Oktan Keleş'in Araştırmaları Star Tv'ye Konu Oldu

Oktan Keleş'in Araştırmaları Star Tv'ye Konu Oldu

Oktan Keleş'in Araştırmaları Star Tv'ye Konu Oldu


27 Eylül 2017 09:02
font boyutu küçülsün büyüsün


Oktan Keleş'in Araştırmaları  Star Tv'ye Konu Oldu

  https://vimeo.com/235586741

Mesut Yar Sunar 38. Bölüm - Medusa from kalpoder on Vimeo.

Anlatılan Konu Oktan Keleş'in SIRDAŞ kitabında yer almıştı:

...

Tarih belge ile yapılır.’ diyenlere şimdi bazı belgeler göstereceğiz.


Tarihin tozlu sayfalarını arayalım: Sırdaş’tan Medusa ile ilgili öyle bir belge ve bilgi çıkmıştır ki, bu konuda bilinen bütün ezberleri bozmuştur.

Şimdi konuyu Sırdaş’ın kayıtlarından izleyelim:


Yıl 1456. Fatih Sultan Mehmet’in huzuruna, Venedik’ten, İtalyan asıllı bir heyet gelir. Sultan’a sunmak üzere, birçok değerli hediyeler vardır yanlarında. Araya hatırlı kişileri, elçileri aracı yaparak, Fatih Sultan Mehmet ile ısrarla görüşme talep ederler.

Padişah, gelen bu heyeti, onca rica ve minnete rağmen huzuruna kabul etmez. Elçilerle görüşmesi için Vezir-i Azam’ı görevlendirir. Venedik’ten gelen bu heyet, çaresiz, Vezir-i Azam ile görüşürler.

Görüşmenin konusu: "Sultanahmet’te bulunan Yerebatan Sarnıcı ve içinde bulunan hazine" ile ilgilidir. Görüşmenin konusu oldukça ilgi çekicidir. Hazineden bahseden heyet, Vezir-i Azam’a hazinenin yerini söylemez… Hazinenin yerini söylemek için şu şartı öne sürerler: “Hazinenin yerini, sadece Padişah’a” söyleyeceklerdir. Bunun için, tekrar Padişah’tan görüşme talebinde bulunurlar.

Vezir-i Azam, heyet ile aralarında geçen konuşmaları Padişah’a aktarır.

Fatih Sultan Mehmet Han’ın siyasi dehası bilinmektedir. ‘Bu işin içinde bir iş olabilir,’ diyerek heyetten bir temsilci ile görüşmeyi kabul eder. Belirlenen tarihte, seçilen temsilci, Fatih’in huzuruna çıkar ve şunları anlatır:

‘Yerebatan Sarnıcı diye bilinen mekânın içersinde bir hazine vardır. Hazine denilen şey; altın, gümüş, mücevher gibi maddi değeri olan şeyler değildir. Hazine, özel yapılmış bir lahit ve lahdin içindeki cesettir.’

Bu lahit ve içindeki ceset, Venedikli elçiye göre, ‘hazine değerindedir.’ Cesedin ise ‘Medusa’ diye adlandırılan efsanevî kişiye ait olduğu belirtilir. Bu ceset, mumyalanmış haldedir, Medusa diye tabir edilen saçları yılanbaşı ile yaratığı andıran bir şekildedir.

...

 

 
Bu haber 4,510 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (3)
 • Sehriemin / 3 Ekim 2017 08:09

  Hala pesindeler demek ki bilenler konussun dökülsün diye gündem etmişler.
 • ASLI HANZADE / 28 Eylül 2017 23:17

  önemliyi önemsizleştirme

  Böyle tarihi bir olay ancak bu kadar önemsizleştirilerek verilebilirdi ,sunucunun liyakatsizliği ve gevezeliği ön plana alınmış ve sanki tarihe kapı açacak bir olay değilmiş de sıradan bir olaymış gibi halka sunulması çok üzücü , neyse ki oktan beyin adını zikrettiler.
 • Ender ÖZSÖYLER / 27 Eylül 2017 15:25

  ENTERESAN...(değil aslında)

  Vaktin birinde sultanımız bir programa katılmıştı. Sunucu bayan , sultanımızı Metafizik kurgu roman yazarı gibi tanıtmıştı. Bu tanıştırmaya :Sultanımız biraz kızgın biraz gülümseyerek evet demişti.
  Star tv'de de , medusanın gündeme getirilmesi... ...ilginç.

  Biz Kur'ân'dan, iman edenler için bir şifa ve rahmet kaynağı olan âyetler indiriyoruz. Zalimlerin de ancak zararını artırır. Isra.82


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar