Hayır Üstüne Hayır Çıkmıştır

Hayır Üstüne Hayır Çıkmıştır

Hayır Üstüne Hayır Çıkmıştır


17 Nisan 2017 21:09
font boyutu küçülsün büyüsünHayır üstüne hayır çıkmıştır.

Referandum yapıldı ve ben bir şaibe olmaz ise matematiksel olarak hayır çıkacağından emindim.

Sık sık hayırın İstanbul’da ve Ankara’da önde olduğuna iddiaya bile girdim. Çünkü iyi analiz ve nabız tuttuğuma inanıyorum. Ak Partili bazı arkadaşlar telefonla arayıp: “ Abi hala İstanbul’da ve Ankara’da hayırın önde olduğu fikrinde misin?” dediklerinde ben: “ Evet, hatta Türkiye’de böyle.”dedim. 

OHAL sürecinde adil olmayan koşullarda yapılan bu referandum tablosu çok açık bir şeyi göstermiştir: Millet HAYIR DEMİŞTİR.

İstanbul, Ankara, Adana ve İzmir başta olmak üzere 17 büyükşehirde MHP ve BBP DESTEĞİNE rağmen AKP’de büyük oy düşüşü olmuştur. Erdoğan’ın “Atı alan Üsküdar’ı geçti.” demesine karşın Üsküdar’da hayır oyları AKP oylarını geçmiştir. Şu oldu bu oldu demeye gerek yok.  Tablo çok açık: %50’ye %50 olan denge neticede 1 puanla bozulacaktı. Şimdi dikkat edin 1 puan 1 milyon küsur oy farkı ile evet tablosunda. Ülke kaderini 1 puan nasıl belirler? Bir milyon oy farkı yaklaşık Türkiye’nin İstanbul şehrinin Pendik ilçesinin nüfusu kadardır. 85 milyonluk ülkede yaklaşık bir ilçenin nüfusu kadar olan fark,  üzerinde toplumsal uzlaşı olması gereken Anayasa ve rejim sistemini nasıl sağlar? Uzlaşı olmamıştır.

Tabloya bir başka açıdan bakalım: 

1- AKP açısından durum çok vahim olmuştur. En az %60’ları beklemişlerdi. Sayın Erdoğan: “ %55 altı çıkarırsak zor izah ederiz.”demiştir. %50’ye %50 olan durumda 1 puan hayır hanesinde olsa da yine tablo aynı. Yani millet hayır demiştir, tüm şaibeye karşı.   

2- Dış güçlerin tam istediği olmuştur. Ülke ikiye bölünmüş, şaibeli vicdanlarda sorunlu olan üstelik 1 puan farkla kaotik ortama kapı aralanmıştır.   

3- AKP’nin işi çok zordur. Bu sonuç AKP’li aklıselimleri ve Sayın Erdoğan’ı memnun etmemiştir. Açıklamalarındaki yüz ifadeleri açıktır. Çünkü Akp, kendi yandaş yazarının dediği gibi 17 Nisan sonrası her şey çok güzel olacak diyerek Türkiye’de her şeyin çok farklı olacağına inandırdı. Oysa elinde sihirli değnek yok. Başta ekonomi olmak üzere iç ve dış bütün sorunlar duruyor.  

 17 Nisan’dan sonra meydan okudukları Batı’ya göstereceklerini, farklı şeyler söyleyeceklerini ifade eden Sayın Erdoğan seçim sonrası ilk açıklamada müttefik olan ülkelere ve diğer ülkelere ricada bulundu adeta. Tıpkı İsrail’e “One minute” diyerek uzlaştıkları gibi. Yani realite çok farklı.

Tablo, yönetim koltuğunda bulundukları koltukta çok zor. Çünkü değişen hiç bir şey yok. 15 yılda yaptıkları birçok hata ile sorunları yığın haline getirdiler. Bu yığın altında kalmamak için toplumsal beraberlik şarttı. Onun da önünü kapadılar. Bunun farkındalar. Yine ittifaklar arayacaklar, tavizler verecekler. Çünkü tutmazsa kendi tabanına anlatmakta zorlanacaklar. Asabi olacaklar. Yeni düşman yok, üretmeye çalışacaklar ama tutmayacak. Çünkü artık düşman kendi hataları olacak. Ekonomide tüm alanlardaki müsebbibi oldukları olumsuzluklar düşmanları olacak.  Hem de esaslı düşman.

Bu tabloda 1 puanın hayır cephesinde olmasını çok isterlerdi. Çünkü: “Bak biz vaat ettiklerimizi tam yapacaktık ama hayır çıktı.” diyerek ürettikleri sanal düşman algısına oynayacaklardı. Şimdi sadece gerçekler kaldı karşılarında. Değişen ne oldu bugün? Mesela OHAL uzatılacak. Eee döviz çok düştü mü? Eeee iç ve dış bütün sorunlar değişti mi? Eeeeee 17 Nisan koca bir sorun çıkardı. Hile olmasa bile yapılan kötü yönetim ile vicdanlarda kabul edilmeyecek bu referandum ve vaatler.

Şimdi hamasetlere erken başlandı: “İdam önüme gelirse, MHP kabul ederse onaylarım.”deniliyor. MHP senin kankan değil mi? Artık her şey olmadı mı? Hala birilerine bağlı mısınız Allah Allah?  Yine illüzyonik vaatler… Daha bekleyin 2019’da uçacağız falan…

Bu arada muhalifler, şu bu şekilde OHAL kullanılarak yapılan baskı ortamları v.s. iyice ülkeyi gerecek. Şamil Tayyar seçimden sonra katıldığı TV programında İ.Melih Gökçek’e halkın bir eliyle cumhurbaşkanının koltuğunun ayağından tuttuğunu, en ufak yanlışta çekerim dediğini, durumun çok da iyi olmadığını söyledi. Referandumu yol köprü hizmeti üzerine kurdular. Bunlar milletin karnını doyurmuyor. Birileri rant elde ediyor ama millet köprü üzerinden pahalı diye geçemiyor. Bunu şunun için örnekledim. Seçim öncesi parti basını AKP hizmetlerini ileri sürdü yani sadece biz varız, dediler. Türkiye’nin âli çıkarları, milleti ötelendi. Şimdi birlik ve beraberlik çağrısı ne kadar samimi olur?

Tablo açıktır. Bizim milletimize anlatmak istediklerimize inanmayan kesime AKP bunları yaşatarak gösterecektir. Yani seyretmek bile yeterli. Sonuç matematiksel 1 puan eksik olsa da realitede Hayır çıkmıştır. AKP’nin işi zordur, hatta bitme yoluna girmiştir. Daha da yapacakları hatalar kaçınılmazdır. Çünkü sanal illüzyonlar şimdi önlerine geldi.

Bu arada TÜRK MİLLET ENDİLEŞMESİN. TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBED PAYİDAR KALACAKTIR. Ülkemizi her türlü iç ve dış tehdide karşı savunacak milyonlar var. Bu millet, devlet sahipsiz değil. Söz milletin ama millete sözü söyletilmemiştir. Ama millet ve devlet dimdik ayaktadır. AKP’nin durumuna bir misal: Hani evin bunak dedesi vardır, mecburen ona “He he” denir. Sonuçta dededir ama yaptıkları yanlış ve hatalar tolere edilir, göz yumulur ama öyle hata yapar ki bir gün artık ev halkı müdahale eder; tedavi ettirir, dedenin hükmü biter hüküm anlamında ama ne olursa olsun aile için dededir. Yani devletimize, bayrağımıza, vatanımıza sahip çıkacağız.

MİLLETE ZOR GÜNLER YAŞATANLAR HUKUK ÖNÜNDE ER YA DA GEÇ HESAP VERECEKLERDİR. BEKLEYİN ve görün. Tıpkı şimdi hesap verenler gibi. DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK! HAYIR ÜSTÜNE HAYIR ÇIKMIŞTIR!


 Saygılarımla…


Oktan Keleş    

oktankeles@gmail.com 

onaltiyildiz@gmail.com  

Twitter:@oktankeles 

Bu haber 13,743 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (55)
 •   / 22 Nisan 2017 16:40

  kalpler bir olunca

  çatalhöyük te meclis tipi veya başkan tipi yönetici yok idi dokuz bin sene evvel.
  istanul da sekiz bin sene evvel meclis tipi veya başkan tipi yönetici yok idi.
  cennette bile meclis tipi veya başkan tipi insan yöneticiler yok.

  diyeceksin nasıl olur?

  kalplerde kin olmayınca, yönetici olmasa bile ahenk bozulmuyor.
 • Soysal Çiltaş / 21 Nisan 2017 08:19

  Cevap

  Peki arkadaşlar, biz derken 'Siz'i kastetmiyorum. Hakaret edip kalp kırmayalım, herkesin müslümanlığını, iman derecesini yerin göğün sahibi bilir. İçimden geçenleri yazdım dertleşme babında.
 • Abdulvahap Ünalmışer / 20 Nisan 2017 21:53

  Adamın Ham Maddesi = OKTAN KELEŞ

  Bekir abime hitaben;
  Hz. Ebubekir, Peygember Efendimize nasıl inandıysa bizde Pirime öyle inanıyoruz. Bu yoldan şaşmak dönmek yoktur.
 • c.d / 20 Nisan 2017 19:16

  Soysal ciltas

  Lütfen biz diye tabir ettiğiniz kesime bizi dahil etmeyin. Zira her politikayı bir kenara bırakırsak bile bizler Irak'ta milyonları katledip camilerde kadinlara tecavüz eden amerikan ordusu için 'sag saglim evlerine dönmesi için dua ediyorum' diyenlere Allah'ın yardım edeceği görüşünde olan yada öyle bir yanılgıya düşen "Müslüman"lardan degiliz. Uzatmak istemiyorum..
 • SOYSAL ÇİLTAŞ / 20 Nisan 2017 16:57

  ELEŞTİRİYE AÇIK OLMAK

  Sevgili Dostlar,

  Aşağıda birkaç tane farklı tarzda değerlendirme yazan arkadaşlar olmuş, tamamen olmasa da bazı görüşlere bende katılıyorum. Şu ana kadar ne yapsak ne söylesek olmadı, hep kazandılar ve her olayı kendi lehlerine çevirmeye başardılar. Bilemiyorum artık biz mi yanlış düşünüyoruz, bilmediğimiz şeyler mi oluyor yada Allah (CC) mı yardım ediyor?? Oktan hocamın, ona yakın olan Bekir bey'in ve diğer kalperen dostların yazdıklarına bakıyoruz ümitleniyoruz ama sonuç büyük bir hayal kırıklığı oluyor. Yine de Ümitvarız, her şeyde bir hayır vardır.. Rabbim hakkın hakikatın ortaya çıkmasını nasip etsin...Son olarak ta hoşumuza gitmeyen her yorum sahibini farklı amaçlara hizmet etmekle suçlamayalım, hiçbir kötü amaç olmadan kardeşçe yazıp fikir beyan edenlerde olabilir.

  Sağlıcakla kalın...
 • Karahisari / 20 Nisan 2017 13:17

  % 100 Türkiye

  Evet diyenlerde Hayır diyenlerde aynı saiklerle oy kullanmıştır, herkes daha güçlü bir Türkiye arzu etmektedir. Yorum yaparken oyların toplamına bakmak lazım, 51+49 =100
 • zeybek / 19 Nisan 2017 19:16

  ......

  Türk Milleti sabırlıdır.Maçın uzatmaları başladı.Bekledikleri olmadı..Onlara EVET şerre,bizde Hayr a dönecek. Allah sultanımızı başımızdan eksik etmesin gönüllerinde olalım.
 • ali küçük / 19 Nisan 2017 16:07

  yorum

  yeise kapılanlardan olmayalım inşallah.Oktan abi yine gönlümüzü ferahlatan bir yazı yazmışsın bir kaç arkadaşın yorumları ve düşünceleri üst üste gelmiş bana bir algı operasyonu gibi geldi ama kalperenler yolundan dönmez evellallah. diriliş ertuğrul dizisinde ertuğrul gazi kardeşleriyle obasını ayırırken yola çıktığı alplerinden onu yarı yolda bırakıp yol almaktan vazgeçenler vardı o bölüm aklıma geldi bizimde içimizde Oktan abiye inanmayanlar gönülden bağlanmayanlar illaki olacaktı yol yakınken taraflarını belli etmelerinde de bir HAYIR vardır. Oktan abi ALLAH senden razı olsun yolumuzu aydınlattın inşaallah tanışmak ümidiyle...
 • Timur / 19 Nisan 2017 12:38

  ....

  Yaşanan herşey gerçekligin dişinda ya rüya hayal olmali insanlar artik uyanmali herşey ortada
 • Yasin / 19 Nisan 2017 08:45

  Bu konuyla alakalı deyil ama.

  Kuzey Kore'nin menzili sekiz bin metreye ulaşabilen Taepodong 2 füzesinin neredeyse ABD ve İngiltere'yi vurabileceği görülüyor. Avrupa'yı tehdit eden füzenin menzilinde Türkiye de bulunuyor. CNN International, gelişmeleri 'Savaş her an başlayabilir' manşetiyle duyurdu

  Turkiyeyle kuzey korenin ne dusmanligi varda menzilde turkiyede var.aceba diyorum bu mana ile turkiyeyimi vuracaklar.bu haber 2 gundur dolanıyor.
 • alaca / 19 Nisan 2017 01:56

  .

  Herkes neyin ne olduğunu gayet net görmüştür. Bizler Oktan Abi’ye tenezzül edip bizlerin kafamızdaki sorulara cevapları verdiği için teşekkür ederiz. Bu noktada Evetçilerin Kılıçdaroğlu’nun bir şekilde kontrollü montrollü katkılarına da teşekkür etmeleri gerekir gibi. O’nun gibi deneyimli bir siyasetçinin kontrollü sözünü oy toplamak için söylemiş olduğuna inanmak istiyoruz fakat görünen evetçilerin biraz daha o noktada kalıp sorgulamalarına engel olmuş olduğudur. Hayırcılardan da 100 kişiden birine etki yapmış olsa bu 240 bin kişi yapar ki arada ki farkın 5te biri kadar bir kütledir. Bu aradaki farka bakarak kimse bir şey elde edemez. Güç kamufle edilebilir ama etkisi azaltılamaz.
 • Kut ve Tore / 19 Nisan 2017 01:44

  Kaan Karaca, Ugur ve Gaye Kangal'a

  Gerceklerden bashedeceksek baslayalim o zaman.
  1. Aylarca televizyonlarda Hayir Verecekler terorist ilan edildi mi? EDILDI. Hem de Bakanlarin agzindan, sehir sehir gezerek Feto ve PKK hayir diyor propagandasiyla ulkenin -size gore- %49 u terorist ilan edildi mi? Edildi.

  2. Peki Islam'da, Kur'an da IFTIRA ve SUI ZAN gunah degil mi? GUNAH. Peki, size soruyorum o zaman, NERDEN BILIYORSUNUZ KARDESIM hayir veren %49'un terorist, Feto'cu oldugunu? Utanmasaniz Allah'siz ilan edeceksiniz insanlari. 40 milyon insana iftira etmek, sui zana sebep olmak icin IMAN'li oldugunu iddia eden Cumhurbaskan'i ve bakanlar ve yazarlar Allah'tan, Sunnetullah'tan IFTIRA ve SUI ZANlarina istina icin onay/izin mi aldilar?

  3. OHAL ortaminda goz altina alinanlarin 9 aydan once hakim karisina cikamadigi donemde, Evet icin brosur degitmak serbestken, Hukumet tum gucuyle, Hayir icin kahveleri gezenler, ilan yapistiranlar halki kin ve nefrete sevketmek sucundan goz altina almadi mi? ALINDI. Hayir icin organize olmaya calisan vatandasin gozu korkutulmadi mi? KORKUTULDU

  4. Ustune ustluk, Hayir icin konferans duzenlemek isteyenlerin otel ve konferans salonu rezervasyonlari Valiler, Belediye baskanlari vasitasiyla iptale zorlanmadi mi? Hepsi YAPILDI. Umit Ozdag ve Yusuf Halacoglu saldiriya ugramadi mi? UGRADI

  5. Oy vermek icin karar vermeye calisan gariban anadolu insanlari boyle manipule edildi mi? EDILDI

  6. Tum bunlara ragmen oylar sayilirken, Cumhurbaskani'nin atadigi YSK baskani, oylar sayilirlen ve 6/2/2014 tarihli anayasa mahkemesinin tersi yonde kararina ragmen, muhursuz oy pusulasi ve zarfla kullanilan oylari sayma karari verdi mi? VERDI. Macin uzatma dakikalarinda kural degistirdi mi? DEGISTIRDI.

  7. Simdi bunlarin hicbiri olamis gibi, adil ve hakkaniyetli bir secim oldu, HAYIR degil, EVET cikti diyorsaniz, tek diyecegim "hasbünAllâhu ve nı’mel vekiyl".

  Biraz vicdan, biraz feraset, biraz izan...
 • Kıbrıs Fatihi / 18 Nisan 2017 23:39

  Anlayana

  Sultanım dırumu çok net ortaya koymuşsunuz. ALLAH tuzak kuranların en hayırlısıdır. Ak kara çıkıyor ortaya. Dualarımızdasınız, bizi gönlünüzden düşürmeyin inşallah
 • şizofren / 18 Nisan 2017 23:21

  ...

  Sayın Oktan Keleşi sevip sayarım ve tüm kitaplarını okudum diye cümleye başlayıp. Daha sonra kendi kişisel yorumlarınızı ve fanatizminizi gizliden gizliye açık vermeniz. Aslında buraya geliş ve yazma amacınızı açıkça belli etmektedir. Lütfen provakasyonu başka yerde yapın Onaltıyıldız takipçilerinin bu tip akıl oyunlarına karnı tok...

  Deruni Babam Allah Sizleri Başımızdan Eksik Etmesin.
  Ellerinizden Saygıyla Ve Özlemle Öperim...
 • Burak / 18 Nisan 2017 21:52

  Bazılarını anlayamadım

  Hak şerleri hayr eyler deyip vardır bundada bir hayır diyeceğiz ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktir bazıları gercekten vefasızmış.ne güzel demiş Atatürk dünyanın yarısını herzaman dünyanın tamamını bir müddet aldatmak mümkündür ama bütün dünyayı her zaman aldatmak mümkün değildir.üzüldük ama umudumuzu asla kaybetmeyeceğiz
 • Tungatigin / 18 Nisan 2017 21:04

  Sonuç kesin bir şekilde hayır dır

  Referandumda adaletsizce tüm devlet gücü imkanları AKP için kullanıldı , devlet tv leri olsun özel tv ler olsun başbakan konuşuyor sonra cumhurbaşkanı Konuşuyor sonra yine başbakan konuşuyordu muhalefete hiç söz Hakkı verilmemişti buna rağmen İstanbul ve Ankara ve daha nice büyük şehir hayır dedi ve YSK denen kurum hukuku hiçe sayarak mühürsüz 2,5 milyon zarfı ki çoğundan evet Çıktığı söyleniyor kabul etti . Sonuçlar şaibeli değildir sonuç Hayırdır.Oktan Abim söylediğin güzel günleri Türk Birliğinin kurulmasını hasretle bekliyoruz. Bu günlerin müsebbiplerinin yargılandığı günleride görürüz , gün olur devran döner elbet
 • Savaş / 18 Nisan 2017 20:42

  Akıl tutulması

  Rabbim her daim yar ve yardımcın olsun CAN abim.

  Yaradan bizi yolundan ve Hakk'a götürecek mücadeleden alıkoymasın İnşAllah.

  Güneydoğuda kimin lehine oylar artmış ve seçim öncesi söylemlerle nasıl bir ilişki oluşmuştur. Takke düşmüş müdür?

  Can abimin söylemleri gün gibi aşikar olmuş, Hayırlısı vuku bulmuştur.

  Selam ve dua ile...
 • Gaye kangal / 18 Nisan 2017 19:37

  Rüya

  Bu arada ben de bir rüya gördüm. Rüyamda sizi gördüm Oktan hocam. Siyah ve beyaz sayfalar arasında harflerle denge kurmaya çalışyordunuz. Hayır olsun. Tüm kalperenlere ve kalbinin sesine en az düşüncesi kadar kulak verenlere selam olsun.
 • c.d / 18 Nisan 2017 18:07

  Allah sizi başımızdan eksik etmesin Oktan Abi

  Bakalım kime nasip olacak. Hayırlısı..
 • Kendini Arayan / 18 Nisan 2017 17:58

  Şüphesiz ki Allah (c.c) Doğrularla Beraberdir.

  Gerçek Müslüman Mertdir. Yaptıkları Konuşur.. Dili Suskundur..

  "Ey kitap ehli! Niçin hakkı batıla karıştırıyor ve bile bile gerçeği gizliyorsunuz?"
  Al-i Imran / 71 (Elmalılı)
  "Hakk'ı batıla karıştırıp da, bile bile hakkı gizlemeyin."
  Bakara Suresi / 42 (Elmalılı)

  Şüphesiz ki Allah (c.c) Doğrularla Beraberdir.
 • Gaye kangal / 18 Nisan 2017 17:56

  Muhteşem Türkiye

  Evet referandum haritasında çok açık görülüyor. Öyle muhteşem bir oylama dağılımı olan Türkiye haritası var. Demek ki neymiş emperyalizme bu ülkeden geçit yokmuş. Demek ki neymiş Kürt kardeşlerimiz birilerinin bize yutturmaya çalıştığı gibi ayrılmak şöyle dursun et tırnak birbirinden ayrılırmıyı Mıh gibi haritaya çakmış. Ama bunu gören emperyalistler boş da durmaz. Allah bu milleti korusun.
 • mete / 18 Nisan 2017 16:48

  Hayırdır inşallah :)

  Hayırdır inşallah

  https://www.google.com.tr/amp/s/tr.sputniknews.com/amp/turkiye/201704181028125521-ahmet-takan-erdoganin-gecmiste-anlattigi-bir-ruyasi-konusuluyor/
 • Ugur / 18 Nisan 2017 16:44

  Avrupanin oklaniri kirdik Evet ile

  Kaan karaca bende sizn gibi dusunyorm.
  ..
  Bende Kitaplarinizi aldim ve seve seve okuyorum ve sizin sitenzi takip ediyorum. Hayir ile ne demek istedgnzi az da olsa anliyorum veya anlamaya cabaliyorum. Hayir la belki sunlarin olmasini engelleyebilirizleri birakalim kenara. Belki lerle biryere varamayiz. Daha dogrusu Seytanilerin oku kime gidiyor ona bakalim. Avrupa,Abd,Vatikan ve pkk nin oku kime yönelmis.
  Oktan Keles abimizi akpartinin ve devletin beyninde/yönetiminde görmek isterim. Saygilar
 • Sadık Turan Sağlık / 18 Nisan 2017 13:41

  Bekliyoruz

  Sayın Oktan Bilge'm söylediklerinizin ve söyleyemediklerinizin hepsini biliyoruz Allah'ın izniyle.
  Tanrı'nın Türk'e vaad ettiği gün yakındır hem de belki yarın, belki yarından da yakın. Allah ilminizi artırsın .
  Selam olsun Erenler'e.
 • Kaan Karaca / 18 Nisan 2017 12:32

  Gerçekler

  Oktan bey bende sizi severim, bütün kitaplarınızı da okudum. Sitenizi de takip ediyorum. Ancak bu referandum konusundaki görüşlerinize katılmıyorum. Evet AKP sütten çıkmış ak kaşık değil. C.Başkanı da bir sürü hata yaptı. Öncelikle hep yanlış adamlardan akıl aldı. Danışman çevresi malesef hep ehliyetsiz insanlardan müteşekkil. Son seçimde bunun neticelerini de gördük. Karatepe ve Tanrıverdinin eyalet açıklamaları zaman ayarlı bomba gibi seçime iki gün kala patladı ve sonuçları ciddi oranda etkiledi. Ancak, herşeye rağmen: 1-AK partinin şu an ciddi bir alternatifi yok. (Parti kurarsanız destekleriz :) 2- Sn. Erdoğan samimi bir müslüman ve gerçekten vatanını seven biri. O yüzden benim gözlemim Allah ona yardım ediyor. Ayrıca Türk milleti her zaman üstün öngörüsü ve sağduyusuyla gereği neyse ona yapmasını ve ince ayar vermesini bilmiştir. Bu seçimde çok farklı bir sonuç çıksa idi belki iktidar milletin istemediği bazı değişiklikleri yapma konusunda daha cesur davranabilirdi. Ama şimdi daha bir ölçecek biçecekler. Daha dikkatli davranacaklar. Selamlarımla..
 • Omer A. / 18 Nisan 2017 11:03

  Elestiri...

  Birkac yillik takipciniz olarak referendum sonucu hakkinda bir elestiri yapmak isterim. Oncelikle her ne kadar HAYIR in aldigi oran yakin olsa da sandiktan EVET cikmistir. Ulkenin yarisinin yeni sistemi istemeyisi AKP nin bu sistemi uygulamayacagi anlamina gelmez. Simdi diyorlar, bu oranla ilerde CB baskanliga aday olursa kazanamaz, bu sonuctan korktular falan filan diye. Kusura bakmayin ama AKP icin asil yenilgi 7 Haziran da vardi ama onu bile 1 Kasim da nasil cevirdiklerini gorduk.(Saibeli ya da saibesiz)
  Simdi Oktan Baba siz diyorsunuz, artik sucu atacaklari ya da magduriyet yaratacak bir ortam kalmadi diye, ama ben oyle gormuyorum. SIyasette bile hala fetoculere dokunulmamisken, bunun uzerinden magduriyet yaratmak kolay, yeni bir parti kurulsa onun uzerinden magduriyet yaratmak kolay.,deprem olsa bati yaptirdi derler, patlama saldiri olsa baskanligi istemiyorlar derler hatta erken secimle 2019 a bile kalmaz. Cunku o cikan %51 varya herturlu CB nin agzindan ne cikarsa ona BIAT eden kitlenin yuzdesidir. Simdi Erdogan partinin basina gecince kim AKP ye oy vermeyi birakacak?
  Belki bu referandumdan gercekten HAYIR cikti ama yine saibeyle EVET I yukselttiler, o zaman hukuk devleti olarak bunun uzerine gidilmesi gerekmez mi? YSK acikca yasayi ihlal etmedi mi? Buna eyvallah dersek bu ulkenin hukuki yapisina buyuk bir zarar vermis olmaz miyiz? Zaten hukuksuzluk her alanda var, insanlar bosuna oluyor. Ne olacak simdi o zaman? Yasal yolla isler olmuyorsa illegal yollarla mi gidecek bunlar ? Siz bu millete fazla guveniyorsunuz, size neler gosterildi neler yasadiniz belki kitaplardan okudugum icin anliyorum ama artik ben de gormek , hissetmek istiyorum. Saygilarimla....
 • Hasan / 18 Nisan 2017 10:45

  Yazı uzunluğu

  Biz halk olarak eksiklerin farkındaysak başkanımız ve ekini bu yanlışların ve eksilerin farkındalar. Zaten bu eksiklikler için başkanımız olaya tamamen dahil oldu.
 • zeki dgsn / 18 Nisan 2017 10:33

  Atın ayağı üsküdara gömüldü ama....?

  herşey açıkca ortada olsa ne oluyor ki? cehalet ferasetsizlik aymazlık milletin yarısında kronikleşmiş. allahın emri olan müsemma durum tecelli etmediği sürece bizim bu beladan kurtulabileceğimiz yok artık.
 • Şerife Duman (baciyan) / 18 Nisan 2017 08:18

  ....

  Yazmayayım diyorum ama herkes idraki nispetindedir. Oktan Keleş beyefendi yazılacağı yazmıştır. Bir de he he........ Sistem de Kuran-ı Kerimle geziyor geziyor ama bi haber....
 • Akalteke / 18 Nisan 2017 08:09

  Demokrasi

  Oktan abimi severim yazılarını takip ederim yalnız bu kadar negatif olmaya gerek yok bizce herşey merkezinde ilerde bunu daha iyi anlayacak herkez inşallah bu sonuç vatanım milletim ve devletim ayrıca bütün ümmeti Muhammed için mübarek olsun görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler
 • Habil Karaca / 18 Nisan 2017 07:07

  Oktan bilgem sen çok yaşa

  Bütün proğramlarınızı seyrediyorum
  Onaltıyıldızı da takip ediyorum
  Namı Kemal Zeybek Başbuğumuzla
  Her hafta yaptığınız yayınlar mükemmel
  Makedonyadan selamlar
 • ENGİN MERAL / 18 Nisan 2017 05:39

  pide

  Değerli büyüğüm Gönül Mimarları'ndaki konuşmanıza bakarak iddiaya girdim. 3 tane etli ekmek (kıymalı pide - sivas dili) kaybettim. ama sağlık olsun. dünden beri onaltıyıldız sitesine girip duruyordum. en sonunda heyecanımızı yatıştırdınız. Söylediklerinize bakacak olursak bu saatten sonra izleyeceğimiz bir ECONOMIC COLLAPSE belgeseli başlıyor. Tengri biz menen.
 • Atilla Murathan / 18 Nisan 2017 05:01

  Tebşirat aynen vaki oldu

  Gönül Mimarları programında Oktan Bey "Hayır" çıkacağını ifade etmişti, Sonraki haftda "Hayır çıkacağını ancak Evet çıksa bile" tarzında bir ifade kullandı. O ifadede bugünkü durumu yan beyan açıklıyor. Bugünkü yazının başlığıda anlayana yol göstericidir. İnşallah ders alınır. Teşekkürler Oktan Bey.
 • HAYDAR küçük / 18 Nisan 2017 02:13

  Muhteşem

  Ağzınıza sağlık oktan hocam tam da içimizden geçenleri kaleme almışsınız İzmir'den saygılarımla Allaha emanet olun
 • Taşkın / 18 Nisan 2017 01:53

  .

  Sultanım söyledikleriniz baştan aşağı doğrudur ama Türkiyede çoğunluğu oluşturan kesim, eğer gücü elinden kaybederse yedisinden yetmişine, aşağısından yukarısına düşman ettikleri hor gördükleri dışladıkları '' Diğerleri'' tarafından bir cadı avı başlatılması korkusu içinde. Yaktıkları canların sayısı arttıkça, güce tutunmak ve ayrışmamak için içlerindeki korkulara daha sıkı sarılma halindeler.
  Bu gün %49luk bir oran bu durumun uzunca bir süre daha devam edeceğini gösteriyor.Ne kadar illegal yollara başvursalar usulsüzlüğün hilenin dibine vursalarda evet kısmı daha tekil bir yapı içinde, hayır ise vatanseverler ve cb'yi sevmeyenlerin oluşturduğu bir geçici karma ittifak . 2017 de bu kadar zıt kafaların aynı amaç için birleşmeleri mümkünken 2019 da mevcut durumun karşında rakip görmek istediğim ve tahmin ettiğim aklı hür vicdanı hür milliyetçiler ve vatan severler bazı kesimlerin desteğini asla alamayakmış gibi duruyor.
  Gördüğüm duruma göre gerçekten idealleri uğruna hayır verenlerin sayısı normalden çok daha az.
  Dahada kötüsü milliyetçiler topyekün dışlanır ve hdp seçmenine yüksek tavizler ve imtiyazlar verilirse ve hatta sadece adının konmadığı medyada bahsedilmesinin dahi yasaklanacağı bir özerlik imtiyazı verilmesine teşebbüs edilirse elindeki kozları dahada güçlendirmiş olacaklar. Bence çoğunlukta ya ses etmeyecek ya bilmezden gelecek yada bilip bağrına basacak.
  Aklım kitlenmiş durumda.
 • Turkuaz Türk / 18 Nisan 2017 01:03

  Ülkenin geleceği

  Ülkenin gidişatını iyi görmüyorum. Büyük ihtimalle kutuplaşmalar artacak ve korkarım ki sonunda bölünmenin eşiğine kadar gelebiliriz. Siz bu referandum için federandum diyordunuz. Şimdi Türkiye federasyona doğru mu gidecek ?
 • Varol SERAP / 18 Nisan 2017 00:37

  Gerçekler Umuda Bırakıldı

  selam olsun ... Hayır olsun
  yorumunuz elbette içinde bulunduğumuz durumun sonucunu göstermesi açısından çok önemli.
  sonuç için elbetteki hayır olsun diyeceğiz ancak sadece dilemekle hayır olmaz caba gereklidir mutlaka ve gerçek olmayan bir sey için caba da bos çaba dır.Türk Milleti her zaman feraseti ile bütün tuzakları bosa çıkarmısken ne olduda tehlikeyi göremeyip tam ortadan ikiye bölündü çok iyi düsünmek lazım.
  Elindeki gerceği kaybetmis olan ancak umudun pesinden kosar ve bu durum umut tacirlerinin arayıpta bulamadığı bir fırsattır. Halbuki bu günler icin bizi hoca nasrettin uyarmıstı yetmemis anlamayanlara acıkca göstermisti göle maya calarak.Simdi göle maya calan hoca mı biz miyiz.
  Elimizde kalan gercek değer vatan,devlet ve milletimizin varlığı,bağımsızlığı,birliği ve bekası noktasında her ne olursa olsun değisim dönüsüm bölüsüme yol acacak söylem eylem ve politikalara aldanmayalım.Umut fakirin ekmeği ya ye memet ye artık bu bilindiği için cabuk aldanır olduk .
  AMAN HAA..
  YA HUU
 • Ahmet Aygün / 18 Nisan 2017 00:28

  süpeeer

  Teşekkürler Hakkı görenlere,
  HAKKI gördüren erlere.
  Düşsün yüzü yerlere
  Lanet HAKKI örtenlere
 • Tevfik hikmet / 18 Nisan 2017 00:09

  Sonuclar

  Mutlaka ortak akilda hayir vardir. Ama unutmayalim Pkk ve bilimum orgutler Hayir demislerdir.
 • orhan şahin / 18 Nisan 2017 00:01

  Düşüncelerimizi en iyi şekilde anlatan yazı.

  Devlet ebed müddet.

  Tengri biz menen.
 • N.T / 17 Nisan 2017 23:49

  Tesekkur ederim..

  Oktan abi, gözlerim doldu. Bizi ve ülkemizo sahipsiz birakmayan sizlere tesekkur ederim..... İnsallah Allah' in izni ile güzel olur herşey yine umutlandirdiniz bizi. Ellerinizden öperim
 • noyan 55 / 17 Nisan 2017 23:23

  korkmuyorum

  Turk lideri varken korkmaz bizimde liderimiz cin seddini darmaduman eden o buyuk turk oktan keles
 • ABDULLATİF ÖMEROĞLU / 17 Nisan 2017 23:22

  HAYIR MI ? ŞER Mİ?

  Sizin hayır sandığınız şer; Şer sandığınız şeyde hayır olabilir. ALLAH (cc) bilir siz bilemezsiniz. (Bakara-216)
 • Cihan a / 17 Nisan 2017 23:21

  İspatı

  Oktan baba eyvallah bir kez daha yüreğimize su serptin
 • Bekir düzdiker / 17 Nisan 2017 23:17

  İşte hendek işte deve

  Referandum ile birlikte artık akp nin hiç bir bahanesi kalmadı.haydi şimdi iç ve dış mihraklar diye kastettikleri ile daha aktif mücadele etsinler bakalım.terörü bitirip ekonomiyi düzeltsinler.ama evet veren bir kısım memurlar da 657 sayılı kanunla verilmiş olan haklar ellerinden alındığında mızıkçılık yapıpta suçu başkalarına atmasınlar.ya da federasyon ardından gelecek özerklikler de de suçu günahı kimsede değil icraatı yapanda arasınlar azcık.tabi adalet lazım olduğunda da adalet isterük gibi cümleleri bize demesinler.muhatapınız artık başkan kimse odur.
  Bizim hayır bildiğimizde şer şer bildiğimizde de hayır vardır.
  Hele görelim mevlam neyler.neylerse güzel eyler.
 • İlhan / 17 Nisan 2017 23:11

  Ne mutlu Türk'üm diyene...

 • KORAL ŞENTÜRK / 17 Nisan 2017 23:07

  Ya Sabır

  Allah sizi başımızdan eksik etmesin. Her ne zaman bir karanlık çökse içimize ilminizle bizleri aydinlatmaya devam ediyorsunuz. Kabul buyurursaniz yolunuz yolumuzdur inşallah. İsiginiz hiç sönmesin.
 • beklenen / 17 Nisan 2017 22:53

  Siyasi yorumlarına ilk her satırıyla katılıyorum Oktan bey. Gele krizlerde bir şey yapamayınca ilk kullanacakları mazeret daha başkanlığa geçilmedi olacaktır. Halbuki kaç senedir resmen başkalık var. Sizinde üzerine basarak açıkladığınız gibi artık CHP veya diğerleri değil, Türk siyasi tarihide belki ilk defa milletin kendisi ana muhalefet olmuştur. Demokrasi kılıklı faşizan baskılarla yapabilecekleri neyse yaptılar ve kendi elleriyle sonlarını hazırladılar. Bu kadar sorumuluk onlara çok pahalıya patlayacak. Bu zaman kadar öyle hesap verme gibi bir anlayışta değildim. Ama gelinen nokta maalesef hesap verecekler. Kendi elleriyle hazırladıkları yargı onlara hesap soracak.
 • Özlem Genç / 17 Nisan 2017 22:41

  HAYIR

  Gemiyi demirledim zannedip karaya oturtan kaptan misali bunlarin hepsi. Kesin şimdi kaçmak için flikalara saldırıyorlar. Ama deniz göründüğü gibi sakin değil artık. Fırtına yaklaşıyor, dalgalar büyüyor. Oktan hocamızın dediği gibi.
 • Erol Yılmaz / 17 Nisan 2017 22:31

  Yine UMUT oldunuz...

  Sn. Oktan Keleş

  Yazdıklarınızla bir nebze de olsa içime umut oldunuz, umarım bu günler çabuk geçer de bizde Millet olarak artık insan gibi şu güzelim ülkemde yaşarız. Artık bu politikalardan, söylemlerden, bu akılsızca üslup ve davranışlardan inanın bıkkınlık geldi...

  Sağlıcakla kalın...
 • ABDULLATİF ÖMEROĞLU / 17 Nisan 2017 22:23

  HAYIR MI ? ŞER Mİ?

  Sizin hayır sandığınız şer; Şer sandığınız şeyde hayır olabilir. ALLAH (cc) bilir siz bilemezsiniz. (Bakara-216)
 • Fahrettin oğuz / 17 Nisan 2017 22:23

  fakirdik yine fakir kalacağız

  Sultanım bütün umutlarım tükendi ne kadar ekonomik krizde olsakda bunlar bütün seçimleri kendi lehlerine çeviriyorlar sevinç naralarına bakın cumhuriyete Atamıza var güçleri ile saldırıyorlar Kendi vatanımda bir Türk olarak yabancı oldum hayır verdim diye Gavur oldum terörist oldum ne hukuk kalmış ne savcı bunlara kim dur diyecekki . Bu saatten sonra oy kullansak ne işe yararki biz veriyoruz devlet değiştiriyor.
 • ilknur / 17 Nisan 2017 22:15

  Küskünler

  Sayın Cumhurbaşkanımıza güveniyoruz ama bu tek kişilik bir olay değil.Liyakat sisteminin alt üst olduğu ,torpilli tabakanın yan gelip yattığı.Kurumlarda bırakın liyakatı kurumla alakası olmayan.. cemiyet, ..vakıf üyesinin işbilmez bir halde koltuk tapuladığı,yüksek puan almasına rağmen mülakatta elenerek intihar eden gençler ,fakir fukaranın çocuğunun işe giremediği,Atatürke hakaretlerin hat safhada olduğu bir dönem yaşıyoruz.Kadının 2. sınıf vatandaş olarak görüldüğü ,hamile kadının sokağa çıkmaması,kahkaha atmaması vb. gibi söylemler küstürdü bizi .Cumhurbaşkanımızın işi zor etrafı kurtlu elmalarla dolu.Tüm yapılan davranışlar,söylemler halkı soğuttu..
 • ateş / 17 Nisan 2017 22:01

  Sultan ne dediyse, o!

  Biliyoruz, bekliyoruz ve göreceğiz!
 • Bekir Öztürk / 17 Nisan 2017 21:48

  bekliyoruz uçuşa geçmeyi

  Hep yalan hep aldatma üzerine kurulu bir sahte imaj

  Kaç seçim acaba böyle hile ile Alındı

  Hayır çıksa idi yine bahanelerle olacaktı

  Şimdi kriz ile giderler

  Yıllarca maaş ödenmediği zamanları unutmayın dediler. Bence kendileri ödeyemeyecek

  Ben sultanım a Hz. Ebu Bekir r.a. nın, peygamber efendimiz e

  İnandığı gibi inanıyorum. Hayır üstüne hayır çıkmıştır. O kadar.

  Bence kim bu yalana ortak ise hepsini halkta devlette görmüştür.

  Devletimiz var olsun.

  Sultanım Allah sizi başımızdan eksik etmesin.

  Allah Allah inşallah...


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar