Medeniyet 30 Yıl İçinde Çökebilir

Medeniyet 30 Yıl İçinde Çökebilir

Medeniyet 30 Yıl İçinde Çökebilir


9 Ağustos 2017 19:23
font boyutu küçülsün büyüsün


Silikon Vadisi'ni terk edip inzivaya çekilen eski Facebook yöneticisi: Medeniyet 30 yıl içinde çökebilir

Martinez, "Yaşanacak sosyal patlama sonra insanlar paraya değil, 5.56 mm'lik mermilere değer verecek" diyor.

 

Neden bir insan yıllarca teknolojik gelişmelerin kalbi Silikon Vadisi'nde çalıştıktan sonra bir anda her şeyi bırakıp, inzivaya çekilir ve 'dünyanın sonunu' beklemeye başlar?

 

Facebook'un eski üretim müdürlerinden Antonio Garcia Martinez, bu soruyu tek bir cümleyle yanıtlıyor:

 

"Çok kısa bir süre içinde dünyanın neye benzeyeceğini gördüm ve bu bana yetti."
BBC'nin 'Silikon Vadisi'nin sırları' belgeseli ekibine ABD'nin Seattle kenti açıklarındaki Orcas Adası'nda satın aldığı geniş arazide konuşan Martinez, "Gelecek 30 yıl içerisinde dünya nüfusunun yarısı işsiz olacak. İşler çirkinleşebilir. Medeniyet tamamen çökebilir. O yüzden ben de buradayım" diyor.


 

Martinez, "İşler kötüye giderse Bulunduğumuz Orcas Adası ideal konumda. Yüzerek bile Kanada'ya kaçma şansınız var" diyor.

 

Silikon Vadisi'nde geliştirilen yapay zeka ve robot teknolojilerinin sanılandan çok daha kısa bir süre içerisinde küresel ekonomik dengeleri alt üst edeceğini düşünen Martinez, "İnanın ben gelecekten geliyorum. Daha yeni San Francisco adlı zaman makinesinden çıktım. Dünyanın gelecek 5-10 yıl içinde neye benzeyeceğini gördüm. Şu an size inanılmaz gibi gelen şeyler çok yakında gerçek olacak" diyor.

 

Siyaset ve teknoloji arasında ciddi bir yarış söz konusu. Şu anda teknoloji açık ara önde gidiyor."Antonio Garcia Martinez

 

Martinez, küçük Orcas Adası'ndaki arsasını kendi kendisine yetebilecek şekilde tasarlamaya çalışıyor. Barınaklar, temiz su, tarımsal ürün ve hatta mühimmat dahi stokluyor.

 
Bu haber 3,163 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (10)
 • c.d / 12 Ağustos 2017 10:39

  Bunları zaten biliyoruz Oktan Abi sağolsun ben başka bişey diyecegim. Adam mühimmat depoluyormus :) amerika felan zaten adam kimliğini gösterip 3 tam dolu sarsorlu ar-15 ini aliyor. Bizde daha taşıma ruhsatında kırk takla var. Adalet düzeni sağlandıktan sonra yani kimse kendi adaletini sağlamayı dusunmedikden ve cezalar adil olduktan sonra bilinçli bireysel silahlanma olayına keşke bizde gecsek. Benim evimde niye mpt olmasın yasal olarak. E zaten tüm suçlular silahın her türlüsüne çok rahat erisebiliyor suçların bir coguda kayıtsız silahlarla işlendiğine göre toplumumuz silah kültür ve adabindan neden bu kadar uzak tutuluyor neden çoğunluk olarak suçlular da var silahlar. Savaşçı milletiz diyeceğiz ama silahla askerde o da sansimiza iyi yere dusersek hasır nesir olacağız. Yada adama yıllık 200 felan mermi vereceksin. İyi o zaman öğrencilere de tüm öğrenim hayatları boyunca bir tane kurşun kalem versinler mantıklı mı bu. Elin gavuru evine mühimmat yigabiliyor bizim ülkedeki duruma edebe kültüre bak. Bunlar bizim hem genimize hem dinimize ters. Herkes disiplinli bir eğitime tabi tutulup psikolojik olarak kullanma yeteneği olarak edep adap olarak sınavlara tabi tutulduktan sonra bir çok silaha erişebilmeli. Sonuçta ben gidipte üstüme kayıtlı tüfekle tabancayla suç islemem yada bunu zaten şu anda yapabilirim giderim av bayisindan pompalı tüfek alırım yaparım çok kolay alınabiliyor. E o zaman bu muhabbetin aslı nedir? Bizi savasciligimizdan uzaklaştırmak masa başında ömrünü geçiren insanlar haline getirmek ? Eğer öyleyse bunu yapan ahmaklar artık şunu anlayın bu milletin kodları Allah'ın izniyle öyle bir yoğrulmuş ki böyle basit şeylerle üstesinden gelemezsiniz. Savaşçı olmak bir ruh işidir böyle şeylere bakmaz. Sizin askerleriniz ikinci dünya savaşında ilk başlarda korkudan sıkamazken, ateş etmesi için yanındakilerin ölmesi veya can korkusuyla tetiklenmesi lazimken, bize şimdi deseler ki haydi savaş çıktı, sen otur asker ağa biz hallederiz deriz. Sizin içi boş milliyetçilik vatan ve din alginizla bizimkini bir tutmayın. Neyse herşey hallolduda bı bu mu kaldı onada sıra gelir insallah.
 • İlker.c / 12 Ağustos 2017 02:36

  Adam kendince tedbir alıyor yadırgamamak gerek az çok bizlerde oktan ağabeyin uyarı niteliği taşıdıgı yazılarda yakın vakitte neler olabiliceni biliyoruz şahıs olarak ne gibi tedbir alıyoruz tedbir bizden taktir yüce ALLAH,tan saygılar
 • Birisi / 11 Ağustos 2017 11:02

  Niye kaçıcan ki? Kanada daha mı iyi olacak?
 • atamer33 / 10 Ağustos 2017 09:52

  Oktan Hocam Lütfen

  Rabbimin izni ile bu konudaki eşsiz değerlendirmenize ihtiyacımız var, lütfen bizi kırmayın.

  Allah a emanet olun.
 • Murat / 10 Ağustos 2017 00:27

  Akıllı Ada'm ileriyi düşünen dir
 • bezgin bekir / 9 Ağustos 2017 22:07

  gümbür gümbür geliyor

  dünya nüfusu olmuş yedibuçuk milyar 10-15 sene sonra 10milyarı bulacağı söyleniyor gelişen teknolojinin getirdiği otomasyon robotların işleri alması milyonlarca insanın işsiz kalması bunun getireceği hırsızlık gasp mafya fuhuş terör sosyal patlamalar vb. dünya cehennemden beter olacak bizim bu gördüğümüzü tahmin ettiğimizi haşa mevla bilmiyor mu ? bu nüfusla 1000 tane mehdi gelse altın çağ filan yaşatamaz (ALLAH beni affetsin ) NÜFUS AZALMASI KAÇINILMAZ ben nasıl olacak diye merak ediyordum salgın hastalık mı nükleer felaket mi vb. çok fikir jimnastiği yapıyorduk oktan baba işareti verdi ALLAH ONDAN RAZI OLSUN üçgen suratlıların dünyayı işgali geliyor ve büyük ihtimalle de 2023den önce artık belli oluyor yavaş yavaş şu an yeterli maddi gücüm olsa bende bu adam gibi önlem alırdım inanın TEŞEKKÜRLER 16YILDIZ OKTAN BABA
 • Kıbrıs Fatihi / 9 Ağustos 2017 21:46

  Senoryo işlenmeye başladı

  Bunlar gelecek olanın fragmanları. Yakında vizyona girer.. Bilenlere selam olsun.
 • Yasin / 9 Ağustos 2017 21:38

  Bu seytanilerin duşunçesi. Allahın vaad ettigine zıt deyilmi.allah nurunu tamamlamayacakmı. dunya musluman hakimiyeti gelmicekmi simdi.hocam yorumunuzu bekleriz. Sizin göruşuniz nedir?
 • Ender ÖZSÖYLER / 9 Ağustos 2017 21:06

  7-23

  Güzel haber.
 • mete / 9 Ağustos 2017 20:23

  2046'da ne olacağını


  2046'da ne olacağını Allah bilir ... değil mi Oktan Bey?

  İyi akşamlar


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar