Kopuz Ata, Saklananları Ortaya mı Çıkarıyor?

Kopuz Ata, Saklananları Ortaya mı Çıkarıyor?

Bermuda Şeytan Üçgeni'nde Esrarengiz Bir Ada Doğdu!


4 Temmuz 2017 07:10
font boyutu küçülsün büyüsün


 Kopuz Ata 5'te Anlatılanlar mı?

Kopuz Ata'nın saklanan bilgileri açığa çıkaracağını söylemiştik. Son yayınlanan bölümde:

Yine dünyanın dönüş hızından dolayı uzaydan çekilen fotoğrafların tam manasıyla gerçek olmadığını, 30-40 uydunun çekmiş olduğu resimlerin birleştirilmiş hali olduğunu, bu yüzden bulutlar, atmosferin yer kürede bulunan kara parçalarının dönüş hızının flu, sarmal oluşturmasından dolayı aslında net haritalandırılamadığı ve bir de haritalarda yansıtılmayan kara parçalarının bulunduğunu, bu kara parçalarında da bir medeniyetin yaşadığının gizlenmekte olduğu bilgisi. Egemen güçler bu bilgiyi insanlığa sunmamak adına o medeniyetle anlaştıklarından dolayı bugünkü dünya haritası ve kara parçaları insanlığa öğretilmekte, diğerleri ise gizlenilmekteydi" denilmektedir.

 http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=6102

İşte konuyla ilgili haber: 


Bermuda Şeytan Üçgeni'nde Esrarengiz Bir Ada Doğdu!  

  

Bermuda Üçgeni’nin ardındaki gizem, denizden bir adanın ansızın yükselmesiyle daha da derinleşiyor. Uzmanlar, tehlike arz ettiği için adadan uzak durulması gerektiği konusunda uyarıda bulunuyorlar.

Kuzey Carolina’daki Cape Point burnunda, diğer adıyla Bermuda olarak bilinen Şeytan üçgeninin sularıyla çevrili bölümde, hilal biçiminde bir ada açığa çıktı.

Bermuda Üçgeni, Kuzey Atlantik Okyanusu’nda, 500.000 kilometre genişliğinde devasa bir alanda yer alıyor. Aynı zamanda ‘Şeytan Üçgeni’ olarak da adlandırılan ada, Bermuda, Florida ve Porto Riko’daki noktalarla tanımlanıyor. Amerikan Donanması, bu üçgenin varlığını kabul etmemekle birlikte, US Board on Geographic Names de bu isme veri tabanında yer vermiyor.

İlginçtir ki meşhur inancın aksine Bermuda Üçgeni, modern bir efsane değil. Bermuda Üçgeni’nin sırlarına şahitlik eden ilk insanlardan biri Christopher Columbus’tu. Kayıtlara göre Columbus, günümüzde Şeytan Üçgeni olarak bilinen bölgeye deniz seyahati gerçekleştirdiğinde pusulada bozulmalar olmuş ve hatta okyanusa bir ateş topunun düştüğünü görmüş. O ve tayfası Bermuda Üçgeni’ni sağ salim geçerlerken garip ışıklara ve gizemli bir havaya şahitlik etmişler. Günümüze daha yakın zamanlarda astronotlar, Rus kozmonotlar ve dünya çapında bazı pilotlar, bölge üzerinde uçuş yaparlarken ışık parıltıları gördüklerini ve birçoklarının elektronik uçuş cihazlarının bozulduğunu bildirmişler.

  


Tarihçi, tur rehberi ve hayatı boyunca Hatteras Island’ın yakınlarında ikamet etmiş olan Danny Couch ‘National Geographic’e verdiği bir demeçte “Her 10-15 yıl da bir büyük çapta olaylar yaşıyoruz. Fakat bu seferki, hayatımda gördüğümün en büyüğüydü” dedi.

İnanışlara göre her yıl ortalama dört uçak ve 20 yat Bermuda Üçgeni’nde kayboluyor.

Esrarengiz adaya dönersek

Virginya’lı bir pilota göre yerel ahalinin atıkları nedeniyle sahilde biriken çer çöp, nihayetinde Shelly Island’ın oluşumuna neden olmuş. Yeni ortaya çıkan ada ortalama 1.600 km uzunluğunda ve 120 metre genişliğinde.

Cape Hatteras National Seashore’un müfettişi Dave Hallac, insanları bölgeden uzak durmaları konusunda uyardı. İnsanların yeni adanın çevresinde durmaktan ya da oraya doğru yüzmekten uzak durmaları gerektiğini, zira bölgede çok güçlü akımların olduğunu söyledi.

Üstelik North Carolina Beach Buggy Association’ın başkanı Bill Smith, The Sun’a verdiği röportajda tehlikenin daha büyük olabileceğini belirtti. “1.5 metre uzunluğunda köpek balıkları ve kamyon kasası büyüklüğünde vatozlar geziniyor bölgede. Köpekbalıklarının ısırabileceğinden endişe ediyor olmakla birlikte, daha çok boğulma olaylarından endişe duyuyoruz” dedi.

Her ne kadar Bermuda Üçgeni'ne yolumuzun düşmesi ihtimali oldukça düşük olsa da, olur da gidecek olursanız bu tavsiyelere kulak vermeniz yerinde olacaktır. Zira millet olarak köpek balıklarına pek aşina olmadığımız gibi, vatozlar konusunda da pek tecrübeli olduğumuz söylenemez.


http://www.webtekno.com/bermuda-seytan-ucgeni-nde-yeni-bir-ada-dogdu-h30777.html

 http://www.starkibris.net/index.asp?haberID=253477
Bu haber 5,358 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (10)
 • Turkun Torunları / 12 Temmuz 2017 14:24

  NTV HABERİNDE

  http://www.ntv.com.tr/galeri/teknoloji/bermuda-seytanucgeniylealakali-yeni-bir-sirortaya-cikti,TTZ5S6zkqEu5FMRSZwgKdA/gN9Zn7EOY06ZC2sn--5Wlg
 • Selim Turhan / 5 Temmuz 2017 16:50

  Yorum Başlığı: @dertli mümin Amiral Byrd ve Saklanan Topraklar

  Ad Soyad: Selim Turan  dertli mümin kardeşim, Amiral Byrd'in meşhur dünyanın altındaki gizli ülkeyi keşfettiği iddia edilen uçuşu 19 Şubat 1947'de "Arktik'e" yani "Kuzey Kutbu'na" yaptığı uçuştur. Güney'e değil...
  http://www.bilinmeyen.com/amiral-byrdin-dunyanin-icinde-yer-alan-kenti-bulusunun-akil-almaz-hikayesi
  Kopuz Ata 5. Bölüm altındaki mesajımda kutuplara yaklaşıldıkça uydu görüntülerinde bilinçli veya teknik sebeplerden ötürü bir bozulma olduğunu buna ek denizlerin ve özellikle okyanusların -bilinen kara parçaları ve yakınları hariç- yüksek çözünürlüklü haritalarda fotoğraflarının neredeyse hiç bulunmadığından bahsetmiştim. Kutupların ve Okyanusların yüksek çözünürlüklü tam fotoğraflarına erişimde bir kısıtlamaya maruz bırakıldığımızı söyleyebiliriz şu an.
  Nasıl olsa "öğretilmiş bilgi" itibarı ile oralarda sadece buz ve su var. Buz ve suyun -yüksek çözünürlüklü- fotoğraflarını koymanın da bir gereği yok. Çünkü hiç kimse neden bu bölgelerin yüksek çözünürlüklü fotoğrafları yok diye sormaz nasıl olsa. :)
  ayrıca dertli mümin kardeşim güzel bir noktaya parmak bastın. Teknolojiyle imkanların oldukça arttığı bir devirdeyiz. sadece askeri maksatlı değil, sivil ve ticari uçuşların gemi seferlerinin çılgınca arttığı bir dönemde böyle bir kara parçasının ki üzerinde farklı bir medeniyet yaşayan bir kara parçası bu ve bunun hala ustalıkla gizlenebilmesi illüzyonun boyutlarını gözler önüne seriyor.
  David Copperfield'ın Özgürlük Anıtı'nı kaybetme gösterisi ile "Philadephia Deneyi'nin" aslı açıklanmıştı. Acaba bu ada veya kayıp kıta meselesi de böyle bir illüzyon ile saklanıyor olmasın?
  Ne demiştik öğretilen bilgi bize böyle bir adanın veya kıtanın olmadığını söylüyor. Öğretilen bilgi illüzyonun parçası ise bize onların istediği manzaraya bakmamızı istiyorlar, Kendi istediğimiz manzaraya bakmamızı değil.
  Özgürlük Anıtı olduğu yerde dururken Copperfield seyircilere hissettirmeden oturdukları yeri yavaşça hareket ettirip onları boş bir alana baktırmıştı. Yani onlara kendi istediği manzarayı izlettirdi. İzleyiciler farkına varmadan gerçekten anıtın olduğu yere baktıklarını sanmışlardı. Ve Bakın Anıt buradaydı bende onu yok ettim diyerek İllüzyonu gerçekleştirmiş oldu. Herkes anıtın kaybolduğuna "inanmıştı".
  Copperfield'ın gösterisini, İnsanlığa izletilen illüzyona benzetebilir miyiz? Şöyle bir denklem kursak olayın anlaşılmasına yardımcı olabilir mi?
  [Öğretilen bilgi (bilinen dünya coğrafyası) = Copperfield'ın hareket eden tribünü (gerçek diye kendi izlettiği manzara)]
  Peki bu illüzyondan nasıl çıkabiliriz. Onların bize gösterdiği manzaranın dışına bakmayı nasıl becerebiliriz?
  Veli bir şahsiyet gelip olayı tüm çıplaklığı ile bize anlatabilir. :D
  Ama bu oyunun kuralına aykırı olur. Nasıl ki civciv yumurtasının kabuğunu kendisi kırıp çıkması lazımsa bizler de bu konuda çabalamamız gerekiyor.
  "Birey" olarak gezegeni terk edebilecek ve uzaydan gezegene bakabilecek bir imkanımız yok. En fazla Helyum balonuyla atmosferin üst katmanlarına kamera gönderip bulunduğumuz çevrenin civarının uzay sınırından görüntüsünü alabiliriz o kadar. Bunu küresel çapta başarabilmemizin imkanı yok.
  Başka ne yapabiliriz, dünyadaki tüm sivil ticari uçuş ve gemileri gösteren anlık bilgi veren siteler mevcut.
  Uçaklar için: https://www.flightradar24.com/
  Gemiler için: http://www.marinetraffic.com/
  Belki bu siteler aracılığı ile tüm sivil ticari uçak ve gemi trafiği incelenirse haritada -kutupların dışında- hiç gidilmeyen noktaların listesi çıkarılabilir. Bu da gizlenen kara parçasının aranacağı çemberi daraltır. Buna ek olarak bu kara parçası küçük bir ada ise bu arama işi samanlıktaki iğne olayından farksız olacaktır. Ayrıca meşhur kara parçamız lost adası gibi manyetik anomalilere sahip ise konu daha da içinden çıkılmaz bir hale gelecektir.
  Bermuda şeytan üçgeni meselesine gelirsek bakın Bermuda Şeytan üçgeni denen Sargasso Denizi'nin anlık gemi ve uçak trafiğinin olduğu adresleri size atıyorum.
  Uçak: https://www.flightradar24.com/27.17,-70.08/6
  Gemi: http://www.marinetraffic.com/en/ais/home/centerx:-67.6/centery:25.1/zoom:6
  Bölgedeki uçak ve gemi trafiği üst düzeyde, hiç kimse etrafından dolaşmıyor...
  Bu da yukarıdaki haberde Söz konusu adanın nasıl oluştuğunu anlatan haber videosu: https://www.youtube.com/watch?v=ka85cG6GThM
  Özetlemek gerekirse Güneyden gelen sıcak Gulf Stream akıntısı ile Kuzeyden gelen soğuk Labrador akıntısının kesişme noktalarından birisiymiş bu adanın olduğu yer. Kıyıda
  okyanusun altındaki kum tabakası bu iki akıntının etkisiyle iki taraftan itilerek yukarı doğru dağ gibi suyun üstüne çıkmış...
 • dertli mümin / 4 Temmuz 2017 22:37

  ulaşılması zor bir yerde olmalı

  200 e yakın ülkenin askeri sivil gemileri ticari gemiler yatlar tekneler vb. onbinlerce gemi sayısız yolculuklar yapılıyor birde iletişim imkanı çok gelişti internet sosyal medya cep telefonu vb. demek istediğim bu gösterilmeyen topraklar gizlenen uygarlık mesela akdenizde veya atlantikte olsaydı şimdiye kadar bin defa deşifre olurdu insanların pek gitmediği gidemediği bir bölge olmalı buda bence kutuplar ya kuzey ya güney (bu bölgelerde sıcaklık eksi 60 70 lerde sıradan insanın gidebilmesi mümkün değil ) burda güney kutbu çok şüpheli 1947 de amerikalı amiral byrd yaşadığı deneyim malum dikkat çekici birde bakıyoruz güney kutbuna giden gidene rus patriği kiril ingiliz prensleri ingiliz zengin richard branson al gore vs. liste çok uzun aynı ilgi rağbet kuzey kutbuna niye gösterilmiyor ? bakın mesela abdli astronot buzz aldrin güney kutbunu ziyaret etti HEPİMİZ TEHLİKEDEYİZ ŞEYTANIN TA KENDİSİ diye twit attı sonra sildi daha sonra da gizemli şekilde orada hastalandı belgelendi http://www.snopes.com/buzz-aldrin-tweeted-we-are-all-in-danger-it-is-evil-itself/ bir diğeri abd eski dışişleri bakanı john kerry geçen 11 kasımda güney kutbuna gitti antarktikadaki bekçilerle (gizemli uygarlık ) anlaşamadığı söyleniyor hatta kovuluyor 12kasımda yeni zelandaya geçiyor christchurch de otel odasındayken 7.8 şiddetinde muazzam bir deprem oluyor birtür uyarı gözdağı olduğu söyleniyor http://www.whatdoesitmean.com/index2166.htm admiral byrd 1954 de bir tv programında kendisi anlatıyor videosu http://www.disclose.tv/action/viewvideo/181232/Admiral_Richard_E_Byrd_says_There_is_a_secret_land_mass_the_size_of_the_USA__RARE_INTERVIEW/ yaşadığı olaylar hakkında bilgiler için https://onedio.com/haber/kayip-dunya-yeraltinda-oldugu-iddia-edilen-gizemli-dunya-nin-sirlari-522012 http://www.bilinmeyen.com/amiral-byrdin-dunyanin-icinde-yer-alan-kenti-bulusunun-akil-almaz-hikayesi GÜNEY KUTBU ÇOK ŞÜPHE ÇEKİYOR
 • Şüpheci maymun / 4 Temmuz 2017 19:06

  Şeytanın üçgeni mi varmış?

  Yok böyle bir şey. Saçmalık.
 • deli kul :) / 4 Temmuz 2017 18:56

  pirim şu işin aslını astarını tam teşekkül anlatsada gizem kalksa.. pirim, delinin sözüne alınganlık gösterilmezmiş :) bende bir deli kul olarak soruyorum. pirim neden bir parmak bal çalıyorsun ağzımıza. tam teşekkül vakıf olalım bilgilere yarım bırakma
 • Ender özsöyler / 4 Temmuz 2017 18:23

  Kaptan nemo

  1969 yapımı kaptan nemo filmini izleyin ve sultanımın kitaplarını ya okuyun yada tekrar okuyun.şer üçgeni hakkında tam bilgi mevcut.saygılar.
 • FAHRETTİN OĞUZ / 4 Temmuz 2017 17:46

  Lost Dizisi

  Lost dizisini baştan sona bütün bölümlerini izlemiştim.. Düşen Bir Yolcu uçağı vardı adaya ve o adanın hiç bir haritada görünmediği içinde yaşayanların özellikle çocukluktan beri takip edilip özenle seçilip buraya kaza ile getirildikleri yüzyıllar boyunca yaşadıkları adanın bir sahibi vardı tanrısı bir kara duman şekline giriyor bazen başka birinin bedenine girip onun suretinde görünüyordu insanlarda hastalığın olmadığı o adadan kimsenin izinsiz çıkamıyorlar karayla tek bağlantısının bir denizaltı ile yapıldığı manyetik alanın sayesinde adanın yerini değiştirebildikleri ilginç bir konusu vardı.Böyle bir yer olamaz zannediyordum ama demekki varmış Konusu Sultanımın yazdıklarıyla bire bir aynı
 • batuhan can arslan / 4 Temmuz 2017 16:08

  oyun oyun hep oyun

  oktan sultanımız asa kitabında bu konuya değinmişti bunların hepsinin birer oyun olduğunu dile getirmişti
 • mücahit çelik / 4 Temmuz 2017 13:50

  Bermuda düzeneği ve tiyatrosu..

  Ben şahsen bu düzeneğin; yani Bermuda Şeytan Üçgeni projesinin,İnsanlığa oynanan, sahne dekorları falan çok iyi hazırlanmış , bir tiyatro sahnesi olduğuna inanıyorum...Öyle SIRLI -MIRLI falan değil yani....Bana göre BERMUDA yapay bir düzenektir...Yeri ve konumu iyi hesaplanıp, bizde olmayan bir teknoloji ile yapılıp,manyetik alanı özel bir düzenekle sağlanan ÖZEL İŞLER ÇEVİRİLEN-ÖZEL ALAN...Hepimiz dünyada yaşıyoruz,BİR BİRİMİZİ YEMEYELİM..Hepimiz dünyanın yapısını biliyoruz...Evet bizim ülkemizde de,başka ülkelerde de MANYETİK ALANLAR var...Hatta EGE bölgesinde, Manyetik enerji nedeni ile Araçlar kendi kendine yukarı gidiyor...
  -Ancak bizdeki MANYETİK enerji alanı hiç kimseye şöyle demiyor;buraya gelmeyin,uçağın düşer-araban çöker-canın yanar-radarın bozulur-telef olursun-ışıklar saçarım-esrarengizim falan demiyor...
  -ABD açıklarındaki manyetik alan ise;gemi ,canlı,radar,elektronik ve uçak düşmanı..millete ışıklı oyunlar yapıyor.....Hatta basınla dile gelip dünyaya şöyle diyor...Buraya gelmeyin,ölürsünüz,düşersiniz,batarsınız,ben çok esrarengizim falan diyor..Bu dünya hayatına ve düzenine uymuyor -resmen sırıtıyor...Böyle işlere de bayılırım,çok ilgimi çekiyor-kendimi böyle işleri düşünmekten alamıyorum...
  -Dünya her türlü canlının yaşaması için dizayn edilmiş gezegen parçasıdır...BERMUDA HARİÇ...Orada;köpek balığı-vatoz-dalgalar-şimşekler-ışıklar-basında korku gerilim naraları-düşen uçak-batan gemi-kaybolan v.s. haberleri...Bütün bu haberler ve naralar;sadece insana ve bilinçaltı unsuruna...
  -Bu BERMUDA'nın tozunu iyi bir silkelemek lazım,bakmak lazım, bu halının altında ne kadar toz ve pislik var..Aklıma başka şeyler de geliyor ama,DELİ derler...
 • alioğuz / 4 Temmuz 2017 09:46

  Erenlerin Himmetiyle:)

  Patlasın zulalarrr