17. Bölge'den Selamlar

17. Bölge'den Selamlar

17. Bölge'den Selamlar


5 Ağustos 2017 06:53
font boyutu küçülsün büyüsün


17.BÖLGE’DEN SELAMLAR


1951 yılında Las Vegas �" Nevada’da Groom Gölü yakınlarında kurulduğu söylenen 51.Bölge’ye neden bu isim verilmiştir? Farklı teoriler ileri sürülmekle birlikte bunlardan bir tanesi, Amerika’nın gayri resmi 51.eyaleti olarak kabul edilmesidir. Hakkında birçok filmin çevrildiği 51.Bölge gizemini halen korumaktadır [1].


2013 yılında CIA yayımladığı bir raporla üssün varlığı ve işlevi hakkında resmi açıklama yapmak zorunda kalmıştır. Ancak bu açıklamalar içinde dünya dışı yaşamla ilgili hiçbir veri bulunmamaktadır [2].


 
Coğrafya ve bitki örtüsü “Ötüken” ile çok benzeşiyor…


İşte o gece bizim bulunduğumuz “Ötüken” kodlu bölge de böyle bir yerdi. Komutanımız bize, dünyada 51.Bölge benzeri 5 bölge olduğunu söyledi. Onlardan bir tanesinin yakınlarındaydık. İşin ilginç tarafı 51.Bölge’de olduğu gibi buranın da yakınlarında bir göl bulunmaktaydı. İki bölgeyi karşılaştırdığımızda coğrafi yapısı ve bitki örtüsünün benzer olduğu hemen görülmekte. Bu tür bölgelerin dünya dışı varlıklarca ziyaret edilmesini iklim ve bitki örtüsüyle açıklamak yeterli değil elbette; belli ki yeryüzü ve gökyüzündeki ley hatlarının uygun yerleşimi buraları onlar için çekici yapıyor. O yüzden sayısız ufo vakası yaşanmakta buralarda. Yakın zamanlarda buralara bir uzay gemisi düşüyor ve içinden çıkan varlık yetkililerce incelenmek üzere alınıyor, olayın şahitlerinin açıklaması durumu daha da enteresan kılıyor [3].


Ertesi gün … Çesmesi’nde durarak hepimizin su içmesi de bölgenin önemini ortaya koyan manidar bir durum. Söylentilere göre burada savaşırken şehit düşen er’lerin yüzü suyu hürmetine çeşmenin kaynağı kesintisiz akıyor. Kimdi bu insanlar ve kimlerle çarpışırken şehit düşmüşlerdi?


17.Bölge meselesine gelirsek bu benim verdiğim bir isim yanlış anlaşılmasın. Malum kadim zamanlarda Türkler yönettikleri coğrafyayı 16 bölgeye ayırır ve kontrol ederlerdi [4]. Osmanlı İmparatorluğu da, koca coğrafyayı 16 bölgeye ayırmıştı. Hatta Piri Reis’in meşhur haritası da 16 parça/bölgeden oluşmuştur. Amerika’nın gizli saklı bir 51.eyaleti varsa eğer burası da biz Türkler’in 17.bölgesi niye olmasın ?


 Son olarak Ergenekon Destanı’nda anlatıldığı gibi, yenildikleri bir savaş sonrası dağa sığınan ve dağı eriterek vatanlarına sahip çıkan atalarımız gibi Kalperenler de o gece kutsal ağacın gölgelediği bir dağa sığınmışlar ve Gök Ataları’yla beraber kazandıkları zafer sonucunda vatanlarına sahip çıkmak üzere yola koyulmuşlardır.

KAYNAKLAR:
[1]:
https://www.quora.com/Which-Hollywood-movies-are-based-on-Area-51
[2]: http://edition.cnn.com/2013/08/15/us/area-51-documents/index.html
[3]: https://www.youtube.com/watch?v=APIazIQdOaI
[4]: Ay Yıldız Teşkilatı �" Baran Aydın

Onur Öner
Bu haber 4,511 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (7)
 • Ferit Karaman / 22 Kasım 2017 00:58

  19. Dakikaya dikkat lütfen

  ÖTÜKEN kelimesi hakkında ciddi bilgi içerir. Update edelim bilgileri.

  https://youtu.be/TkUby7eGbrE
 • Ferit Karaman / 17 Ağustos 2017 14:13

  Neden kopya bir misilleme yapılıyor?

  16 yetmiyor mu ki 17.si olsun?
  17.si; onlarda 51 var diye mi?
  Bizim reddettiğimiz ne var ki, onlar 51. bölgeyi reddediyor?

  Bu ne çelişki anlamadım...
 • Savaş / 7 Ağustos 2017 10:20

  Bolu

  Kardeşim farklı ve güzel bir bakış açısı, tefekkür olmuş.
  Birliğimiz daim olsun. Erkin Kün kutlu olsun.

  Selam ve dua ile...
 • bunlar gog & magog mu,yoksa zararsız zaman gezmenleri mi,ışık teknolojisi mi ? / 6 Ağustos 2017 14:49

  İzmir'i ufolar istila etti

  https://www.youtube.com/watch?v=4aPwMDfxXL8
 • onuroner / 5 Ağustos 2017 21:20

  mim vadisi

  Konakladığımız yere tırmanırken bir vadinin yakınından geçtik hatta bazı arkadaşlar bu vadi yarığının içinden tırmandı. Şimdi bu yarığa arapça "elif" harfi diyelim. Yukarıda konakladığımız dairevi konumlu bölgeye de arapça "he" harfi dersek ve ikisini birleştirirsek arapça "mim" harfini elde ederiz. Yani mim vadisi. Bu vadinin gökyüzündeki kopyası ise Kulbak Bilge'de anlatıldığı üzere ayın karanlık yüzündedir. Bu bağlamda o gece görmüş olduğumuz kurgan aydaki türbenin arza yansıması olabilir. Allahu alem...
 • Zekhân / 5 Ağustos 2017 20:41

  Saglam

  Daha ayakları yere basan, girdiği sokun etkisinden uzak bilimsel ve dipnotlu ☺ bu açıklama için teşekkürler.
  Belki şimdi gokturklere daha bi yaklaşırız.
 • Ali Can / 5 Ağustos 2017 10:45

  Ötüken

  Merhaba,
  güzel yazılarınız,değişik yorumlarınız için teşekkürler.Değişik,fakat çok gerçekçi bir bakış açısı.Sağ olasın.Teşekkürler


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara