Ne İş?

Ne İş?

Katar ABD'den savaş Uçağı Alıyor.


16 Haziran 2017 08:08
font boyutu küçülsün büyüsün


Güya ABD ile KATAR arasında gerilim var(!) Türkiye, Katar'a sonuna kadar sahip çıkarken, Katar gidip ABD ile anlaştı.

Suudi Arabistan'ın başını çektiği ülkelerin yalnızlaştırdığı Katar, ABD ile yeni savaş uçakları almak için anlaştı. Washington'da imzalanan anlaşmaya ABD Savunma Bakanı James Mattis ile Katarlı mevkidaşı Halid bin Muhammed El Atiye imza koydu.

ABD, Doha yönetimine 12 milyar dolar tutarında F-15 savaş uçağı satacak. Amerikan medyası, Katar'ın imza atılan son anlaşmayla 72 jet alacağını duyurdu.

ABD Başkanı Donald Trump, Katar'ı tecrit hamlesinde düğmeye kendisinin bastığını itiraf etmiş ve Doha yönetimini 'terörizmin sponsoru' olmakla suçlamıştı.

Söz konusu anlaşma, bu açıklamalara rağmen gerçekleşti. Amerikan tarafı, anlaşmayla 42 eyalette 60 bin kişiye yeni iş olanağı sağlamayı hedefliyor.


http://www.trthaber.com/haber/dunya/katar-abdden-savas-ucagi-aliyor-319804.html
http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-katar-ve-abd-den-dunya-2468753/
http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-40283534
Bu haber 3,719 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (8)
 • Rukiye Sak / 18 Haziran 2017 13:02

  Orta Dogu

  Amerika, Orta Dogu'yu haraca bagladi, böylelikle ekonomideki acigi kapatacaklar.
 • Abdullah Göçmen / 18 Haziran 2017 08:43

  Qatar

  Dünya'da Üç büyük doğalgaz rezervi Rusya ,İran, Katar. Katar K.Irak,Suriye,PYD'ye silah yardımı,İŞİD vs.Katar'dan Akdenize boru hattını kontrol edecek Kukla Ülke Projesi adımları. Başarılamayan işler ve Körfez Suriye bölgesinin maliyetleri Arablara Silah satışı adı altında Fatura edildi. Doların güçlü kalabilmesi için doğalgazın kontrolün elde olması lazım aynı zamanda İran ve Rusya piyasası kontrol edilir ve 25 sentte basılan karşılıksız 100 dolarlar dünya parası olarak piyasaya sürülür.
 • Aynur velioglu / 17 Haziran 2017 11:49

  ................

  Acaba o uçakları verecek mı ABD. Rezillik diz boyu.
 • mücahit çelik / 16 Haziran 2017 22:58

  ABD İLE MÜTTEFİK OLMANIN TÜRKİYE'YE BEDELİ NEDİR?...

  -ABD'ye göre gerçekler;aklen ve vicdanen sabit değil ,ABD çıkarlarına,her an duruma ve gelişen olaylara göre değişebilir ..

  -KATAR;eğer ABD dayatmalarına direnirse TERÖRİST olacak -teslim olursa sağlam DOST ve MÜTTEFİK olacak...Göründüğü gibi DOSTLUK VE DÜŞMANLIĞI ,tamamen ABD çıkarlarına paralel gidişat belirliyor...

  -Bizdeki devlet yöneticileri;acaba bu çelişkili ve yanlı MÜTTEFİKLİK anlayışını,yani ''hangi şartlarda TERÖRİST-hangi şartlarda DOST-MÜTTEFİK ''olunacağını iyi tahlil ediyor mu?..

  -Hatırlarsak,ABD çok yakın bir tarihe kadar''Türkiye teröre destek veren ülkedir''diyordu...Şimdi ne oldu da ABD ile SIKI DOST-STRATEJİK MÜTTEFİK v.s. olduk...

  -Anlaşılan o ki;ABD ile sıkı müttefik ve dost olmanın yolu,ABD çıkarlarını korumaktan geçiyor...Peki bu GERÇEK ortada iken merak ediyorum;BİZİ TERÖRİST İLAN EDEN ABD İLE TEKRAR SIKI DOST VE MÜTTEFİK OLMANIN BEDELİ NEYDİ?...öyle ya; KATAR müttefikliğin ve dostluğun bedelini, ABD SİLAH SEKTÖRÜNE yaptığı katkı ile kazandı...en azından niyetini belli etti..Ben bizim ödediğimiz bedelleri biliyorum da...Bizim ödediğimiz bedel yanında KATAR'ın ödediği bedel,5 yaşındaki çocuğa verilen 25 kuruşluk harçlık gibi sevimli ve masum görünür...


 • ufuk / 16 Haziran 2017 19:54

  hikaye

  uçak falan hikaye . adamlar resmen katardan para transferi yapıyor.ABD nin borçlarını katara ödetiyor.
 • Ender Özsöyler / 16 Haziran 2017 18:54

  Trump'ın seçim öncesi verdiği bir konferansta ABD'nin dış borcu 17 trilyon doları Körfez'e ödettireceğim diyerek kendi ismi üzerine yemin ettiğini bilmeyen kaldımı.şu anki borç 18 trilyon.
 • Behlül / 16 Haziran 2017 10:15

  Bildiğin mafya

  Adam kafasına göre haraç kesiyor. Ekonomisini ortadoğuya yüklemiş,sıkıysa ödeme diyor.
  Hakikaten bu dünyanın çivisi nesi kalmamış.
  Islâm alemi falan filan hikâye
  Bildiğin takiye.....
 • Yasin / 16 Haziran 2017 09:06

  71 deyil 73 deyil. Ne hikmetse 72 ucak 7+2=9?ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara