Türkiye-Kazakistan Kardeşlik Konseri

Türkiye-Kazakistan Kardeşlik  Konseri

Kazakistan'da "Türkiye-Kazakistan Kardeşlik Ezgileri-2" Konseri


24 Temmuz 2017 08:47
font boyutu küçülsün büyüsün


Kazakistan'da "Türkiye-Kazakistan Kardeşlik Ezgileri-2" Konseri

Kazakistan'da, Astana EXPO 2017 Uluslararası Fuarı çerçevesinde, "Türkiye-Kazakistan Kardeşlik Ezgileri-2" konseri verildi.

 Türkiye'nin Astana Büyükelçiliği ve Astana Yunus Emre Enstitüsü tarafından organize edilen konser büyük ilgi gördü.

 Konsere, Türkiye'nin Astana Büyükelçiliği Müsteşarı Özlem Hersan'ın yanı sıra Kazakistan'daki birçok ülkenin büyükelçi ve elçilik mensuplarının bulunduğu binden fazla seyirci katıldı.

Müsteşar Hersan, açılışta yaptığı konuşmada, konserin Türkiye ile Kazakistan arasındaki tarihi, kültürel ve dostluk bağlarının önemli yansımalarından olduğunu belirterek, "Kültürel ilişkiler iki ülkeyi birbirine yakınlaştıran en önemli ilişki boyutudur." ifadelerini kullandı.

Konserde, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Türk Dünyası Müzik Topluluğu ve Astana Valiliğine bağlı Milli Akademik Filarmoni Orkestrası tarafından Türkçe ve Kazakça eserler icra edildi.

 Türk sanatçılar Çiğdem ve Cem Gürdal'ın orkestra eşliğinde söylediği Duraday ve Karlıgaş Kazak şarkıları, uzun süre alkışlandı.

Konser çerçevesinde düzenlenen çekilişte ise iki seyirciye Türk Hava Yolları (THY) tarafından Astana-İstanbul gidiş-geliş uçak bileti hediye edildi.

https://www.turkyurduhaber.org/haber/27582/kazakistanda-turkiye-kazakistan-kardeslik-ezgileri-2-konseri.html
Bu haber 1,460 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamışON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara