Ümmet Ümmeti Kırıyor, Dünya Seyrediyor

Ümmet Ümmeti Kırıyor, Dünya Seyrediyor

Dünya Sağlık Örgütü, Suriye'nin İdlib kentindeki kimyasal silah saldırısında sinir gazının kullanıldığını gösteren bulgular olduğunu açıkladı


6 Nisan 2017 08:19
font boyutu küçülsün büyüsün'İdlib'de sinir gazı kullanıldığını gösteren bulgular var' 


Dünya Sağlık Örgütü, Suriye'nin İdlib kentindeki kimyasal silah saldırısında sinir gazının kullanıldığını gösteren bulgular olduğunu açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütünden (DSÖ) yapılan yazılı açıklamada, Suriye'nin İdlib kentinde aralarında çocukların da bulunduğu 70'i aşkın kişinin ölmesine yol açan ve yüzlerce kişiyi etkileyen saldırıda yüksek düzeyde zehirli kimyasal kullanıldığına yönelik raporlar nedeniyle örgütün alarm durumunda oluğu bildirildi.

DSÖ, bu son saldırının, 2013 yılında Suriye'nin Guta şehrindeki saldırıdan sonra en dehşet verici kimyasal saldırı olduğunu belirtti.

Açıklamada, İdlib'de bu sabah da yüksek düzeyde kimyasal silah kullanıldığının rapor edildiği ve bölgedeki hastanelerin kapasitesinin sınırlı olduğu kaydedildi. Örgüt, hastanelerin saldırılar nedeniyle faaliyetlerine devam edemediğini ve hastaların Türkiye'ye gönderildiğini de açıkladı.

İdlib'deki kimyasal silah saldırısı sonrasında yaşanan ölümleri akut solunum yetersizliğine bağlayan açıklamada, "Bazı vakaların, sinir gazı içeren organik fosfora maruz kaldığını gösteren bulgular var." ifadesi kullanıldı.

http://www.trthaber.com/haber/dunya/idlibde-sinir-gazi-kullanildigini-gosteren-bulgular-var-307651.html

 http://www.ensonhaber.com/idlibte-ikiz-cocuklarini-kaybeden-babanin-feryadi-2017-04-06.html

http://www.yenisafak.com/dunya/dunya-saglik-orgutu-idlibde-sinir-gazi-kullanildi-2638907

Bu haber 4,017 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (10)
 • ihtiyar / 7 Nisan 2017 03:17

  Beklenen'e cevap

  Olayları izah tarzınız çok ilginç, bizler Türk'üz Arap değil. Bu kadar Arap hayranlığı sizi benliğinizden uzaklaştırmış ya da Arap'sınız.
  Ayrıca yaratılışa dair önermeniz kader ve kaza bahsine giriyor. Kaderiye ekolü yazınıza yansımış. Öyleyse kul'un günahı yok, anlamı çıkar ki bu dünyada istediğini yap, nasılsa öyle yaratılmışsın. Nerede kaldı imtihan, eğer seçme özgürlüğü yoksa? Kuran başka, Arap başka karıştırmayalım derim naçizane. Saygılarımla...
 • Orhan ŞAHİN / 6 Nisan 2017 21:59

  Hangi ümmet?
 • rahime kurt / 6 Nisan 2017 20:59

  Allahın kahhar adıyla..

  Rabbim bu vahşeti yapanları kahrı gazap eylesin.
 • c.d / 6 Nisan 2017 19:35

  Şimdi gelir birileri burayı da işgal eder.. sonra kafayı bize çevirir. Sonra bir bakmışsınız Cebrail ayağını iki kere yere vurmuş.. şu referandum bi bitsin hele..
 • beklenen / 6 Nisan 2017 18:37

  Önce Atilla Murathan Bey' e bir cevap vermek istiyorum. Arapların arkadan vurması hadisesi, suud kavmi özelinde olan bir olaydır. Bütün araplara mal edilemez. Kaldı ki isyan gibi algıladığıız olay aslında olması gereken bir süreçtir. Eğer isyan olmayıp, yani en güçlü aşliretleri olan suudlar yönetimi almayıp, bizden sonra dağılsalardı eminm olu çok daha kötü sonuçlar olurdu. TYarihi o zamanki olaylarına göre suudlar ve mescid-i haram için olabilecek en güzel sonuç olmuştur. Bana göre bu sonuç öyle rastgele oluşan bir sonuçta değildir. Planlı ve uzun vadeye yayılan bir sonuçtur. Gelelim ümmetin katledilmesine. Allah bazılarını cehennemli olmak üzere yaratır. Onların cehenneme gitmesi için cehenneme gidecek ameller işlemesi lazımdır. Peki cennete kim gidecek. İşte cehenneme gidecek olan lar, kendilerine ayrılmış olan cennet nimetlerini bu dünyada zulmettiklerine vereceklerdir. Hiç tatmadıkları pişmanlıkla yüzleşeceklerdir orada. Onların cephede olmayanlara bu şekilde saldırmalarının tek amacı vardır. Bizlerin güçsüz olduğumuzu yüzümüze vurmalarıdır. Bilerek yaparlar bunu. Yoksa o çocukları ölümünden cehennemden başka kazanacakları bir şey yok. Sadece bizlerin psikolojileri ile oynuyorlar. Asıl olan biz ne zaman uyanacağız? Bu kadar sessiz kalmakla eğer Allah'ın rızasına ulaşacağımızı sanıyorsak aldanıyoruz.
 • semsondokuz / 6 Nisan 2017 17:10

  Selam Aleykum

  Onun (tüm açığa çıkardıklarını), önünden arkasından Allâh hükmüyle muhafaza eden (kaydeden) kesintisiz izleyici sistemi (kuvveleri - melekleri) vardır...

  Muhakkak ki Allâh, bir toplumun yaşam biçimini, onlar kendi nefslerini (anlayışlarını - değer yargılarını) değiştirmedikçe, değiştirmez!

  Allâh bir topluma bir felaket irade etti mi, artık onun geri çevrilmesi yoktur!

  Onlar için O’ndan başka yardım edici dost yoktur.

  Selam ve dua ile...

 • Turan Kagan / 6 Nisan 2017 15:46

  Avustralyadan Dua ile

  Çözüm Ne? Beddua etmek mi? Kınamak mı? Ayetler paylaşıp lanet etmek mi? HAYIR.

  Çözüm şu; yazılım üretmek, bilim yapmak, teknoloji geliştirmek, dogmatik olmamak, ekonomik olarak güçlü olmak, askeri olarak güçlü olmak, üretmek, kendi ihtiyaçlarımızı kendimiz karşılamak biz bunları yaparsa söz sahibi olacağız, söz sahibi olunca bir şeyleri durdurabiliyor olacağız. Bir şeyleri kınayarak çocukların ölmesini malesef engelleyemiyoruz.
 • sadullah ayhan / 6 Nisan 2017 13:55

  Aynen katılıyorum

  Atilla murathan beyfendiye harfiyen katılıyorum.
  son sözü söylemiş başka yoruma gerek yok teşekkürler.
 • Gülşen Ekici / 6 Nisan 2017 13:32

  Vay halimize!

  Sultanıma sorum;bu mazlumların, çilesi ne zaman bittecek?
 • Atilla Murathan / 6 Nisan 2017 09:03

  İslam alemi kendine dönmeli

  Piyonlar kullanılarak maalesef islam ümmeti birbirini katlediyor. Dünyanın seyretmesi normal zira piyonları idare edenler onları da idare ediyor.... Ama acı bir gerçekte var ki, Orta Doğuda islam alemi Türk idaresine isyan ettiler 800 yıllık huzur bitti ancak 100 yıldır hiç huzura ulaşmadılar. Şimdide tövbe edip Türk milletine tam tabi olunursa belki kurtuluş ve huzur olur.


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar