Korkma!

Korkma!

İstiklal Marşımız ‘Korkma!’ diye başlar anlayana...


7 Ocak 2017 10:46
font boyutu küçülsün büyüsün


 Türk Devleti'nin Doktrin Kitabı'ndan:

 

İstiklal Marşımız gibi meselâ. Marşımız ‘Korkma!’ diye başlar anlayana. Tâhâ suresi 21. ayette Yüce Allah şöyle diyor: ‘KORKMA, BİZ ONU ESKİ HALİNE DÖNDÜRECEĞİZ.’ Ne kadar işgal olsa da o gün Anadolu’da, düşman her yeri kaplasa da, ilahi bir mesajla kurtuluş başlar. Korkma, eski gücüne, eski şanlı tarihine döneceksiniz, der. Âriflere bu savaşlar için ne gereklidir: Ordu. Türk’ün ordusu her zaman güçlü olmalıdır. Orduya sadece kurumsal olarak bakma, çekirdeği düşün. Ordu sensin; Ahmet, Mehmet, Hasan, Hüseyin, Ayşe, Fatma, Aykız, Asena, Tolga, Cem… Yani millet. Onun için asker millet denir. Bu ruhu da yok etmeye çalışıyorlar.

Efendim millet ayrı, ordu ayrıymış, tabi bunu orduyu sadece kurumsal olarak görenler söylüyor. Sanki bir meslek kolu imiş gibi görenler. Elbette kurumsal kimliği de var. Asker, savaş sanatını bilmeli, profesyonel olmalı. Bu işin bir yönü. Yani Türk ordusu savaşçı ve profesyonel bir kurum olmalı. Bunu da göz önünde tutmak şart. Ordu kurumu en az zaafı olması gereken kurumdur. Hataları her kurumda olduğu gibi millete bakan yüzü itibarı ile en az olmalıdır. Benim ordu dediğim çekirdek, yani Türk Milleti.

İşte bu çekirdeği yok etmeye çalışıyorlar. Düşün bir şeftali var, dışı kurumsal yapı olsun. Bazen istenildiği renkte olmayabilir. Şartlardan veya yanlışlardan dolayı zedelenme görülebilir. Bundan sebep işte, böyle şeftali olur mu diye meyvenin dışını örnek gösterip, içine kurt sokup çekirdeği yok etmeye çalışıyorlar. Ama bilmiyorlar, o çekirdekte ne varsa, var. Hem çekirdekteki bilgi o meyveyi kendi zaten dizayn edecektir. Rengi de düzelir, bozuk kısımlarını tamir eder. Çekirdek ordu Türk’ün ruhudur. Ordu sadece kurumsal yapıdan ibaret değildir. Düşün, düşman işgale gelmiş, ‘aman ordu var, onlar baksın icabına.’ Bu millet bunu der mi, eline ne geçirse o ruh canlanır. Kurumsal ordu ile bütünleşir, düşmanı yok eder! Tıpkı tarih boyunca milis kuvvetlerinin ordumuzun dağıtılmaya çalışıldığı günlerdeki gibi analar bebeklerini bırakıp mermi taşır, genç fidanlar cepheye koşar, işte bu ruhu yok etmeye çalışıyorlar. Ama nafile işte, ordu şeftalinin dışı, içi, ağacı gibi bir bütündür. Türk ordusuz yaşamaz, bilinen hiçbir tarihte ordusuz Türk var mı? Asker millet denen şey işte o ruhtur Âdem Bey.

Hem kurumsal ordu bindiğimiz daldır. Ağacın bir yerine kurt girdi diye bindiğimiz ağacı kesmek olur mu, tedavi edersin. ‘Bu orduyu lağvedelim’ diyenler neye hizmet ediyor düşün. Türk devletsiz yaşamaz, milletsiz yaşamaz, millet ordusuz yaşamaz.” dedi.

 

Oktan Keleş

Deruni Devlet-Kutsal Halı Kitabından (2012)

Sh.156
Bu haber 5,084 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (5)
 • mete2 / 10 Ocak 2017 20:44

  Terör bir daha asla amacına ulaşamayacak. Kimse yemiyor,
  Debelenmelerine gerek yok ... Gerçekler artık anında deşifre oluyor. Artık 30 yıllık bayat başkasına fatura etme formülleri tutmadığı gibi, hepten azmettiricilerinin kendilerine zarar vermeye başladı. Hırslarından catladiklari için bunlar şeytani ayin hükmü de ifa etmiyor...
 • TÜRK376 / 8 Ocak 2017 17:57

  Ülke olarak saldiri altindasiniz !

  http://www.haber7.com/guncel/haber/2242227-cia-ajanindan-carpici-turkiye-aciklamasi
  Alintilar:
  "Daha fazla sahte bayrak saldırısına daha fazla suikasta daha fazla enerji kesintisi gibi sonuçlara neden olan elektronik saldırılara maruz kalacaksınız."

  "ABD Hükümeti ve ABD Büyükelçiliği düzenli şekilde yalan söyler. Bir ABD vatandaşı olarak bu durumdan büyük bir utanç duyuyorum".

  "ABD bir demokrasi değil. ABD Rothschild'lerin kontrolündeki bankaların yönettiği iki partili Tiranlıkla yönetilen, Faşist ve kurumsal bir devlettir. Hal böyleyken bizim Türkiye'yi eleştirme hakkımız yok. Benim bakış açıma göre Türkiye kesinlikle merkezi bir ülke."

  Fazla söze gerek yok!

  Fazla söze gerek yok!
 • mete / 7 Ocak 2017 15:13

  Herbir ağaca birer kurt, herbir insana birer dert...

  Türk Atasözleri... Herbir ağaca birer kurt, herbir insana birer dert versin...Allah sebepsiz komasın!
 • Abdulvahap Ünalmışer / 7 Ocak 2017 15:12

  Adamın Ham Maddesi = OKTAN KELEŞ

  Dün TRT deki programda aklıma ilk gelen bu satırlardı.
  Sağ ol var ol Pirim.
 • BEKİR ÖZTÜRK / 7 Ocak 2017 11:42

  YAŞASIN TÜRK ORDUSU

  MİLLETİMİZ VAR OLSUN
  DEVLETİMİZ VAR OLSUN
  TÜRK ORDUSUNA ŞAN OLSUN. VAR OLSUN. BİN OLSUN. NUR OLSUN...
  EMRİNİZDEYİZ TÜRK ORDUSU....
  PEYGAMBER OCAĞI MENSUBU BİR MEHMETÇİK BİN MEHMETÇİĞİZ.
  VATAN SANA CANIM FEDA.....


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar