Avrupalı Liderler Papa'nın Dizinin Dibinde

Avrupalı Liderler Papa'nın Dizinin Dibinde

Avrupalı liderlerle Vatikan'da görüşen Papa, AB'nin geleceğine dair uyarılarda bulundu.


25 Mart 2017 09:49
font boyutu küçülsün büyüsün


Papa: AB kendini sorgulamalı

Avrupalı liderlerle Vatikan'da görüşen Papa, AB'nin geleceğine dair uyarılarda bulundu.

 Avrupa Birliği'nin (AB) temellerinin atıldığı Roma Antlaşmaları'nın 60. yıldönümü töreni için Roma'ya gelen AB liderleri bu akşam Vatikan'da Papa Francis ile görüştü.
 
Papalık Sarayı'nda yapılan görüşmeye, geçen yıl bir referandumla AB'den ayrılma kararı alan İngiltere dışındaki 27 AB ülkesinin liderleri ve AB kurumlarının temsilcileri katıldı.
 
"AVRUPA KENDİSİNİ SORGULAMALI"
 
Liderlere hitaben bir konuşma yapan Papa, AB'nin bugün karşı karşıya olduğu krizleri yenebilmesi için kendisini sorgulaması gerektiğini söyledi.
 


"AVRUPA YAŞLILIK HASTALIKLARINDAN MUZDARİP"
 
2014'te Avrupa Parlamentosu'nda yaptığı konuşmada AB'yi "artık doğurgan olmayan bir büyükanneye" benzeten Papa, bu akşamki konuşmasında da Avrupa'nın yaşlılık hastalıklarından muzdarip olduğunu söyledi. Papa, "Bugün artık uzayan insan ömründe 60 yıl olgunluğun zirvesidir, kendimizi sorgulamaya çağrıldığımız kritik bir yaştır. AB'nin de bugün kendisini sorgulaması, yaşın kaçınılmaz olarak getirdiği hastalıklarını tedavi etmesi ve yeni yollar bulması gerekiyor" diye konuştu.
 


"İNSANI MERKEZ ALMALI"
 
Roma Antlaşması'nın imzalanmasının ardından geçen 60 yılda dünyanın çok değiştiğine dikkat çeken Papa, bugünün krizlerine yanıt verebilmek için Avrupa kurumlarının "insanı merkez alması" gerektiğini, AB'nin "bir kurallar ve protokoller bütününden ibaret olamayacağını" söyledi.
http://www.ensonhaber.com/papa-ab-kendini-sorgulamali-2017-03-25.html
Bu haber 4,947 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (2)
 • Cahil / 25 Mart 2017 20:02

  Yeni Asya Düzeni

  Oktan Bey çıkarımlarında çoğu kez haklı olmuştur. Dünyada olup bitenler Hilal ile Haç'ın savaşıdır. Nato ülkelerinde bir takım eylem ve süikastler yapılsa dahi kendi aralarında ki masabaşı anlaşmazlıklarından kaynaklanmaktadır. Yoksa bu devletler sahada çatışma halinde değillerdir. Bunun en somut örneği hemen yanı başımızdır. Katoliklerin Lideri ne derse o çatı altında birleşmek zorundadırlar. Tüm bunlara rağmen Devletin her daim bir planı vardır. Er yada geç herkesin gerçek yüzü görülecektir. "İman eden bir kavm için Mûsâ ile Firavun'un haberlerinden bir kısmını sana gerçek olarak anlatacağız."
 • mete / 25 Mart 2017 10:53

  Dostlar alışverişte mi görsün, yoksa huzurevinde mi ...

  alışveriş mi o ne yahu huzurevinde tabii... çıkışta satanik birkaç de ayin "Patlat"mışlardır, nasıl yapsak da dünyayı az daha sömürüp o huzurevine götürsek diye...


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar