On Yıla Yayılacak Grip Salgını Geliyor

On Yıla Yayılacak Grip Salgını Geliyor

Bill Gates: On yıla yayılacak grip salgını geliyor


2 Ocak 2017 16:44
font boyutu küçülsün büyüsün


Oktan Keleş 20 Aralık'ta açıklamıştı:

 Dikkat Salgın Hastalık Olasılığı

http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=5670

 diye açıklamıştı. Bill Gates'de benzer açıklamalar yaptı:

Bill Gates: On yıla yayılacak grip salgını geliyor

Bill Gates, dünya ülkelerini önümüzdeki on yılı etkileyecek bir grip salgını ortaya çıkabilecweğini söyledi. Gates, salgına karşı küresel bir işbirliği gerektiğini söylüyor.  
 
Ünlü milyarder Bill Gates, dünya ülkelerini önümüzdeki on yılı etkileyecek grip salgınına karşı uyardı.  Gates, özellikle gelişmekte olan ülkelerde antibiyotiğe dayanıklı böcekler vasıtasıyla yayılacak olan yeni bir salgın tehdidi altında olduklarını söyledi.

İngiltere’de Kamu Sağlığı İdaresi Başkanı Sally Davies’in ev sahipliği yaptığı radyo programına konuk olan Bill Gates, antibiyotikle elde edilen başarıların bir rehavet yarattığını söyleyerek bu durum sayesinde insanların artık ilaçlara karşı mikrobal direnişi arttırdığını ifade etti.
 
“KÜRESEL İŞBİRLİĞİ GEREKİYOR”

The Guardian’ın haberine göre Gates dünya ülkelerinin elinde bir yandan iyi mücadele araçları olduğunu ama bir yandan da hızlı yayılacak bir grip salgınına karşı da korunaksız olduklarını vurguladı. Bill Gates gelişmiş ülkeleri grip salgınlarına adım atmalarının sadece insani sebeplerle ilgili değil, kendi sağlık güvenlikleri için de önemli olduğu konusunda uyardı. Bill Gates küresel işbirliğinin çocuk felci ve çiçek hastalığının ortadan kaldırılması başarısını sağladığını da hatırlatarak daha da yoğunlaşması gerektiğinin altını çizdi.

Eylül ayında BM Genel Sekreteri Ban Ki Mun antimikrobiyal dayanıklılığın küresel sağlık için temel bir tehlike halini aldığı konusunda bir uyarı yapmıştı. İlaca dayanıklı enfeksiyonlar sebebiyle  her sene 700 bin kişinin öldüğü tahmin ediliyor. Küresel bir izleme sistemi henüz kurulamamış olduğu için rakamların daha da yüksek olması ihtimalinden korkuluyor. Avrupa Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi son hat antibiyotikleri (bütün antibiyotiklere dayanıklı olduğu anlaşılmış patojenlere karşı kullanılmak üzere rezervde bekletilen antibiyotikler)   olarak bilinen ilaç grubuna karşı direnen hastalıkların da yükselişte olduğunu açıkladı
http://www.gazeteduvar.com.tr/saglik/2016/12/30/bill-gates-on-yila-yayilacak-grip-salgini-geliyor/
http://www.independent.co.uk/news/world/americas/bill-gates-deadly-flu-epidemic-world-not-prepared-ebola-zika-virus-crisis-melinda-gates-foundation-a7501536.html
Bu haber 3,880 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (6)
 • Hasan / 4 Ocak 2017 13:11

  İlaç Mafyası

  dünyada sektör olarak 200 Milyar dolarla silah mafyasından da güçlü olan bu sektör ilkönce sahte bir virüs çıkarır. sonra ilacını verir. ama ilacını verirken birlikte başka hastalıkların mikrobunu da enjekte eder. bu sebeple grip aşıları evet gribe önlemdir ama sonraki hastalıklara açılan kapıdır. siz siz olun antibiyotik dahi kullanmadan atalarımızdan ne gördüysek onu kullanın.
 • MEHMETT / 3 Ocak 2017 16:38

  BOZKURT BEYE

  BOZKURT BEYE SONUNA KADAR KATILIYORUM. BİZE UNUTTURULAN İLAÇLARA BAĞIMLI HALE GETİRENLERE KARŞI UYANIK OLALIM. ARAŞTIRIN YETER.
 • Bozkurt / 2 Ocak 2017 22:22

  Gribe çözüm

  İlaç simsarlarınca adı bile anılmasın diye TIP kitaplarından adı çıkarılan GÜMÜŞ SUYU...

  Kadim tarihte bilenen en iyi ve kesin çözüm. Tek dikkat edilmesi gereken durumu kullanıldığı gün SARIMSAK kullanılmaması gerekiyor. Vücutta yaşayan tüm bakteri, parazit ve mantarları atıyor. Araştırmanızı dilerim.
 • mücahit çelik / 2 Ocak 2017 20:47

  bill gates müneccim mi?..

  demek ki 10 yıla yayılacak yeni bir grip mikrobu geliştirmişler...
 • Yasin / 2 Ocak 2017 18:36

  Karsiligi yokmu

  Peki bu hastaliklara karsi antibiyotik kötu oldugu belli.peki rahmanilerin bu duruma mudahili ne kadar.allaha sukur antibioyik almadim. Almak nasip olmasinda.bu duruma karsi birsey varmi hocam.
 • Kıbrıs Fatihi / 2 Ocak 2017 17:05

  Şaşırdıkmı? Hayır.

  Varolun sultanım. Varolun Kalperenler.


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar