Oktan Keleş'in İzmir Ziyareti

Oktan Keleş'in İzmir Ziyareti

Oktan Keleş'in İzmir Ziyareti


6 Haziran 2017 07:58
font boyutu küçülsün büyüsünOKTAN KELEŞ'İN İZMİR ZİYARETİ

 

Tüm onaltıyıldız ailesine ve Kalperenlere selam olsun. Allah'ın rahmeti ve bereketi her dem üzerinize olsun inşallah.

 

Oktan Babam kendisinin İzmir ziyaretindeki sohbetlerinden kısaca bahsetmemi istedi. Âcizane elimden geldiğince ben de sizlere bunları aktarmak istiyorum.

 

Oktan Babamın İzmir'e geleceğini öğrendiğimde her zamanki gibi gönlüme bir ateş düştü. Bu yaşadığım, Sultan’ın İzmir’e her gelişinde gittikçe artan bir şekilde oluyor. Ona olan özlem, hasret ve diğer dile getiremeyeceğim kadar güzel olan duygular yerimde durmama engel oluyordu. Gözüm hep telefonda ha çaldı çalacak diye bekleyişlerim evin her metre karesini gezmeme neden oluyordu. Yüce Allah'a ne kadar şükür etsem azdır. Bu ahir zamanda bize öyle bir kapı eşiğini nasip etti ki eminim yıllar sonra tüm dünya ve uzay hatta âlem yurdumun üstünde tüten en son ocağı bilecek. Bilenler zaten var onlara canı gönülden selam olsun. Bu heyecanlı bekleyiş telefonun çalmasıyla kalbimin yerinden çıkacak gibi olması ile devam etti ve en sonunda Oktan Babam ile kavuştuk Allah ondan razı olsun o kadar işinin gücünün arasında bizlere de vakit ayırıyordu. O ki bizler için vatanı, milleti, dini için nice uykusuz vakitler geçiriyordu. Kendime hep söylüyorum onu layıkıyla sevemedik ona layıkıyla teslim olamadık diye ama o tenezzül buyurup bizlere vakit ayırıyordu. Sırf bir kişi bile olsa gerçekleri, hakikatleri öğrensin diye bütün bu uğraşları televizyon programları yazıları sırf bu yüzden, milleti uyansın diye.

 

Onun sohbeti bizlere cennet, onun olduğu her yer bize cennet idi. Öyle güzel muhabbet oldu ki ruhumuz sanki arşa gitti. Günlerce etkisinde kaldık. Her konuda sohbet oldu Allah'a şükür tarih, gündem, kadim bilgiler ve tasavvuf. Sultan her cümlesini bir Kuran ayeti ile destekliyor, Kuran’dan inci mercanlar dağıtıyordu bizlere. Her cümlede her kelimede Yüce Allah’a olan bakış açımız O’na olan düşüncelerimiz, inancımız, yakınlığımız daha da güzelleşiyordu. Ve her cümlesinde Kuran’ı gerektiği gibi okumadığımı anladım. Allah Kuran’ı öyle güzel yaratmış ki gerçekten de her şey onun içerisinde, sadece halis bir niyet ile anlamak için hakikati öğrenmek ve HATIRLAMAK için tane tane okunması yeterli. Böyle yapılırsa eğer tefekkür kapılarının kendiliğinden açılacağına eminim. Sohbetlerden tuttuğum notları kısaca aktarmak istiyorum. Bu notlar Tarık Ağabeyin dediği gibi hakikatlere açılan kapıların anahtarı niteliğinde olup gerekli araştırmaların Kuran ve gerçek tarihi kaynaklardan yapılması gereklidir.

 

- İsrailoğlu farklı İsrail farklı. Yakup a.s’ın kavminin ileri gelenlerinden birisi ile güreştiği ve onu yendiği rivayet edilir. Bu sebepten ötürü ona İSRAİL lakabını takmışlardır. İsrail’in kelime anlamları çok iç açıcı değil şeytan her zaman olduğu gibi algı operasyonlarını o zamanlardan beri yapmıştır.

 

 - Kehf 50: İblis cinlerdendi. Bir sürü cin tayfası var çeşit çeşit. Öyle ki bazıları cesede bürünebiliyorlardı yani görüp dokunabileceğimiz insan şekline. Bazıları ise bir anda boyut değiştirebilir veya bir anda kaybolabilir. Şeytanın ve avanelerinin fitne yaratabilmeleri için bir cesede bürünmesi gerek. Bunun birçok çeşidi var. Kimisi evlat ediniyor kimisi kendine imaj veriyor suret kopyalıyor. Sperm bankalarına çok dikkat edilmeli.

 

-Kuran’a yaklaşma, okuma niyeti çok önemli. Hikmeti ve hakikati öğrenmek için tefekkür etmek için ve HATIRLAMAK için.

 

-Ötüken hem geçmişte var idi hem de hali hazırda varlığı devam ediyor.

 

- Kuran’da Allah birçok ayetinde bize soru soruyor. Örneğin Fil Suresi’nde olduğu gibi görmedin mi diyor. Soru şekline bakıldığında Allah gördüğümüzü söylüyor. Yukarıda büyük harflerle hatırlamak kelimesini yazdım. İşte hakikatlerden bir tanesi de demek ki zamanında görmüşüz ki Allah bize soruyor. Bunu çok açmamakla beraber Kuran’da birçok delil var. Kuran’a bir de böyle bakmak gerekiyor çünkü muhatap alınan İNSAN. Allah bize sesleniyor bu konu ile alakalı Vakıa 60.61.62. ve Müdessir 30. ayetleri tefekkür edilmelidir. Ölümün bildiğimiz gibi olmadığını göreceksiniz Kopuz Ata 4. bölümde de bu konu işlendi.

 

- Melekût âlemi hakkında: Melekût bir ülke, rüya ise sadece o ülkenin bir sokağı. Allah melekût âleminde önceki yaradılışlardan hatıralar gösteriyor bizlere hatırlayabilmemiz için.

 

 -Maide Suresi  51 ayet: Yahudileri ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Ayet gayet açık lakin İslam fıkhın da Yahudi veya Hıristiyanlarla evlenebiliniyor. Ayet dost edinmeyin diyor, evlilik ise dostluktan da öte bir bağ değil mi? Soru şu, peki ateistlerle dost olabilir miyiz? EVET olabiliriz! Ayetin manalarından birisi şu Yahudiler ve Hıristiyanların dinine dost olmayın. Onlar ALLAH adına yalan söylüyorlar; kızı var oğlu var vs. diyorlar. Dostluktan kasıt onların dini ile amel etmeyin yalanlarına ortak olmayın. Aksine ateistler ile dost olun ki en güzel şekilde İslam’ı tebliğ edin. Bu demek değil ki onların amelleriyle amel edin. Sadece tebliğ görevini yapın.

 

-Bakara 285 Allah’ın resullerinden hiçbirini ötekinden ayırmayız, der. Peygamberler arasında bir ayrım yok hepsi eşit. Asıl ayrım kullukta var. Kelime_i Şahadet’te buyrulduğu gibi Muhammed Allah’ın KULU ve resulüdür. Öyleyse güzel olana benzeyelim, kul olalım.

 

-Barnabas İncili diye bilinir lakin Barnabas mektubunda paraknit kelimesi geçer. Bu kelime Aramiceden Latinceye geçmiştir ve anlamı arındırılmış temizlenmiş manasına gelir. Burada Peygamber Efendimiz kast edilmektedir. Çünkü Ahmet isminin manası da aynıdır. Ahmet ismi onun vasfıdır.


Sultanın kitabında bahsettiği İsa (a.s)’ın sesinin bulunması buna delil olacaktır.

 

-İlim ve irfan arasındaki fark: Kitap yüklü eşekler, irfan olmadığı sürece yani sahip olunan ilim ile amel edebilme yeteneği olmadığı sürece kitap yüklü eşek hükmünde oluyoruz. Az bir ilmin olabilir lakin o ilim ile tam manasında amel edebilirsen tartı da sen ağır basarsın.

 

-An önce yaşanır sonra bilgisine ulaşılır, sırrı sonra çıkar. Anı yaşamak

-Töreden ayrıldığın an başına bir iş gelir o yüzden töreyi sürekli canlı tut.

-Türk tarihinde üç tane savcı bey vardır bunlar sırası ile:


 1)Ertuğrul Gazi oğlu
 2) Osman Gazi oğlu
 3) Murat Hüdavendigar oğlu

 

Bu savcı beylerden hangisi Osmanlı (devlet i aliyye) Devleti’nin temellerini atmıştır?

 

-Orhun Kitabeleri’ndeki sırlardan birisi: Tonyukuk bir yalvaç. Tonyukuk anıtı ve diğer anıtlar dikkatli okunduğunda birçok sır açığa çıkıyor.

 

-Cenaze namazı aslında o kişi için yapılan bir duadır, bir seremonidir. İslam öncesi Türklerin kadim boyu ON OKLAR’ dan gelen adettir. Ölünün uçmağa gidebilmesi için TEK TENGRİ 'den izin istenir. Tengri’den rıza almadan uçmağa gidilmez. Tengri’den rıza almak için ise diğer kullar er kişi niyetine dua eder haklarını helal ederler.

 

- Kibir ehlinin bir hassası da, kibir yapacakları kişileri çok iyi bilirler, kendilerinden yüksekte olan kişilere kibir yapmazlar.

 

- Şeytan hiç ALLAH dememiştir hep RABBİM demiştir. Kurnazlığı şu: RABBİM diyerek ben hala senin terbiyen altındayım der sinsice. Şeytan bile bunu diyorsa senin halin ne? ( Sizleri tenzih ederim )

 

- Nefsine zulmetme. Yaradan’ın gücüne gider. Kişiyi övmek ayrı, makamı övmek ayrı, hikmeti övmek ayrıdır. Överek hakir görmek.

 

-Allah kelimesi bütün benliğinle O’na teslim olmak yok olmak manasındadır. Biz kime yalvarıyoruz Allah’ın esmalarına mı Allah a mı yoksa HU' ya mı? Allah kelimesi tam teslimiyet gerektirir. Lütfun da hoş kahrın da hoş diyebilenler gerçekten ALLAH der.


Bunları sizlere aktarmak haddimize değildir. Boşuna dememişler bu yol inceden ince kılıçtan keskince, ateşten gömlek giyenlerin yolu.

 

Yanlışlar bize aittir doğrular ise Allah’ın. Lütfen bu okuduklarınızdan yanlış bir fikre kapılmayın. Biz anladığımız kadarını yazabildik. Hakikatler ise çok daha güzel. O yüzden yanlış anlaşılmalara sebep olabilirim. Hakkınızı helal edin ve lütfen bilip bilmeden kutlu kişilere karşı olumsuz düşünmeyin. Dediğim gibi ben anladığım kadarını yazdım. Rabbim büyüklerimizi gönlümüzden ve başımızdan eksik etmesin. Onların amacı her türlü kötülükle savaşmak. Rabbim bizlere de bu yolda bu davaya hakkı ile hizmet edebilmeyi nasip eylesin inşallah.

Kalperen Adayı 

Bu haber 2,661 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (9)
 • alaca / 8 Haziran 2017 01:33

  teşekkür..

  Bu ne kadar güzel bir anlatımdır. Nasıl okuduğumuzu ve nasıl bittiğini anlamadık. Çok güzel bilgiler yazan ve yorumlayan gönlünüze sağlık.
 • Abdulkadir Volga Ayhan / 7 Haziran 2017 17:32

  Selam Olsun..

  Size ve sultan babama selam olsun.. Sultan babamın ellerinden öperim.. Yazılar çok güzel.. Yalnız kibir bölümünde daha ne dendi öğrenmek isterdim..
 • Memet Sabrioğlu / 6 Haziran 2017 23:10

  Bir yanlışlık var

  Yazıda geçen Kuran yaratıldı tabiri yanlış bir tabirmiş gibi geliyor bana.
 • Efsun / 6 Haziran 2017 23:04

  İzmir Sohbeti

  Allah Oktan Keleş Beyden de sizden de bu yolda mücadele eden herkesten razı olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun İnşallah.
 • Hüseyin Bulduk / 6 Haziran 2017 20:19

  Eyvallah

  Allah razı olsun kardeşim, eline sağlık. Kuran-ı Kerim'deki "görmedin mi" sorusu zihnimi meşgul ediyordu kaç zamandır, yazınızda yer alması ilginç bir tevafuk oldu. Gönül sultanımıza selam ve saygılarımı sunar sultanımıızın ellerinden öperim.
 • Fuat Cemil Öngen / 6 Haziran 2017 11:25

  Ziyaret

  Bir İzmir'li ve İzmirde yaşayan Kalperen adayı olarak Oktan hocamızın İzmire gelişlerinden nasıl haberdar olabiliriz. Ocağa uzak oluşumuz nedeni ile onun sohbetlerinden İzmirde istifade etmek feyz almak isterim. Bu konuda nasıl & nereden bilgi alabilirim. Teşekkürler.
 • ateş / 6 Haziran 2017 10:18

  Selam olsun İzmir'e...

  Kardeşim çok güzel ve akıcı, duru bir şekilde anlatmışsın. Gönlüne sağlık.
 • SİNAN YILDIRIM / 6 Haziran 2017 08:55

  Allah cc razı olsun kardeşim gönlün var olsun. Başta Sultanımız olmak üzere tüm gönüldaşlara kalbi selamlar
 • BEKİR ÖZTÜRK / 6 Haziran 2017 08:41

  maşALLAH

  Maşallah kardeşimize ne güzel notlar almış ve ne güzel gönül pınarından bizlere ulaştırmış. Kalemine yüreğine sağlık.
  Kaynağımız, pınarımız SULTANIMIZA SELAM OLSUN. SULTAN BABAMIZIN Ellerinden öpüyorum.