Telafer'de 200 Türkmen İnfaz mı Edildi?

Telafer'de 200 Türkmen İnfaz mı Edildi?

Anadolu Ajansı: Telafer'de 200 Türkmeni infaz ettiği iddiası


5 Temmuz 2017 08:10
font boyutu küçülsün büyüsünDEAŞ'ın, Telafer'de 200 Türkmeni infaz ettiği iddiası


Terör örgütü DEAŞ'ın, elinde tuttuğu Musul'un Telafer ilçesinden kaçmaya çalışan 200 Türkmeni iki ay alıkoyduktan sonra infaz ettiği iddia edildi.

Terör örgütü DEAŞ'ın, elinde tuttuğu Musul'un Telafer ilçesinde 200 Türkmeni infaz ettiği iddia edildi.

Musul İl Meclisi Başkan Yardımcısı Nureddin Kaplan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, DEAŞ'ın Telafer'den güvenli bölgelere kaçmaya çalışan yaklaşık 200 Türkmeni bir süre alıkoyduktan sonra infaz ettiğini ifade etti.

Kaplan, örgüt tarafından infaz edilen Türkmenlerin yaklaşık 2 ay teröristlerce hapishanelerde tutulduğunu, aralarında kadın ve çocukların da olduğunu söyledi.

DEAŞ'ın aylardır Türkmenlerin çoğunlukta yaşadığı Telafer ilçe merkezinde birçok aileyi muhtemel bir askeri müdahaleye karşı canlı kalkan olarak kullandığı ve kaçışlarına izin vermediği belirtiliyor.

Terör örgütü DEAŞ, Ağustos 2014 tarihinden bu yana Musul'un batısında yer alan Irak'ın en büyük ilçesi konumundaki Telafer'i elinde tutuyor
http://aa.com.tr/tr/dunya/deasin-telaferde-200-turkmeni-infaz-ettigi-iddiasi/854303
Bu haber 2,643 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (1)
  • mahmut / 5 Temmuz 2017 20:31

    Suriye ve Irak'taki bütün Türkleri temizlettiriyorlar. Geçmişteki hükümetler Afganistan'da,Irak ve Suriye'de bulunan Türkleri özenle koruyordu, onların politikaları sayesinde bugün bu devletlerdeki Türk nüfusu milyonlara ulaşmış durumdaydı ne yazık ki bugün yanlış politikalar yüzünden Cumhuriyetin bütün emekleri yitip gidiyor. Bir zamanlar Atatürk Azerbaycan ile Türkiye bağlantısını karadan sağlamak için kendi parası ile Nahçıvan'dan dönümlerce arazi satın aldırmış. Cumhuriyet yönetiminin politikası işte böyle bir politikaydı.


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar