Şanlıurfa’da Kuş Ölümleri

Şanlıurfa’da Kuş Ölümleri

Şanlıurfa’da kuş ölümleri halkı tedirgin ediyor


21 Mart 2017 18:55
font boyutu küçülsün büyüsünŞanlıurfa’da kuş ölümleri halkı tedirgin ediyor

Şanlıurfa’da binlerce kuş bilinmeyen bir nedenle ölüyor. Bölgede inceleme yapan ekipler gerekli numuneleri alırken, ölen kuşlar ise kepçelerle kazılan çukurlara gömülüyor.


Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde son bir ay içinde binlerce kuş bilinmeyen nedenlerle öldü.

Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine bağlı bazı merkez ve kırsal mahallelerde binlerce kuş, bilinmeyen bir nedenle ölüyor. Yaşanan kuş ölümleri vatandaşları tedirgin ederken İlçe Tarım Müdürlüğü görevlileri ise ölen kuşlardan numune alarak Adana Veteriner Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsüne gönderdi.


PİKAPLARLA TAŞINDI

Ölen kuşlar Suruç Belediyesi görevlileri tarafından toplanarak kepçeyle kazılan çukurlara gömülüyor. Pikaplarla boş bir alana getirilen kuşlar, kepçe ile kazılan çukura konuluyor. Üzerine kireç dökülen kuşlar daha sonra ise toprakla kapatılıyor. Kuş ölümlerinin ilçe genelindeki bir çok mahallede yaşanırken, özellikle eski Yatılı Bölge Okulu, Üçpınar ve Aligör mahallelerinde ve çevresinde daha fazla kuş ölümü olduğu öğrenildi.

Son bir aydır kuş ölümlerinin yaşandığını ve bunun kendilerini tedirgin ettiğini söyleyen Ferhat Doğan, "Son bir ayda durum böyle. Kuş ölümleri günden güne artıyor. Özellikle ağacı bol olan mahallelerde her ağacın altında 2 ya da 3 ölü kuş bulunuyor. Yetkililer buna bir çözüm bulsunlar" şeklinde konuştu.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Murat Yahlizade de kuş ölümleri nedeniyle bölgede incelemede bulunurken, ölümlerin neden kaynaklandığını tespit etmek için gerekli numunelerin alındığını belirtti.
http://www.milliyet.com.tr/sanliurfa-da-kus-olumleri-halki-gundem-2417579/
Bu haber 2,634 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (3)
 • BÜYÜK YÜCE TÜRK / 23 Mart 2017 09:51

  BÜYÜK YÜCE TÜRK

  NASA, Lityum ve Diğer Kimyasallarla Havadan Amerikalıların Spreylendiğini İtiraf Etti
  21 Mart 2017 Salı
  Şimdiye kadar chemtrails hakkında birşey bilmiyorsanız veya şüpheciyseniz, burada bu konuyla ilgili kontrol etmeniz gereken çeşitli makalelerimiz var. Son zamanlarda bir NASA çalışanının lityumun atmosfere püskürtülmekte olduğunu kabul eden bir video etrafda dolaşıyor.
  NASA çalışanı Douglas.e.rowland@nasa.gov, lityumun atmosfere püskürtülmekte olduğunu itiraf etti ve videoda bunun "çevreye zararsız" olduğunu da belirtti.
  Lityum, manik depresyon veya iki kutuplu bozukluğu olan insanlara yönelik kullanılan farmasötik bir ilaçtır. İlaç, endokrin sistemimiz tarafından salgılanan serotonin ve norepinefrin düzeylerini değiştirerek nasıl düşündüğümüzü değiştirir. Lityum, beyin sistemini kuvvetle değiştirir, ancak yukarıdaki NASA çalışanı "tehlikeli değildir" ve nüfusa zarar vermediğini belirtmektedir.
  Düzenli olarak zihinsel olarak hasta olan bu ilaçları reçete eden doktorlar tehlikeli olduğunu söylediler, çünkü doğru dozlamayı bulmak zordur. Bununla birlikte, mantıklı olsa da aerosol vasıtasıyla bol miktarda lityumun havaya püskürtülmesi, özellikle de buna ihtiyaç duymayan insanlar için güvenli değildir.
  Lityumun Bir Çok Tehlikeli Yan Etkisi Vardır:
  Aşırı idrara çıkma
  Nöbetler
  İntihar düşünceleri
  Ateş
  Zihinsel Karışıklık veya Halüsinasyonlar
  Eller ve ayaklarda şişme
  İshal veya Kusma
  Bu etkilerden çok çok daha fazlası vardır.
  Şimdi, NASA'nın uygulamayla ilgili resmi tavrı şöyle:
  "Proje, iyonosferdeki nötr ve yüklü parçacıkları ve her birinin bölgedeki akımlarla sonuçlanan diğer hareket yollarını nasıl etkilediğini inceliyor.
  Değişiklikler önemlidir, çünkü tüm iletişimlerimiz ve GPS uydularımız iyonosfer üzerinden sinyaller gönderiyor. Sinir bozucu bir iyonosfer, rahatsız edici sinyallere dönüşür, bu nedenle bilim insanları iyonosferin belirli şekillerde nasıl davrandıklarını bilmek ister. "(NASA) • Remzi Güzel / 22 Mart 2017 09:24

  Gayet Olağan...

  GDO'suz tohumla çiftçilik hat safhada ve GDO'lu ürünler yüksek kimyasal kullanımı gerektiriyor.
  Kuş ölümleri değil, toprakta toprağı zenginleştiren hiçbir canlı kalmadı. Dolayısıyla plastik gibi lezzeti olmayan yapay ve çevreye zararlı ürünler(dolaylı olarak) yetiştiriliyor.

  Hatta GDO'lu ürünler bir sonraki nesilde MS hastalığı kanser gibi ciddi hastalıklara yol açtığı biliniyor.

  Tarlalar GDO'lu olmayan ürünleri kabul etmiyor, dışa bağımlı hale gelindi.
 • yildiray celik / 21 Mart 2017 21:59

  eşlik ederdi

  Hz Davut kuşlar eşlik ederdi . .


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar