz ediyor.

  Sonuç olarak Türkiye, İran, Irak, Suriye'deki Kürtler'in tek bir kültürün ürünü olup aynı ulusal ideallere yönelmesi söz konusu değildir. Buna ilişkin laflar tamamen insanları iğfal etmek için yapılıyor.

  Türkiye ve Irak Kürtleri arasında akrabalık ilişkileri var ama genel mozaik birbirine düşman iki farklı etnik temel üzerinden şekilleniyor: Yahudilik (Irak) ve Ermenicilik (Türkiye).

  Türkiye'de Türkiye Kürtleri'ni Barzanileştirmeyin diyen kişi ince bir mesaj veriyorsa bilmiyorum belki bir bildiği vardır...ama bu sözün gerçekte bir karşılığı yok.

  Peki vatanını seven Kürtlerin yapması gereken nedir? Ne pahasına olursa olsun Türkiye'nin yanında yer almak ve Bozkurtlar ile hareket edip birer Bozkürt olmaktır.

  İtitraz edenlere de şunları sormalılar:
  1 - Irak'ta Kürt Devleti kurulursa gerçekten Kürtler için mi kurulacak.
  2 - İnşallah birgün gerçek Türkler her biçimiyle bu ülkeyi ele aldıklarında Kürtler'e istedikleri haklar verilmeyecek mi? Atatürk vefat etti beri Kürt haklarındaki kısıtlama gerçek Türkler'le mi ilgili yoksa bu da büyük oyunun bir parçası mı?
  3 - Devletin resmi dili yalnızca bir dil olunca ne oluyor dünya başımıza mı yıkılıyor? Diğer dillere bir kısıtlama mı var?
  4 - Kürtçülük yapanların gerçek kökenleri nedir? Örneğin gerçekten asılları da Kürt mü ya da müslüman mı?

  Barzani bence Türk devlet aklını okumaya çalışsın. Osmanlı'daki Köprülüler dönemini incelesin. "1929" yılında "yıldırımlar çaktıran/yaratan bir ırkın ahfadıyız" diye kime mesaj verildiğini iyi anlasın. Harp de bizim işimiz Haarp de bizim işimiz. O güvendiği ağababalarının kafasını Türk devleti gün gelir Davud'un Calut'un işini bitirdiği gibi bitirebilir. Dış görüntüye aldanmasın bence...yine kendi bilir tabii...meşhur sözle her seçim bir kaybediştir...
 • Said Naim Harici / 4 Ekim 2017 19:07

  İhanet değil mi?

  Herkesin Malumu olduğu üzre;
  AKP içinde ki birileri değilmiydi o mesut abilerini yüceltip adam yerine koyan, devlet protokolüyle karşılayan? Şimdi bende derinden düşünür ve zanda bulunurum ki; güya sözde referandumu AKP de ki aynı ekibin planlamadığını kim söyleyebilir? Hala birileri o kadük referandumu onaylayan beyanatlarda bulunuyorlar!!!
  Ensarioğlu gibi.
  Acaba kimlere Ensari (yardımcı) oluyor? Türk milletine olmadığı aşikar!
  Eee,
  bunun adı ihanet olmuyormu???
 • Turk / 4 Ekim 2017 17:49

  Uyuyan Turk

  Mevcut hukumetin zaaflari yuzunden asirlik proje devrede
  Malesef biz uyumaktayiz elimiz kolumuz baglanmis dusman
  Her taraftan taaruzda içimizdeki dusmanlarin gercek yuzu
  Ortada muhalefetteki liderler gaz almadan oteye geceme yen
  Lafvar icraat yok durumunda kurtlere gelince yuzde sekseni
  HDP ye oyunu verdi buda gosteriyorki ayrilmaya dunden razi
  Sozde kurdistanin etrafindaki devletler dusman cikisi
  Mersin mersine asiri kurd gocu surmekte kurd
  Allah sonumuzu hayir etsin
 • Volkan Ç. / 4 Ekim 2017 16:54

  Eyvallah ağabey...

  Türk milleti, ordusuyla birlikte oyunu bozacaktır, buna şüphe yoktur. Lakin, bu süreç, uluslararası hukuktan kaynaklanan Musul-Kerkük üzerindeki haklarımız gibi durumlar, bana Saddam Hüseyin'in Kuveyt'i işgal etmesi için cesaretlendirilmesini hatırlatıyor. Yani demem o ki, bu süreçte Türk Milletine ve Devletine kurulmuş bir tuzak olmasın...
  Yanlış anlaşılmasın elbette ki, Türk Devleti, Milleti ve Ordusuyla bu oyunu bozmalıdır, bozacaktır da evelAllah. Ancak, her türlü ihtimali göz önüne alarak iyi hazırlanmalı, bize karşı kurulan tuzakları lehimize çevirmeliyiz diyorum...
  Selam ve dua ile...
 • Serhan / 4 Ekim 2017 15:20

  Kusura bakmayın ama akp genel başkanının samimiyetine nasıl inanıyorsunuz ??? barzaninin Türkiye de gurur duyulduğu kongreyi samimiyetine inandığınız akp grubu gerçekleştirmedimi ??
 • Gülden / 4 Ekim 2017 14:43

  Allah razı olsun hocam.
  Analizlerinizle ışık tutuyorsunuz bizlere.
  Asarız vak vak ağacının bir dalına
  borazaninin kellesini.
 • nazife çetin / 4 Ekim 2017 12:59

  AĞZINA SAĞLIK OKTAN BEY
 • beklenen / 4 Ekim 2017 12:12

  sıkıntının bini bir para. Oralara çoktan müdahale edilmeliydi. Ama buy saatten sonra ne iktidara, ne ordunun başındakilkelere bu kadar büyük bir operasyon için güvenmem. Olan memedime olur. Barzanın elinde bir bvaşka koz daha var. Tam savaş sırasında veya başlangıcında biz türkişyeye bağlanmak istiyoruz derse işte o zaman iranla kapışmak zorunda kalabiliriz. Bana göre şu anda yapılacak en iyi iş 100 kişilik bir özel operasyon birliği ile barzanı ve çevresindekilerin kellerisini almak olacaktır. Zira açık bir savaşta karşımızda sadece peşmergenin değil 72 milletin olacağını unutmayalım.
 • SİNAN YILDIRIM / 4 Ekim 2017 10:33

  Yüreğine gönlüne sağlık Oktan sultanım. Yangın yerine dönmüş gönlümüze su serptin. Allah cc izniyle bu aziz millet bu oyunu bozacaktır.Türk ordusu, Türk devleti, Türk milleti var olsun.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.
  TENGRİ BİZ MENEN. HU.......................
 • BÜYÜK YÜCE TÜRK / 4 Ekim 2017 09:53

  BÜYÜK YÜCE TÜRK

  eline saglık hocam tamamıyla çok dogru bir yazı
 • Soysal / 4 Ekim 2017 08:02

  Anlayamıyorum

  Analiz çok güzel, elinize yüreğinize sağlık ama anlayamadığım şeyler var. Bu iktidar iş başına geldiğinden beri zaten Kürdistan kurulmasına hep örtülü olarak destek verdi, Şimdi sayın başkan'ın! hangi samimiyetine inanmalıyız. Her hangi bir müdahale olmayacak bence, daha önce memleketimizin aleyhine yaptıkları tüm işler gibi buna da herkesi alıştırıp kabul ettirecekler, 2019 da seçimi kazanınca da sonrası bizim için daha karanlık olabilir. 'Merkez medya' gücü ellerinde oldukça oy aldıkları büyük kitleyi manipüle etmeye devam edecekler. Bu değişmeden malesef güzel şeyler bekleyemiyorum. Kendi ailem de bile zamanında Öcalan la ilgili tartışmalar yapılırken bazı yakınlarım terör bitecekse dışarı çıksın demeye başlamışlardı( Atv-kanal 7 izleyicisi). Bir süre sonrada bunu kabul ettirecekler ve kimbilir daha nelere insanları razı edecekler.

  Şu anda kahraman Silahlı kuvvetlerimizin başında kahraman bir komutan göremiyorum, hatalıysam izah edin lütfen. tüm devlet kademeleri yandaş olmuş, vatanına, milletine, dinine herhangi bir kutsala hizmet eden yok, bir şekilde kuruldukları koltukları kaybetmemek için saray a hizmet edenler var. Başınızı ağrıttıysam kusura bakmayın, dertleşme babında yazıyorum, Kişisel olarak hepimizin içinde olacağı bir mücadele bekliyorum, yani bu milletin istiklalini yine bu milletin azim ve kararı kurtaracaktır. Tabi bir iç savaşla birbirimize düşmezsek. Bir kurtuluş mücadelesi daha verecek gibiyiz...
 • BEKİR ÖZTÜRK / 4 Ekim 2017 06:17

  TÜRK OYUN BOZANDIR...

  Her oyunu bozan TÜRK
  Yine yeniden her şeye rağmen bu oyunuda bozacaktır.
  Biz biliyoruz ki bu oyun için de kişisel menfaat peşinde olanlar var.
  Lakin unutulmasın hainlerin sonu hep bir sefalet ve idam ile son bulmuştur. Tarihin en şerefli en kadim milleti her daim oyun bozar.
  Barzani ve severleri bizi bölgeyi yok sayarken, ummadıkları darbeleri ALLAHın izniyle sırayla yiyeceklerdir.
  Bekleyin, BEKLENMEYENİ. diyor
  İLGİ ile izliyoruz....
 • Onur Arslan / 4 Ekim 2017 03:59

  Ensarioğlu'nu da Unutmayalım

  Galip Ensarioğlu denen sözde vekilde bu listeye eklenmeli
  Bunlar siyaset sahnesinden defolup gitmeli.

  Rüdaw Türkçe'ye konuşup duruyor. ''Türkiye askeri müdahale yapmaz, ekonomik ambargo olmaz'' vs deyip duruyor bu sözde vekil.

  Chp'de ki Sezgin Tanrıkulu'da dahil olmak üzere siyasetten uzaklaşmalılar. Bu halkın vergileriyle inanılmaz maaşlar alıp bide bize düşmanlık ediyorlar, kanımıza dokunuyor.

  Hiç bir şehidimiz için yazı yazmaz gelmiş ''Mam Celal'' falan diyerek Talabani'yi anıyor Sezgin Tanrıkulu. Tam bir kürtçü ayrıca.
  Partiler Türk düşmanı kürtçüler sarmış bu nasıl bir düzendir aklım almıyor, kahroluyorum
 • Orhun buyukkarci / 4 Ekim 2017 03:05

  Guzel yorum

  Suya sabuna dokunmadan hakikati teet gecerek yaplmis guzel bir yorum. Agzina saglik ustat..
 • alaca / 4 Ekim 2017 02:32

  Denklem

  Bu makaleyi destekliyoruz ve denklemin düğümünü Türk Ordusu kılıcıyla kesecektir İnşallah. Teşekkürler..
 • Buğra Ayyıldız / 4 Ekim 2017 01:04

  Kalpten sevgilerimle kağanıma

  Editör ağbim bunu da demek içimden geldi kaç defadır oldu da bu.Ne zaman çok üzülsem çok kırılsam çok bunalsam Kağan Atamın bir yazısı bir kitabı bir konuşması benim kalbimi mutmain eder yüreğimin sızısı dinerdi.Gene öyle oldu tevafuk Allahın rahmeti.Rahman ve Rahim koduyla kurulmuş Türk devletine şan olsun oldu olacak.Varlığım armağan olsun.Kalbim Oktan kağanımın kalbine ersin.
 • Buğra Ayyıldız / 4 Ekim 2017 00:30

  Kalpten sevgilerimle kağanıma

  Buyruk verilmiş hüküm kesilmiş rahatladık mutlu olduk kıvançla dolduk.Varlığım Türk varlığına armağan olsun.Şan olsun Yüce devletimize milletimize ordumuza
 • Özgür / 4 Ekim 2017 00:25

  Selam

  İçeride yas ilan etmesinler. :)
 • mete / 4 Ekim 2017 00:13

  Bir gecede sönüp giderler. Fe iza hum hamurun.

   ‘Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadı’yız!!!
  Subhan Allah'a şükürler olsun.!
 • Enes Tarık / 4 Ekim 2017 00:02

  Güç savaşı

  Önümüzde 100 yılın Dünya dengelerinin oluştuğu şu günlerde gayet güzel bir analiz olmuş. Şu yazıda okunmalı
  http://www.takvim.com.tr/yazarlar/ergundiler/2017/10/03/gladyo-savasi
 • nesrin tunç / 4 Ekim 2017 00:02

  bakmak değil görmek ve anlamak lazım

  pirim oyunu bozdun ve döktün gene hakikatleri ortalağa.anlayan anladı.iblisin yareni olmuş bu masala aldananlar düşünsün.ışığımız yol gösterenimiz allah yar ve yardımcın olsun.


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar