Modern Köleler

Modern Köleler

İsveçli firma çalışanlarına çip takmaya başladı


6 Nisan 2017 08:29
font boyutu küçülsün büyüsün


Oktan Keleş'in 11 yıl önce çıkan "Bir Meczubun Rüyası" ( sh.264.) Kitabında :

"Roma’daki gibi insanları, minik bir çiple kulaklarına takılacak küpeyle uzaktan kontrol ederek-onları köleleştirme adı, çağdaş insan kontrolü adı altında- teröre karşı tedbir diye yasalaştırılmaya sunuldu." 

Çip Takmaya Başladılar: 

İsveç merkezli bir şirketin çalışanları ilginç bir uygulamanın konusu haline geldi. Şirkette kulanacakları dijital kimlik kartları yerine, çalışanların derilerinin altına çip yerleştiriliyor.

Radyo frekanslarını kullanarak kimlik tanımlamaya yarayan bu çipler el derisine sokuluyor, çalışanlar ise elleriyle otomatik kapıları açıp şifreli makineleri otomatik olarak kullanabiliyorlar.

Epicenter adlı İsveçli yüksek teknoloji ofis grubundan yapılan uygulamaya toplamda 400 kişi katılmış. Amaç ise hem zamandan kazanmak hem de "daha güvenli" bir çalışma ortamına sahip olmak.

Buluşu ofis ortamına uyarlayan CEO Patrick Mesterton amaçlarından bahsetti:

"Çip büyük bir pirinç tanesi boyunda. Yaklaşık 12 milimetrelik mikro çip bir şırınga yardımıyla derinizin altına yerleştirilerek bir RFID kodu yolluyor. Bu kod çevrenizdeki teknolojilerle iletişime geçebilmenizi sağlıyor. Çipinizi kullanarak kapıları açabiliyorsunuz, yazıcıların güvenlik şifresini kırabiliyor, hatta cep telefonlarıyla iletişime geçip, iş kartınızı ve tüm irtibat bilgilerinizi bir başka telefona aktarabiliyorsunuz."

https://tr.sputniknews.com/bilim/201704041027921044-calisanlarin-deri-altina-cip-takildi/
Bu haber 2,737 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (7)
 • Murat DEMİRHAN / 11 Nisan 2017 12:03

  GELECEK BİLİMİ

  https://www.youtube.com/watch?v=qPIeEn3Higk bu programı izledikten sonra sn.Oktan KELEŞ'in kitaplarında okuduklarım ve programlarında dinlediğim şeyler yerlerine oturdu.Hz.Davutun kılıcındaki yazılarla ilgili öngörüleri aklıma geldi ve insanlığın kurtuluşunun ya da şeytanilerin sisteminin bu yazı(yazılım) ile çökertileceği fikri çok anlam kazandı.daha fazla istifade edebiliriz inşallah kendisinden yeni çalıştay yayınlarını da bekliyoruz.saygılar...
 • orhan şahin / 9 Nisan 2017 21:46

  pc den koku tat

  http://www.webtekno.com/bilim-insanlari-internet-uzerinden-tat-paylasimi-teknolojisini-gelistirdi-h27628.html
 • i.akgün / 6 Nisan 2017 22:30

  ölüler şehri

  Demekki Terörün kaynağı bu ülkeymiş önce korku psikolojisi sonra ver şiringayı ben yanımda telefon taşıkmaktan tiskiniyorum bunlar çip taktırıyor insanların beyin melekelerini öldürülüyorlar bence hayvana dönüştürüyorlar tahminimce
 • beklenen / 6 Nisan 2017 18:42

  Bu şeytaniler gerçekten inanılmaz şekilde algılarımızla oynayabilen varlıklar. Nasıl da kandırıyorlar bizleri. NAsıl da balıklama atlıyoruz hemen. Cip olmadan sanki konrol edemiyorlar. Sanki algılarımız ve bedenlerimiz özgür. Doğuştan itibaren köleyiz. Bun fark etmeyenlere bu şekilde yem sunarak, siz özgürsünüz anlamı veriyorlar. yersek tabiii. Onların dediklerinin ötesinde düşünemeyen insanlar özgür değildir. Severek isteyerek köle olurlar. Gururu duyarlar kölelikleri ile.
 • Kıbrıs Fatihi / 6 Nisan 2017 17:37

  H+

  H+ diye enteresan bi dizi yayınlandı internette yıllar önce. Dizinin kendisi kadar yayınlanma şeklide enteresan. Her bölüm yaklaşık 3 dakika. Önceki bölüm jenerik ve kapanışta sonraki bölüm özeti 7-8 dakikaya çıkıyor bölüm. Çip olayını aşıp nano parçaçıkları omurilik vasıtasıyla beyne yolluyolar ve insan her daim online olup bilgisayar gibi oluyor. Şiddetle tavsiye ederim izlenmesini youtubede olması lazım.
 • Özlem Genç / 6 Nisan 2017 10:07

  Çip her yerde

  Cep telefonu ve internet ile çoktan modern köle yapıldı insanlık. Son aşama ise insan bedenini direkt yönlendiren için çipleri. Amaç; insanları birbirinden uzaklaştırıp, her birinde ben mükemmelim/ ben tek başına her şeyi yaparım sanrısı yaratmak.
 • Atilla Murathan / 6 Nisan 2017 09:11

  Robotlar ve robotlaştırılmış insancıklar

  Bilgisayar, akıllı telefonlar ve çipli insanlar. Artık bir merkezden belirli bir mesaj gönderilerek yönetilecek ya da yönlendirilecek robotik insanlar. Düşünüyorumda Hasan Sabbah ve fedaileri, mankurtlar ve mankurtlaşma fikirleri acaba aynı fikir kaynağından mı besleniyor. Bir mücadele varda haydi hayırlısı..


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar