Kayıp Nota Sırrı

Kayıp Nota Sırrı

Kayıp Nota Sırrı


11 Temmuz 2017 09:20
font boyutu küçülsün büyüsün


KAYIP NOTA GERÇEKTEN KAYIP MI ? ARİF GÖNÜLLERİN TELLERİNDEN YAYILAN SESLERE Mİ KAPALI KULAKLAR ? 

Çok değerli,aziz,hürmetli ve gönüllere bakan dokunan sevgili onaltı yıldız takipçileri. Serüvenimizi kısacık bir iki done, nükte ile hatırlayalım mı? Hikmet deryası olup hakikat incilerini bağrında saklayan sitemize ilk kurulduğu günden itibaren her gün ilk işlerden biri olarak nasılda iştahla, aşkla giriyoruz? Girerken de acaba bugün hangi sırlara vakıf olacağız? Vay canına işin aslı buymuş, yıllarca nasıl da uyutulmuşuz diyeceğimiz hangi gerçeklerle karşılaşacağız? Örtülen, manipule edilen kahraman atalarımızın yazdığı gerçek tarihi hakikatlerden acaba hangisi gün yüzüne çıkarılacak, çarpıtanların suratına vurulacak? Arap-emevi karmaşasıyla hakikati örtülmeye çalışılan arı duru islamın, ulu atalarmızın ilk günden beri yaşadığı, yaşattığı inancı olan tek tengri, gök tengri inancını Allahın C.C. indirdiği bize ve tüm mahlukata din olarak seçtiği islam ile bire bir uyduğunu bizzat Kuran ayet hakikatleriyle gösterildiği, okurken de kalbimizin hızla çarptığı ve Ya Hakk diye bağıra yazdığımız hangi araştırma-çalışma var acaba? Diye zihinimizden geçirmiyor muyuz? Hepinizin o güzel çehrelerini gözümün önünde canlandırıyorum. Hepiniz mütebessim bir ifade ile evet diyorsunuz. Evet; hakikate evet, hak olan fıtrata evet, Türkün töresine evet, ulu kamların dualarına evet…

Bu girişten sonra bizlerin gönlüne, ruhuna, aklına dokunan adeta yeni dikilen bir fidana ilk verilen can suyu misali bizi yeniden hakikat topraklarına diken ve köklerimize ab-ı hayat mesabesinde hikmetli sözlerini döken hocama, Kağan atabeğime, en kıymetlime huzurlarınızda birkez daha şükranlarımı arz etmek istiyorum.

Konumuza başlayalım müsadelerinizle. Herşeyin ilki özeldir değil mi? İlk söz, bu söz söylenirken duyulan ilk ses, bu sesle duyulanın ilk yazıya geçirilişi, ilk görüş v.s. v.s. … muhabbetullahın birinde sevgili hocamız şöyle demişti “musiki, notalar v.s nasıl çıkmıştır? İnsanı bu arayışa, tekniğe iten ne idi?” diye. Akabinde cevaplamıştı. “ yaratıcısının bezm-i eleste duyduğu sesini o muhteşem tınısını bir daha duyabilmek, o muhteşem melodiyi bir enstrumanla çalabilmek.” Konu başlığımızdan da anlaşılacağı üzere bu sesin notasını arıyorlar. Ama bu arayış o sesin aşkına katılmak, karışmak için değil, onun antisini çıkarmak, o ahengi kakafoniye çevirmek için tabii ki. Beyhude bir uğraşı ama iblis laini aldığı muhleti çok iyi kullanıyor sonucunda da bir çok adem oğlunu ifsad etti. Ama biz onun adımlarını değil, işlerini, hareketlerini takip edeceğiz, etmekte de gevşek davranmayacağız. Bu kayıp nota konusunu kıymetli hocam muhteşem eserlerinden, yapıtlarından biri olan Kulbak Bilge serisinin ikinci kitabında bahsetmişti.

Bu kısmı okuduğumda biraz önce değindiğim sohbetleri üzerinden tefekkür etmeye başladım. Türk musikisi üzerine almış olduğum eğitimden dolayı seslere, notaya, müziğe karşı aşinalığım var. Aşinalığım var ama önce konuya işaret olacak, tefekkürü başlatacak yeri bulmam gerekiyordu. İlgili sayfada bu kayıp nota, tek sese indirilmiş birkaç notanın çıkardığı sesle açıklanıyordu. Bu ses hayatta veriyordu helakta ediyordu. Tesiride istemeye bağlı olamazdı. Sen onla değil o seninle iletişime, etkileşime girebilirdi. Nitekim Kuranımızda sesle ilgili çok ayet vardı. Yukarıdaki kitabın ilgili sayfasındaki resimde belirtilen “sayha” yok eden ses gibi. Rad suresinde gök gürültüsünün sesinden haşyete kapılıp tesbihata başlayan melekler gibi. “ Rabbi Musaya ağaçtan seslendi.” gibi. Yine sohbetlerinde herkesin bir notası vardır, o kişinin kodlarını açan, sistemini özetleyen diye. Evreninde bir notasının olduğunu onunda “Fa” sesi olduğunu söylemiştiler. Evet  nota dendiği için bu notalara işaret eden şey de bu sayfada olmalı diye düşündüm. Bir hususa kısacık  deyineyim; Allah C.C. herşeyden münezzehtir. Sesmiş, notaymış, v.s v.s… Tüm bu ifadeler Allahımızın rahmeti gereği bizim tahammül hududumuza indirilmiş şeylerdir. Yoksa hakikati bambaşkadır. Sayfada kadim Türk sazlarından biri ile betimlenmiş bir ata tasviri vardı. Bu saz onun kucağındaydı. Basılan notaları sese çeviren bir saz tutan “Budunçar Ata” … aradığım işaret bu isimdeydi.

BUDUNÇAR : BU-DU-N-ÇAR

Klasik Türk musikisinde notaların adı bu gün kullanılan evrensel isimlerden farklıdır.Perde adları denir.Biz burada portede ki bir birlerine yakın yerlere göre notaları çevirdik.Örneğin Neva Re dedik, perde de Yegah adını da alır Re notası.

Bu : BUSELİK : Sİ notası

Du : DUGAH   : LA notası

N   : NEVA      : RE notası

ÇAR:ÇARGAH: DO notası

Bu dört sese ulaşmıştım.Neden dört ses ? Daha az yada fazla olamaz mı? Diye düşündüm.Sonra dörtlerin hakikati zihnimde kıvılcımlar çaktı.4 kitap, 4 melek, 4 kapı vs vs.bu işaret üzerine tamam dedim.Kalbim mutmain olmuştu.Bir gün ocağımızda toplandığımız o güzel günlerin birinde yanına hürmetle sokulup kısaca bu tefekkürümü arz ettiğimde ‘’ çalmak lazım öyle değerlendirilmesi gerekir’’ dediler.Bu bulgular zihnimde çalkalanıp duruyordu.Ta ki başka bir  toplantıda İzmirden gelen kalperen kardeşim Dr.Hamdi Cenk DÜZGİT’le bu konuyu konuşana kadar.Kendileri de naçizane benim gibi müzikle iştigal eden gönlü güzel bir kardeşimiz.Kendilerine dedim ‘’ Hamdi bu konu böyle böyle.Bu dört sesi aynı anda naturel yerinden çalıp kaydetmek lazım.Dört sesi aynı anda bir dörtlük vuruşta basmak ve çıkan sesi arka arkaya çalmak.Kendileri ‘’ Abi benim İzmirde bunu yapabilecek düzeneğim var.Yapar sana gönderirim inşaAllah ‘’dediler.Sağ olsun yaptığı kaydı bana elmek olarak gönderdi.Bu kaydı hocamız ocağımızın ses sisteminde dinlettirince çıkan o lahuti ses ve titreşimler bizi bizden aldı.Hocam dikkat kesilip sazı ellerine aldılar,bakıp dediler ki herkes gözlerini kapatsın,kollarını açsın bu ses sizi kucaklayacak.Hakikatende o gün orada olanların hepsi aynı şeyleri hissettiler.Ses bizimle iletişime giriyor,adeta bizi kuşatıyordu.Arif kulaklara bu ses çok şeyler der dediler.Sesin tesiri ile hepimiz coşmuştuk.Bana dönüp kayıp notayı bulduk inşaAllah dediler ve bizi onore ettiler gönülleri var olsun.

Bu dört sesi incelediğimde başka işaretlere de ulaştım.

Sİ : 494 Hz.    4+9+4= 17

LA: 440 Hz.    4+4+0= 8

RE: 294 Hz.    2+9+4=15

DO: 262 Hz.   2+6+2=10

50.Sure KAF suresi….

Bu sureyi incelediğimde konuyla ilgili işaretleri içeren ayetleri gördüm.SubhanAllah…

Kaf 41. Ayet : Seslenenin yakın bir yerden sesleneceği güne kulak ver.

Kaf 42.Ayet  : O gün insanlar bu sesi gerçekten işiteceklerdir. İşte bu, çıkış günüdür.

Kaf 43.Ayet  : Şüphesiz biz diriltir ve öldürürüz. Dönüş de ancak bizedir.( O ses hayat ta verir,helakta eder)

Bu seslerin farklı kombinasyonları(farklı frekanslar,oktavlar vs vs) ile neler olur neler Allahualem…

Notaların isimlerinden kelimeler türettim ;

aSiLeR oD : Asiler ateşe arz edilirler(Helak)

aSiL o DeR: Eşref-i mahlukat olan sadece O Der(Hu) Zikr , o Hu zikri (Hayy olma)

DaiRe SoL:  Tavaf yönü,Daireye,semaha,zikre sol dan başla,kainatın tesbihatına gir,hayat bul.

Atalarımız musikiyi hakikatiyle çok güzel anlamışlar ve de kullanmışlardır.Hastalık çeşitlerine göre makamları belirlemişler tedavilerde kullanmışlardır.Ozanlar kopuzlarının tellerine vurarak halkı an’da olana uyarlamış,gelecekte yaşanılması muhtemel olan olaylara hazırlayan sözlerini notalara,seslere yüklemişlerdir.

Aşağıda sesin linkini bulacaksınız.Sakin bir ortamda ,sahte seslerin duyulmayacağı(korna,araç gürültüsü,tv,radyo sesi vs) bir yerde sesi açıp dinlerseniz titreşimin sizinle irtibata geçtiğini göreceksiniz.Sesin içinden seslenen başka seslerde duyacaksınız.Hepinizi hürmetle selamlıyorum.Kıymetli hocama,Kağan atabegime sonsuz şükranlarımı arz ediyorum.

Orkun AKAR

 https://www.kalpoder.com/2017/07/11/kayip-nota-sirri/
Bu haber 8,903 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (46)
 • enes / 2 Ağustos 2017 08:22

  Sol

  (Hakiki) Tarikat öğretilerinin hepsinde zikir sağdan başlar sol tarafta biter.
 • Mücahit Çelik / 31 Temmuz 2017 17:50

  Kayıp nota diye çıktım,karşıma KEDİLER çıktı..

  -Bilim insanları kedilerin gırtlağından çıkan takırdama sesini hala çözemediler..Ne ilginç ki;kedilerin çıkardığı bu sesin insanların bağışıklık sistemini çalıştırdığı-depresyon ve stresi önlediğini tespit etmişler..Kedi besleyen insanların stres gibi dertleri olmuyormuş..
  -Kayıp nota linkini sağa sola yollarken,kulaklığı takıp tekrar dinledim,kedilerin kullandığı ses aralığı ve makamını duydum. 4 ses aynı anda basınca arka planda tek ses tıkırtılı KEDİNİN MAKAMI çıkıyor..Zaten seslerin ayrı ayrı makamda da aynı.Aha şimdi bunu yazarken,sabah yem verdiğim yavru kedi, aşağıdan ısrarla miyavlamaya başladı..Ondan önce KEDİ aklımda bile yoktu..
  -Bir takım satanik ve şeytani örgütler kedilere bu yüzden mi düşman acaba?..Şifalı sesi bildikleri,insanlara iyi geldikleri için?Kedi besleyenlerin bu kayıp notayı dikkatle dinleyip,kedinin çıkardığı o sesle karşılaştırmasını tavsiye ediyorum..saygılar..
 • mücahit çelik / 16 Temmuz 2017 19:50

  DİKKAT =ACİL=...BU YAZIYI TÜM DİLLERE ÇEVİRİN LÜTFEN..

  Bizim; dünya çapında tanıdığımız ,takipte olduğumuz ,bir çok enstrüman ve müziği çalan müzisyenler var...Şu kayıp notanın megahertz yazısını yabancı dillere çevirin lütfen...Acil...İnsan, ses ve ruha hitabı kendisine dayatılan ölçü ve ses aralığında anlayıp anlatıyor..Halbuki bunu,yazıda belirtilen ses aralığı ve ilahi-evrensel akorda yabancı dilde çevirirsek,tüm dünya anlayacaktır...En azından müzisyenler anlayacaktır...Dünya o kadar da kötü değil...Türk müziği ve anlayışı tırmanışta şu aralar...Emin olun;dünyada Türk müziği -ölçüsü-anlatım gücü ve kültürüne acayip ilgi var...https://youtu.be/cdfgoMrCOdo...Bu adam İSPANYOL ve ZEYBEK besteledi...Siz zeybek besteleyen kaç TÜRK tanıyor sunuz?..saygılar..
 • A.. / 14 Temmuz 2017 21:20

  Zikir

  Esselamü Aleyküm.. Cumamız mubarek olsun..Sesi ilk açtıgımda..tuhaf bir his.. ayaklarım sanki yerden kesildi..Kalp ritmim degişti..Bir kaç saniye başım döndü..dinlemeye devam ettim..Tarif edemeyecegim çok güzel bir ses duydum..Bir kaç saniyelikti..Birden kendimi sanki bir zikir halkasındaymış gibi hissettim..çok net duyduğum ALLAH ALLAH 2.ses Sübhanallah..3.ses Hu.. Sanki O anda dünyayla birlikte dönüyor gibiydim..Videonun orta kısmına geldiğimde..Sanki çok uzaklardan derinden acı bir çığlık duydum.. Birden bir korku geldi..Bir kaç saniye sonra..Korkum geçti ve tuhaf bir rahatlama..Video bitene kadar dinledim ve her dinlediğimde müziğin zikrini işitiyorum...Benim için hissetmek kolay lakin yazmak zor.. Elimden geldiğince yazmaya çalıştım..ALLAH'a Emanet olun...
 • Serpil / 13 Temmuz 2017 21:19

  Ses

  Bir boslukta dalga dalga yayilan yasam gibi. Demir sesi metal sesi gibi. Ama ses devam edince Insan beynini incecik oyuyorlargibi. Bas agrisi yapiyor.
 • Hüseyin Bulduk / 13 Temmuz 2017 18:57

  Ses - frekans

  Emeğinize, gönlünüze sağlık komutanım. Her dinleyişte farklı sözcükler, sesler, mesajlar duyuyorum sanki.
 • waaw / 13 Temmuz 2017 16:20

  Hulki Cevizoğlu, Ceviz Kabuğu programında, Edip Yüksel'in "19 mucizesi" putunu yerle bir ediyor!

  https://www.youtube.com/watch?v=nocCvd5LAa4
 • ziyaeddin çörekçioğlu / 13 Temmuz 2017 10:49

  uzayın sesi

  Nasa tarafindan böyle bi ses yayinlanmişdı uzayda kayit edilen
 • Kârì / 13 Temmuz 2017 05:30

  His

  Bir şey hissetmeyenler üzülmesin. Kendinde bir eksiklik hissetmesin. Bu, doğru değil.
  Ben de bunu bir şeye benzetemedim. Ahenk nerde?!
  Benim ruhuma dokunmadı.
  Ruhuma dokunmadı diye de üzülecek değilim.
  Tefekküre diyeceğim yok da. Rüya bile sahibini bağlarken her tefekküre râm olmak gerekmez
  Neticede vahiy değil. Ayet değil, hadis değil.
  Kendinizi gereksiz suçlamayın derim.
  Bu yorumu yayınlar mısınız, onu da bilemem. :)
  Bakalım farklı düşüncelere tahammül var mı? :)
 • Kaan Murat / 13 Temmuz 2017 00:19

  Kayıp Nota

  Tüm Kalperenlere selam ve saygılar.Bu nota bende sanki bize hiçbir şey öğretilmeden önceki ilk yaratıldığımızda duyduğumuz boşluk ve hiçlik duygusunun bizde yarattığı acı bir his ve birazda korkuyu hissettirdi ama bu korku sanki gelecekteki müjdenin habercisi ve evrenin ya da gezegenlerin dönüşünün tınısı gibi mekanik bir ses duygularını da uyandırdı...Gerçeğe hu...AŞK İLE...
 • Buğra Ayyıldız / 12 Temmuz 2017 22:57

  Kalpten sevgilerimle

  Notayı ilk dinlediğim de bana yabancı gelmedi o sırada başka bir işle meşguldüm.Notayı dinlerken telaşım korkum geçti.Bu şeytani düzenin gürültüleri yalancı hatiplerin böğürtü gibi konuşmaları yalanlar bilhassa vatan ve şehitlere Türklüğe karşı vicdanların suskunluğu o suskunluğa mukabil bencilliğin hazcılığın insanı küçülten hırıltıları hepsi silindi ORKHAN Atabegim.Sanki önceden bilip unuttuğumuz bir ses sanki zamanlardan bir zamanda dinledik.Nasıl şeytaniler kendi çirkin kuklalarının seslerine şarkılarına insanın Tengrisel bağını kesecek gizli tınılar koyuyarsa bu seste her güzel şeyin içinde saklı.Karaçay Türklerinin cırlarında koronun sesleri Kamların gırtlak seslerinde onların temelinde İnsan Tengriden geldiğini biliyorsa bu ses onun içine ağacı yeşerten su gibi geliyor yok bilmiyorsa o zihni köle eden körmez işi ağ kırılıyor tabi failiyle beraber o ayetleri çokça düşünmeli her varlığın Tengriden gelen bir uyumu varsa o uyumu sağlayan üst bir uyum lazım o zaman kayıp nota tıpkı sır gibi OKYAY Kağanımın kitaplarından anladığım kadarıyla sır insanın gözünün önünde kalbinde her yerdedir aynı zamanda hiç bir yerdedir.Kayıp nota Türk Atalarda.Deve nasıl iğne deliğinden geçer demekki varlık özünü koruyup sinyale dönebilir dalga halinde olabilir.Eren babalarının gökle olan bağına yavaş yavaş aklım ermeye başladı.Budunçar Ata bu hikmeti paylaştıysa bu notayı ona uygun bir çalgıyla çalacak bir Ozan lazım diye düşündüm.Her dinin kendine göre bir tını yahut gelenekselleşmiş bir tür müziği var demekki insanın sinyalimsi bir tarafı var.Bir Gönül Mimarlarında OKYAY Kağanımız bizi salt dünyayı düşündürtüyorlar koca uzayı düşündürtmüyorlar demişti.Türk tüm evrenle bağı olandır Ay Yıldızlı albayrağın Kulbak Atadaki sırrıyla düşüneceğim Akam.Naçizane tefekkürümdür bağışlayın ama burdan herkese notayı Ay Yıldızla Kulbak Bilge atadaki o çizimle düşünülmesini naçizane tavsiye ederim.
 • Murat / 12 Temmuz 2017 22:48

  Beni duygulandırıp uzun düşüncelere daldırdı. Çok şey hissettirdi ama ne hissettirdiğini nasıl anlatacağımı bilmiyorum.
 • Said Naim Harici / 12 Temmuz 2017 22:38

  Kur'an Ve Ses

  Esselam Orkun Koldaşım,
  Bir kıvılcım verdin ateşimi alevlendirdin.
  Uzun zamandır üzerinde kafa yorduğum bir çalışma taslağı var ve nerden nasıl başlayacağımı haalaa bilemiyorum. belki sizde bu ateşe bir nefes verirsiniz.
  Şöyle ki;
  Malum, Kur'an harflerinin rakamsal olarak (ebced diyelim mesela) bir değeri var. Eğer bir şeyi rakamarla tarif edebiliyorsak, electronik olarak, bu sayı dizimizi sese de çevirebiliriz.
  İmdi;
  Mesela, Fatiha suresinin bütün harflerinin sayı karşılığını dizin hale getirsek ve bunları sese tevil etsek ve sonrada notaya... Bu nota dizimini bir çalgı ile, mesela piyano yada kanunla, yada ney ile seslendirsek ortaya ne çıkardı acaba? Hele bunun bir orkestra ile icra edildiğini görsek!!!
  Bu hususta erenlerin ve ariflerin himmetlerine müraacat ediyorum.
  Bendeniz; nota bilmeden bağlama çalarım, kuvvetli bir müzik kulağım var ve hemen herşeyi duyma yoluyla çalarım ama müzik bilgim bu çalışmaya asla yetmez. Electronikçide değilim, Kur'an alimi hiç değilim.
  Yaradan bunu aklıma düşürdü ama nasıl çalışırız onuda bilmiyorum.
  Bir de siz düşünün bakalım.

  Tüm Kalperenlere kalbi hürmetler.

  Selametle
 • Slm / 12 Temmuz 2017 20:07

  Stonehenge’in Kayıp Sesleri

  tonehenge’in Kayıp Sesleri
  10 Temmuz 2017 bizsiziz

  Stonehenge ile ilgili pek çok cevapsız sorunun cevabı için sesler yardımcı olabilir mi? Dr. Till, Sanal Gerçeklik Teknolojisi sayesinde geliştirmiş olduğu yeni bir uygulama ile bizi, bu mistik taş bloklar arasındaki 3.000 yıl önce var olan ses boyutuna taşıyor.

  Günümüzden 3.000 yıl önce var olan sesleri kaybolmuş olsa da, Huddersfield Üniversitesi-Müzik Teknolojisi Bölümü’nden Dr. Rupert Till bazı antik enstrümanları ve sanal gerçeklik teknolojisini kullanarak Stonehenge’in bütünsel yapısındaki yankıları gösteren sanal bir ses turu yarattı.

  Farklı seslere sahip olan yerlerin antik insanların ilgisini çektiğine dair çok sayıda kanıt bulunduğunu belirten Dr Till, Stonehenge’de de “garip bir akustik” bulunduğuna inanıyor. Örneğin günümüzde bile Stonehenge’de bir rüzgarın ya da bir davul sesinin 47hz bas tonu sağladığını söylüyor.

  İlk olarak, Washington (ABD) – Maryhill’de bulunan Stonehenge’in replikasını ziyareti sırasında daire formun sese olan etkisini düşünerek araştırmalarına başlayan Dr. Till, şu anda –ziyaretçi turistlerin ve yakındaki A303 otoyolundaki otomobil sesleri de dahil olmak üzere- anlık sesleri yok ederek bizleri 3.000 yıl önceki ses boyutu algısına taşıyan yeni bir uygulama geliştirdi. Bunun için, insanlara Stonehenge’in bozulmamış halindeki yankılaması içinde o zamanki müziğe benzer bir duygu yaratmak amacıyla yine o zamanlarda kullanıldığı düşünülen kemikten yapılmış flütler ve hayvan boynuzları gibi bazı enstrüman seslerinden yardım alan Dr. Till, alanın bir Rock konseri mekânında beklenen düzeyde özellik sergilediğini belirtiyor.

  Daha önce İspanya’da içlerinde yapılan kazılar sayesinde müzikal enstrümanların bulunduğu derin yer altı mağaralarında da çalışmış olan Dr. Till, birkaç bin yıl önce insanların akustik ortamlara ilgi duyduğuna dair güçlü kanıtların olduğunu açıklıyor. Tünellerin ve mağara sistemlerinin yankılarının insanlar için özel bir anlam taşıyor olabileceği ve bazı belli insan işaretlerinin bulunduğu sarkıtların müzikal bir işlevi olduğu düşünülüyor. Sarkıtlara doğru bir şekilde vurulduğunda derin bir tını duyulabileceği ve hatta bu şekilde büyük dikey bir ksilofon gibi çalınabileceği belirtiliyor.


  Stonehenge’in akustiğini gösteremek adına Dr. Rupert Till minik bir davul çalıyor. F: BBC

  Garip ve farklı teoriler için cazip bir yer olan Stonehenge, bu sayede arkeoloji alanında da hızla büyüyen ve yer edinen sanal gerçeklik teknolojisi (VR) ile geçmişi yeniden yaratma çalışmaları için de bir odak noktası oluyor. Geçmişin görselleştirilmesinde uzmanlaşmış arkeolog Dr. Aaron Watson’a göre Sanal Gerçeklik ile tarihin araştırılmasında bize yeni yollar açıyor:

  “Sanal gerçeklik dünyasını yaratmaya başladığımız andan itibaren, özellikle insanlar hakkında ‘ne giyiyorlardı, duruşları nasıldı, dövmeleri var mıydı’ gibi sorular sormaya başlar. Sürükleyici bir deneyim yaratmak için bu soruların cevaplanması gerekiyor. Bu şekilde bizi kitaplarda anlattığımızın ötesine götürebilecek yeni bir duyusal deneyim kazandırıyor.”
  http://www.bizsiziz.com/stonehengein-kayip-sesleri/

  Kaynak: http://arkeofili.com/stonehengein-kayip-sesleri/
 • Omer A. / 12 Temmuz 2017 18:48

  Kayip Nota, kavusumun anahtari mi?

  Muzigi dinleyince hissettigim sey yaklasmakta olan birseyin gelisi gibiydi. Arkaplanda art arda hizlanan 4 luk vuruslar vardi. Sanki sinyal veriyor gibi. Belki kayip nota goktekilere dunyaya ulasmalari icin bir sinyaldir.
 • irfan akg / 12 Temmuz 2017 17:34

  yeni dünya insanları

  Keşke bu ilimler sokaklarda,iş yerlerinde ,okullarda kullanılsaydı gerçi kullanılıyorda kötü amaçlı nede olsa şuan dünyayı yöneten şeytani kesim olduğu için belki yapacak başka bir şey olur. marketlerde hande yener yada yabancı silah sesine benzer sesler dinliyoruz içimize bol bol narkozu veriyorlar
 • Orkun akar / 12 Temmuz 2017 16:41

  Selam selam...Buğra kardeşim gönlünüz varolsun,bu nazik iltifatiniz icin sagolunuz....
 • İbrahim / 12 Temmuz 2017 14:15

  Telefonuma indireceğim

  Ve geceleri uyurken dinlerim sanırım inşallah faydası olur
 • ateş / 12 Temmuz 2017 13:05

  İlmin kutlu olsun Orkun abim...

  Allah cc. nice fetihler nasip etsin...
 • Çepni / 12 Temmuz 2017 13:00

  Ses

  Orkun abim güzel bir çalışma Allah ilminizi artırsın yıllar önce Haluk nurbakinin bir kitabında okumuştum ölüm anında bir sesten bahsediyordu aklım da kalmadı devamını bekliyoruz hürmetler
 • Acizane ben / 12 Temmuz 2017 11:25

  Hissetmiyorum

  Hocam cok guzel calısma.yalniz ben o sizlerin hissettiklerini hossetmiyorum.aceba bu herkezin ilahi gucunemi bagli.yani bizim imanımızmı zayıf.veya ne önerirsiniz hissedebilmek icin. lutfen bu konu hakkındada acıklık getirin.
 • Sebila / 12 Temmuz 2017 10:33

  Lütfen?

  Sesi duymak icin heyecanlandım ama video açılmadı...
 • Zeliha Türk / 12 Temmuz 2017 10:22

  Değerli Orkun Koldaşım, harika bir tefekkür. Teşekkür ederim. Müzik her zaman hayatımın bir parçası olmuştur. Dinlerken içimdeki olumsuzlukları alıp götürmüştür. En çok da kuş sesleri eşliğinde etrafı yemyeşil denizi seyretmek, dalga sesleriyle kaybolmak müthiş huzur verici. Her şeyin sahtesi bizi huzurdan, içimizdeki kodlanmış zikirden aslolan özümüzden uzaklaştırmış. Uzaklaştıkça da birbirimize de yabancılaşmışız. İnşallah bu tür sizin de açtığınız kapılardan içeri girerek, nurdan kanatların arasında kaybolup, uçacağız. Sevgili Hocamız, canımızın canı, başımızın tacı, gönüllerimizde açan çiçekleri sabırla sulayan Oktan Babamıza bir kez daha şükranlarımı sunar, onun o güzel ellerinden doyasıya öperim. Saygı ve sevgilerimle.
 • Deli caner / 12 Temmuz 2017 02:51

  korna sesinin sahte olduğu düşüncesine katılmıyorum

  Korna sesine sahte demişsin orkun akar kardeş.dernek sohbeti:13 yeni çağın sohbetlerinde deruni babamız oktan keleş parmağıyla yukarıyı işaret edip gök demişti.tam o sırada dışardan bir korna sesi geldi.tesadüf olamaz.demek ki gökle alakası var korna seslerinin.amma orasını bilemem.
 • Buğra Ayyıldız / 12 Temmuz 2017 00:37

  Kalpten sevgilerimle

  Yüreğim öğretmen atama tercih süreciyle heyecan içindeyken derneğimizin youtube sayfasında dinleye dinleye okulları listeledim.Orkhan akamın yazısında yüreğim kıvanca geldi.Yazıyı bitiremeden yoruma koştum.Okuduktan sonra defterime geçireceğim yazıyı hep aklımda Budunçar Kam Atamızın sözü.Orkhan Atabegime ithafen ona asla layık olamayacak bir şiir yazmıştım.
  Gün akar
  Gece akar
  Geçmiş gelecek
  İstanbulda birbirine akar
  Kün ordalanır
  Or-KUN doğar
  Toğrulur Tüpsiz Teringe
  Atalarının yüreğine
  Geçmiş gelecek
  Birbirine akar
  Kanlı yaşla
  Çınarı doğar Gök Bilgenin
  Akar akar
  Yıldızlar yıldızlara
  Dut ağacının yaprağında
  Sey KUN akar
  Cey KUN akar
  KÜN TÜRKLÜK
  Ordalanır
  Orkun Akar
  Türklük yine şaha kalkar
  Dayanamadım burda paylaştım
  Kalperen çoşkusuna verin sayın editör ağbim
 • alaca / 12 Temmuz 2017 00:24

  Teşekkür..

  Çok güzel bir araştırma olmuş. Emeğinize sağlık..
 • Rıfar Kutay Karanis / 12 Temmuz 2017 00:08

  Anahtar

  Sol anahtarı :)
 • Batuhan Arslan / 11 Temmuz 2017 23:51

  Allah razı olsun

  Öncelikle Allah sizden razı olsun hocam çok güzel bir çalışma yapmışsınız fakat heyecandan yazınızı hemen okuyup müziği dinledim fakat hiçbir şey olmadı :( bendemi sorun var yoksa acaba her insanın kendine has bir ses tonumu var
 • Zafer YAVUZ / 11 Temmuz 2017 22:51

  Ses

  Var ol komutanım Allah ilminizi arttırsın... Sayenizde öğreniyoruz... Bazı insanların sesleri ile bardağı çatlattığını kırdığını duymuştum... Şimdi taşlar yerine oturuyor...Allah razı olsun...Hamdi Cenk abim sizler de sağolun var olun ... Çok şükür kalperenler zuhur etti... Allah ayırmasın...
 • mücahit çelik / 11 Temmuz 2017 22:26

  En büyük sanatkar TANRI'dır..

  -En güzel sesler YARATAN'a aittir...En güzel renkler,en güzel desen ve dizaynlar O'na aittir...Öyle güzel kuşlar-çiçekler-böcekler-balıklar-bitkiler- var ki!...Hepsi ilahi boya ile boyanmış, en güzel notalar ile donatılmışlar.
  -Allah bir kuş yaratsa ve alın bunu istediğiniz gibi boyayın dese;biz hemen kopya çekip, diğer yaratılmış kuşlardan ilham alıp boyamak zorunda kalırdık...Alın buna ses formatı atın dese,biz gene toplama(yaratılmış) seslerin karmasını yüklerdik....Çünkü önümüzde birçok örnek var,yoksa nereden bilirdik kuş nedir-ses nedir diye!...
  -Misal bülbül v.s. gibi ötücü kuşlar, notanın türlü sesleri üstünde ve ölçüye bağımlı kalmadan kuralsız öterler,ama asla kulak ve ruh tırmalamazlar...Kuş diye basit görülen hayvancık bile;doğal bir virtüöz gibi senfonik olarak notalara hatasız basarken,hiç bir virtüözün tam olarak yapamadığı ses aralıkları ve ters makamlarda gezerler..Çok dinledim,acaba çirkin ve hatalı-detone bir ses çıkar mı diye?...41 yaşındayım hiç duymadım.....Bir virtüöz yanlış bir notaya bastığı zaman müziğin akışı değişir ,anlamayan bile anlar,rahatsız eder...Müzikle-yani sesle amatörce uğraşan birisiyim; kuşların belirli ölçü-makam-usül ve ses tonu aralığına bağlı kalmadan özgürce müzik yapmasına hayranım...Bu olsa olsa YARATAN'ın ilahi formatıdır...Bana göre;SES ALLAH'ın emrindedir...kayıp çok nota var...sadece Nasibi olan duysun diye...
 • Can Yesevi / 11 Temmuz 2017 21:03

  Konuyla ilgili

  FREKANSLAR REZONANS TİTREŞİM VE SİLAHLAR

  Yasin Sûresi'nin 28. ve 29. âyetlerinde, ses dalgalarının tahrip edici özelliği şöyle vurgulanmaktadır:
  "Ondan sonra milleti üzerine gökten bir ordu indirmedik; zaten indirecek de değildik; sadece tek bir ses yeter, hemen sönüp gittiler."

  Ses dalgaları ile düşman kuvvetlerinin tahrip edilmesi hususu, üzerinde çalışılması gereken bir konu olarak görünüyor.

  Not: Biz YASÎN SÛRESİ 28. Ve 29. Ayetlerinin frekansı ile cam bardak üzerindeki denememiz esnasında cam bardak tuz buz olmuştur..

  Buradaki tahribat alanı aslında birçok geniş manada kullanılmaktadır..

  Buradaki ses dalgaları ile tahribat bir çok geniş alanda kullanılırken örneğin fiziksel tahribat ile bedensel rahatsızlıklar veya ruhsal tahribat ile ruhsal sıkıntılar daha korkunç boyutu kitlesel tahribat tır..

  Bu durumun tersi de mümkündür kişisel ve toplumsal çalışmalar yapılarak bu durumu en aza indirmek ve tamamiyle ortadan kaldırmakta mümkündür..

  Ses frekans ve titreşime bakan başka bir ayet..

  Kamer Sûresi'nin 31. âyetinde ise; "Biz onlara korkunç bir ses gönderdik, davar ağılındaki kuru ot ve çırpı gibi oldular." denilmektedir.

  #ALLAHÛ EKBER
 • Nilay Can / 11 Temmuz 2017 19:51

  Bir Soru/Öneri......

  http://geokomplo.com/muzik-frekanslari-ile-kitlesel-histeri/

  Müzik bilgim yok, şu adresten edindiğim bilgiler doğrultusunda 1900lerin başında Rockefeller Vakfı(!) etkisi ile günümüzde dünya genelinde kullanılan nota frekanslarının A=440 Hz standart ayar kabul edilerek oluşturulduğunu görüyoruz.

  Fakat birçoğumuzun bildiği üzere A=444 Hz (C5=528 Hz) standart kabul edilerek oluşturulan seslerin doğa ve insan ile daha uyumlu olduğu, barış, sevgi, asıl olan ilahi gücü yansıttığı ve notaların bu frekans üzerinden oluşturulup kullanılması gerektiğini savunanlar bir hayli mevcut. Hatta ne kadar doğru bilemeyiz ama bu şekilde oluşturulmuş pek çok şarkıya youtube üzerinden ulaşabiliyoruz.

  > Acaba elde ettiğiniz bu 4 notalı ses kaydını standart olan 440 hz temel kabul ederek mi oluşturdunuz yoksa 444 hz mi?

  Benim önerim eğer bu kayıt o şekilde yapılmamışsa 444 hz kabul ederek oluşturup bir de öyle denemeniz.

  Sahip oldukları müzik bilgisi ile bu çalışmayı hazırlayanlar daha iyi anlayacaktır, belki de asıl beklenen etki o şekilde yakalanabilir.

  Bu yorumu yayınlayan editörden ricam lütfen çalışmayı yapan Orkun Akar ve Hamdi Cenk Düzgit beye bu bilgiyi ulaştırmanız.

  Gerçekten çok güzel bir çalışma, emeği geçen herkese teşekkür ederiz, Türk'ün ilerleyişi daim..
 • Ender Özsöyler / 11 Temmuz 2017 19:37

  Barış Manço- 2023

  Emeğine, ilmine sağlık Orkun Bey. Suni seslerden uzak ortamda dinleme fırsatı bulamadım ama, Rahmetli Barış Manço' nun 2023 adlı albümünde zeminde aynı sesi duyar gibiyim. Acaba rahmetli Barış abi, kayıp notayı çalışmış olabilir mi?
  Esenlikler diliyorum.
 • Kıbrıs Fatihi / 11 Temmuz 2017 18:11

  Varol abim

  Orkun abim yine harika bir tefekkür, emeğine sağlık. Allah ilmine ilim katsın. Ses konusunda bilgim yoktur lakin bu sesi uygun bir frekansta devamlı verdiğimizde, bir ses kalkanı oluşma ihtimali varmıdır acaba...
 • Kendini Arayan / 11 Temmuz 2017 17:58

  Gönlüne Sağlık

  Orkun kardeşim,

  Allah-u Lemyezel (c.c) ilmini arttırsın ve o ilim ile amel etmeyi sana nasip etsin.
 • Hazan / 11 Temmuz 2017 17:56

  ?

  ''Musikinin ritminde bir sır saklıdır. Eğer onu ifşa etseydim dünya alt üst olurdu.''
  Muzık Allah'ın Lisanıdır. Bunları nasıl anlamamız gerek ?
 • Murat ç. / 11 Temmuz 2017 16:37

  http://www.webtekno.com/haber/amp/31061
 • Alperen doğan / 11 Temmuz 2017 14:37

  Sur

  Sevgili abim Allah senden razı olsun, çok güzel bir çalışma yapmışsın. Benim bir sorum olacak; dediğiniz gibi bu ses insanı helak da eder, kutlu da kılar. Peki kıyamet öncesinde üflenecek olan Sur'dan çıkan ses de bu notanın farklı bir oktavdan veya ritimden olanı mıdır? Bildiğim kadarı ile Sur'a üflendiğinde inanmayanlar, inkar edenler, şirk koşanlar helak olacakken; inananlar, Yüce Yaratıcı ile dost olanlar kutlu olacaklar. Bir diğer sorum da; 444Hz sevgiyi hissettiren bir frekans ve tüm hastalıklara iyi geleceği söyleniyor. Ama onun yerine bu frekansı unutturup baskılayarak 440Hz kullanılıp kitleler kontrol edilmeye başlandı. Popüler şarkılar 440Hz. Şeytanın yapacağı şeylerde Tanrı'yı kopyaladığını okumuştum. Tanrı'nın verdiği ilimden, bilimden yararlanıp bunları değistirip kötü amaçları için kullandığını. Kayıp notayı oluşturan frekanslardan biri 440hz demişsiniz, acaba şeytaniler de bunu kullanıp kitleleri kontrol etmeye, psikolojimizi etkileyip farklı emellerine kullanıyorlar mıdır? Saygılarımla değerli abilerim
 • Gökhan / 11 Temmuz 2017 13:49

  Kız kulesi

  Anahtar
  Kapıyı açtı!
  Görecek günlerimiz varmış.
  Ahir zaman ümmeti ne mutlu sana
  NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!
 • Huseyin ALTUN / 11 Temmuz 2017 13:09

  Tekrarlayan 7 ler

  Kuranı kerimde tekrarlayan 7 ayeti vardır. Bu ayeti müfessirler Fatiha suresiyle özdeşleştirir. Lakin bu 7 ler insan hayatındada 7 lerin önemini vurgulamakla beraber Alemlerin yaratılışında açılan 7 lerin yanında (7 nota, 7 renk... vs vs) açılmamış 7 lerden bahseder. Konunun detayına inmeyeceğim lakin ıtrinin 8. Notadan bulduğu ve her daim söylediğimiz o içimizi titreten tekbiri gatırlayalım, her bayramda yada kurbanda söylediğimiz tekbiri... Selam ile
 • Hamdi Cenk Düzgit / 11 Temmuz 2017 11:35

  Maaşallah

  Kağan'ım var olsun Orkun ağabeyim ellerine sağlık...
  Aslında öyle büyük bir pozitif adım atılmasına öncü oldunuz ki, bu sesi bilinçli kullanınca ,ne kadar çok insanın derdine deva olacağını düşünüyorum...Naçizane size bir katkım olduysa var olun,adımı zikrettiniz,sağ olun. Kağan'ım bizlere yeni düşünce yolları açıyor,bizlerde el ele kalp kalbe o yollara giriyoruz. Muhteşem tefekküründen dolayı teşekkür ediyorum...
 • Yasin / 11 Temmuz 2017 11:29

  Hissetmek

  Ben 3 kere sessiz ortamda dinledim,arada sesin icine daliyor gibi oluyorum,amma o sesin beni kucaklamasini veya iletisime gecmesini ne yazikki hissedemedim.hocam bu durumda ne yapmaliyim,bende bu duyguyu hissetmek istiyorum,dinlemeden ocede besmelemi cekiyorum.amma nafile. :(
 • mete / 11 Temmuz 2017 11:26

  Doğal Frekans

  Birşeyi doğal frekansında titretince depremi yaşar
 • Ali Can / 11 Temmuz 2017 10:45

  Nota sırları

  Yazınız çok ilginç,bilgilendirici.Çok teşekkürler.
 • Ayşecik / 11 Temmuz 2017 09:52

  Kayıp nota

  Çok teşekkürler bu güzel paylaşım için Orkun kardeşim, orda olmak isterdim sizinle. Evde ay ışığında dinledim ben de dün gece yarısı, Tekrar eden Allah Hu zikrini duydum. Dinlemeye devam edeceğim. Sağol, sevgiler.
 • Savaş / 11 Temmuz 2017 09:47

  Var olasın Orkun abim, Rabbim ilmini arttırsın bizede faydalanabilmeyi nasip etsin İnşAllah.

  Kalpleri titreştiren O sese ulaşabilmeyi Rabbim nasip etsin hepimize.

  Selam ve dua ile...