16 Yıldız Ne Yazıyorsa O!

16 Yıldız Ne Yazıyorsa O!

16 Yıldız yıllar evvelinden haber vermişti....


4 Ocak 2017 13:08
font boyutu küçülsün büyüsün16 Yıldız'da yayınlanan her makale Allah'ın izni ile zaman içerisinde doğrulanmaktadır.

Erol Elmas'ın 2012 yılında yazdığı ve Emir Yıldızdan Romanında da yer alan: "Kutuplarda Antibiyotik Savaşları" makalesinde:

... 

İşin diğer bir yönü de henüz keşfedilmemiş enerji yatakları ile ilgili. Bunlar zaten bilinen şeyler. Ama biz işin şimdi  başka bir boyutundan söz edelim: Kutuplarda aralanılan diğer bir şey de bakteri/antibiyotiklerdir. Antibiyotik dediğimiz nedir: Bir mikroorganizma tarafından (bakteri, mantar, virüs, vb.) yapılan ve başka mikroorganizmaları öldüren veya üremelerine mani olan maddeler.
... 

Bu çok önemli antibiyotiklerin kutuplarda olması, bu bölgelerde yapılan  araştırmaların daha da sıklaşmasına  neden olmuştur. Bu konuda bazı ülkeler, birbirlerine meydan okumakta, hatta savaşın eşiğine gelmektedirler.

İşte kutupların   bir özelliği ve önemi de burada ön plana çıkmaktadır. Kutuplarda şimdiye kadar bilinen antibiyotiklerden daha etkili antibiyotikler vardır. Aynı zamanda burada biyolojik silah olarak kullanılacak bakterilerin olduğu da aşikârdır. Bu konuda bilim adamları harıl harıl çalışmaktadırlar.

... 

Devamı: 

http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=1366

İşte konuyla ilgili 2017 yılında yayınlan haber: 

Rus bilim adamından şok keşif! Artık hasta olmuyorum...

Moskova Devlet Üniversitesi’nde görevli Anatoly Brouchkov 2009’da Sibirya’da bir buzulun altında bulduğu bakteriyi önce fareler sonra kendi üzerinde denedi. 3.5 milyon yıllık bakteriyi kendisine enjekte eden Rus bilim insanından şok iddia.

Sibirya'nın Yakutistan bölgesinde bulunan Mamut Dağı eteklerindeki bir buzulun altında Bacillus F ismi verilen 3.5 milyon yıllık bakteri keşfedildi. 2009'da bu keşfi yapan ekibin başındaki Moskova Devlet Üniversitesi'nde görevli Anatoly Brouchkov 3 yıl süren araştırmalarında bakterinin hücreleri gençleştirici ve bağışılık sistemini kuvvetlendirici özelliğini keşfetti. 2012'de yapılan laboratuvar testlerinde kobay olarak kullandığı farelerde bu tezinin doğru olduğunu kanıtlayan Brouchkov 3 yıl önce de bakteriyi kendi üzerinde denemeye karar vererek insanlı test çalışmasına başlamış oldu.

The Siberian Times isimli gazeteye deneyin kendi vücudunda nasıl bir etki yarattığını anlatan Brouchkov, "Daha çok çalışmaya başladım. Son iki yıldır bırakın hasta olmayı grip bile olmuyorum. Fareler ve meyve sinekleri üzerinde yapılan başarılı deneylerin ardından, aktive edilmemiş bakteri kültürünü denemenin ilginç olacağını düşündüm" dedi. Brouchkov, Yakut Türklerinin uzun yaşamasının sırrının bölgedeki sularda bulunduğunu iddia ettiği bu bakteri olduğunu düşünüyor. Brouchkov, bakterinin insan vücudunda nasıl pozitif bir etki yarattığı konusunda ise ellerinde net bir bulgu olmadığını söylüyor. Rus bilim insanı "Gerçekte aspirinin nasıl işe yaradığını da bilmiyoruz, ancak yarıyor. Aynı şey burada da geçerli. Mekanizmayı anlayamıyoruz, ancak sonucu görüyoruz. Bakterinin çalışma mekanizmasını anlamak istiyoruz. Ölümsüz bakteriler ve ölümsüz canlıların olduğunu ve bu bakterilerin kendilerini koruyabildikleri için ölmediklerini düşünüyoruz" diyor.

DOĞURGANLIĞI DA ARTIRIYOR

Fareler üzerinde yapılan deneylerde bakterinin doğurganlığı artırdığı ve doğurgan olmayan yaşlı farelerin üremeye başladığı tespit edildi. Bacillus F isimli bakterinin gençleştirici etkisini The Siberian Times gazetesine değerlendiren epidemolog Dr Viktor Chernyavsky, "Bu bakterinin biyolojik olarak salgıladığı aktif maddeler kobay farelerin bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Bu salgılar doğurganlığı da artırıyor" dedi.

PETROL TEMİZLEYEN BAKTERİ

Siberya'nın donmuş toprağında yaşam iksiri adı verilen bakterinin haricinde olağanüstü nitelikte başka bakteri çeşitlerinin de bulunduğu ileri sürüldü. Bu bakterilerden biri petrol moleküllerini yok ediyor. Siberian Times'taki habere göre bu moleküller sayesinde çevredeki petrol atıklarını temizlemek amacıyla bir sistem geliştirilebilir.
http://www.milliyet.com.tr/rus-bilim-adamindan-sok-kesif--gundem-2372740/
Bu haber 5,540 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (6)
 • GULAM ÖMER / 5 Ocak 2017 18:21

  mete / 5 Ocak 2017 08:30
  Nuh ve Firavun
  950 yıl nasıl yaşamıştı ?
  ----------------------------------------
  Hala o kadar yaşayanlar var kardeşim göz önünde değiller sadece.
 • Hasan / 5 Ocak 2017 14:19

  Vostok

  Bu vesileyle vostok gölündeki araştırmalar hakkında detaylı bilgiye sahipsinizdir ama ortaya yazar mısınız bilmem.
 • mete / 5 Ocak 2017 08:30

  Nuh ve Firavun

  950 yıl nasıl yaşamıştı ?
 • bir dost / 4 Ocak 2017 22:36

  the Academy

  ne diyosa o
  o kadar........
 • merarive / 4 Ocak 2017 13:38

  Sağ olun inşaAllah

  Sizler iyi ki varsınız. Sağ olun var olun hep inşaAllah. Sizler sayesinde o kadar öğrendiğim çok şey var ki...
 • BÜYÜK YÜCE TÜRK / 4 Ocak 2017 13:25

  BÜYÜK YÜCE TÜRK

  muthiş


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar