Ocaktaydık

Ocaktaydık

KEBUTER olup uçmaya hazırız....


27 Aralık 2016 07:58
font boyutu küçülsün büyüsünOCAKTAYDIK…


22 Aralık 2016 Perşembe günü yurt dışından değerli dostlarımız; Recep ELMAS, Mehmet GÜLTEKİN, Ali GÜNGÖR koldaş, kardeşlerimizin gelmesi ile sözleştiğimiz gibi buluşarak, hep beraber Yener DURSUN başkanımızın yanına, ocağımıza geçtik. Değerli abimiz Mahmut İSAKOĞLU ve Serkan ASAR koldaşımızın gelmesiyle Ocağımız 'da buluştuk.

Oysa sürprizler devam ediyordu; sevgili ağabeyimiz Erol ELMAS ve Cem ŞAHİN kardeşlerimiz, Ankara'dan gelmişlerdi.

Ardından asıl sürprizi, Sultanımızın ocağa teşrifi ile yaşadık. Yine gönüller birlenmişti.

Aslında hafta sonu tv çekiminde buluşup, iki günlük bir program bekliyorduk. Stüdyonun tadilatta olması bizim için fırsata dönüştü. Tam 4 gün dolu dolu bir program yaşadık.

Perşembe ve Cuma günü az sayıda kardeşlerimizle ocaktaydık. Asıl programımız cumartesi günü tüm koldaşlarımızın katılımıyla oldu.

Uzaktan gelen kardeşlerimizle beraber sultanımız ile hasret giderip, güzel sohbetler eyledik. Muhabbet ırmağı  4 gün boyunca pınara döndü. Güzel sohbetler ve kayıtlar oldu. Gelemeyen dostlarımız için video kayıtlarını aldık.

Ocağımızda en uzun kalma rekoru şimdilik; 22,23,24,25 Aralık tarihlerinde peş peşe dört gün kalarak kırdık. Darısı kırılacak diğer sohbetlere…

Erol ELMAS abimiz, KULBA BİLGE ve ATATÜRKE ATILAN İFTARALAR kitaplarının, düzenlemelerini sultanımız ile beraber son kontrolleri yaptılar ve artık geri sayım başladı. Hasretle beklenen kitaplarımız çok yakında bizler ile buluşacaktır.

Her zaman ki gibi deruni sohbet  yapıldı.  Ülkemiz,  dünyanın geleceği üzerine büyüklerimizin değerli görüşlerini dinledik.

Aralarda; şakalar, şarkılar ve gelişi güzel sohbetler oldu. Uyumama rekorumuzda her gün uzayarak devam ediyor.

Sultanımız hepimizi bir baba gibi tek tek uyutup başımızda beklemesi ve kendinin neredeyse hiç uyumaması onun bizi ne kadar çok sevdiğinin bir göstergesiydi.

Kimi zaman çok güzel, sır dersler yaptı. Bazen coştu, coşturdu ve bizleri tasavvufun derinliklerine taşıdı. Var olsun, nur olsun.

Sohbetleri, videolardan izleyeceğiniz için girmiyorum. Sözün sahibinden dinlemenizi tavsiye ederim. Anlatmaya çalışsam da eksiğim çok olur.

Cumartesi yaklaşık 50 koldaş bir aradaydık. İlk defa gelen dostlar vardı. Günümüz yine toplu olarak her zamanki gibi saat: 16:00 da yemek servisimiz ile başladı. Ardından Gökhan DEMİRCAN kardeşimizin sunumu ile devam etti.

Sunum sonrasın da Sakarya ekibimizin meşk programı oldu. Ardından, Sultanımız ve Kalperen korosu ile meşk programı devam etti.

Ondan sonra oğlak sözü olan kardeşlerimizin, oğlak meselesi konuşulurken, 3 kardeşimizin 28 ocak 2016 cumartesi günü kalperen ocağında, tüm gelebilen koldaşlarımız ile beraber oğlak ziyafeti yapmak üzere sözleştik. (Bu bir duyurudur bu arada)

Sevgili Şahin ERİM, Hayrettin AKAY ve  Ömer GENÇ koldaşlarımızın oğlak sözleri ve İngiltere grubunun tatlı ikram görevi ile 2017 ocak ayın da ocağımızda böyle bir ziyafet etkinliği olacaktır. (Bu arada Zübeyir AYDIN koldaşım senin oğlak hala cepte. Unutulmadı. Yırttım sanma )

Oğlak mevzu gecenin ilerleyen saatlerinde epey bir espri konusu oldu. Unutulmaz espriler gırla gitti.

Daha sonra yine koldaşlarımızın soruları oldu ve sultanımız, cevaplandırarak gece ilerledi.

Hiçbir zaman deneyimlemediğimiz, özel bir zikir yaptık. Amak-ı Hayal'i yaşadık. Darısı tüm koldaşlarımızın başına. Çok güzel haller bizi sardı. Yorgunluk ve uykusuzluk bizi ne kadar zorlasa da hiç bitmesin istediğimiz anlar içinde ayrılık zamanı geldi. Bu ayrılık bize biraz hüzün verdi. Çünkü, uzaktan gelen koldaşlarımızdan ayrılmak hem bizim için, hem de onlar için çok hüzünlü oldu. En kısa zamanda kavuşmak ve kucaklaşmak duasıyla. Yolunuz açık olsun.

Bursalı koldaşlarımız, ay timi için 10 koli soda getirdiler. Lakin 10 koli soda, siz Bursalı kardeşlerim, sizi ay timine aldırmaz. Bence oğlak ya da en azından bir kuzu ile şansınızı deneyin.

Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Artık gelen yılda,  yolda bizim. ALLAH'IN İZNİYLE..

KEBUTER olup uçmaya hazır ve nazırız SULTANIM.

26.12.2016

Bekir ÖZTÜRK

Bu haber 3,404 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (16)
 • OĞUZHAN U. / 28 Aralık 2016 16:16

  Karınca

  Karıncaya sormuşlar:
  Nereye gidiyorsun?
  Dostuma. Demiş.
  Bu bacaklarla zor. Demişler.
  Karınca: Olsun.Varamasamda yolunda ölürüm. Demiş.
  Yolunda ölünecek dostlara sevgilerle.

  Varamasamda bu yolda ölmeyi yeğlerim...
 • Sener Evcil / 28 Aralık 2016 14:28

  Havalara bak

  Havaniz batsin bu ne calim iyiki ordaymissiniz eh elbet bir gün bizlerede nasip müyesser olur iste ozaman uyumamak neymis görürsünüz.Allah muhabbetinizi birliginizi artirsin sanki biraz kiskanmadi degiliz,ha Allahin daim eylesin
 • Arda Gultekin / 28 Aralık 2016 01:03

  Hey masallah....
  Ask ile insallah.Gonullerimiz her daim sizlerle layik oluruz Sultanimiza insallah.
  Musade cikar ve nasip olursa insallah Bizde oglak gunun de Sizler ile oluruz insallah.Kalperen kardeslerime,onaltiyildiz ailesine ve Sultanima selamlar sevgiler hurmetler.
 • Taner Çiğdem / 27 Aralık 2016 19:32

  İlk.

  İlk defa geldim neşeye daldım. Beni kabul ettiğiniz için sonsuz teşekkürler. Az kaldım ama aklım kaldı. İnşallah tekrar nasip olur gelmek. Saygılar selamlar.
 • Tirendaz / 27 Aralık 2016 18:57

  Ah...

  ALLAH muhabbetinizi arttırsın.Nasiplerinizi çoğaltsın...

 • Murat Birkent / 27 Aralık 2016 16:54

  .......

  Tugbeyim , kasigi unutmussunuz ama marsta, yoksa bilinclimi biraktiniz oraya kasigi?
 • Kıbrıs Fatihi / 27 Aralık 2016 15:07

  Varolun

  Selam olsun tüm Kalperenlere. Çok uzak kaldım çok. Öyle özledim ki hepinizi, gönüller bir amma cismende orda olmak isyiyor bu gönül. Varolun.
 • Zafer YAVUZ / 27 Aralık 2016 14:53

  Ocaktaydık

  Hasret dolu özlem dolu bir mekan... Mekanı mekan yapan deruni babamız Erol hocamız Yener Başkanımız Bekir Tuğ beyim komutanlarım ingiltere deki koldaşlarımız ... Orada bulunan bulunamayan tüm koldaşlarımız... Hepiniz IYI ki varsınız... Çok şükür bin şükür... Böyle bir mekandan lamekana doğru evelallah... Allah hepinizden razı olsun...
 • Zübeyir aydın / 27 Aralık 2016 14:02

  Oğlak

  İşaret sağlam olursa ikinci oğlağı da düşünebiliriz))
 • Recep / 27 Aralık 2016 13:34

  Bizler icin herturlu fedakarlıgı yapan ve asla tesekkurle yada muadili bır sozlerle hakkını odeyemeyecegımız ıkı cıhandada abım olan Oktan abimmm ve deyerlı baskanımıza kalbı tesekkurler,bu guzellıgın parcası koldaslarımın herturlu ılgı ve alakalarına mustekkırız.Ballar balını bulduk kovanımız yagma olsun
  Bu ocagı kuran ve hızmetınde olanların Allah yar ve yardımcısı olsun,uzaktayız ama sunu soylemek bıle bızı cok mutlu edıyor ocagım var kardeslerım var ve burası bızım
 • BEKİR ÖZTÜRK / 27 Aralık 2016 12:23

  ömer koldaşım

  Ömer koldaşım, biz unutsakta tarih unutmaz :)) kayda geçti artık.
  Çok geç artık.
  Bursalı dostlarım gönlümüz bir kalbimiz bir. İnşallah..
 • zeybek / 27 Aralık 2016 11:21

  ....

  Allah birliğimizi dirliğimizi daim kılsın.
  Bu arada oğlak mevzuunda Zübeyir koldaşımın vasıtası ile ismim anılmış sağolsun varolsun..Lakin son söz olarak şunu söyleyeyim.EFE DÜŞTÜĞÜ YERDEN BİR AVUÇ TOPRAKLA KALKAR.
 • Ayşecik / 27 Aralık 2016 11:01

  Selam, sevgiler.

  Unutulmaz bi haftasonu geçirdik, herkese çok teşekkürler. Çok güzel özetlemişsin Tuğbeyim, her seferinde yuvadan ayrılıyomuşum gibi hissediyor, bir sonraki toplantıyı iple çekiyoruz.
 • halil ibrahim çelebi / 27 Aralık 2016 09:43

  soda

  Tuğbeyim ricanız emirdir.ne zaman uygun görürseniz.yalnız soda deyip geçmeyin biz soda olmaya değil efsane olmaya geldik:)).daha önceki anlatımlardan da Ay timin de etkili biçimde kullanıldığını sezdiğimiz için soda ile başladık.Bursa kitap fuarı için hazırlık yaparız emiriniz olur ise.
  sevgi saygı ve dualarımız ile.HHHuuuuuuuu........
 • halil ibrahim çelebi / 27 Aralık 2016 09:37

  kebuter

  kebuter olup uçmaya anka gibi 4 kapıdan geçip mavigök de kızıl gökde olan lar ile buluşmaya 40 makam da izler sürmeye deruni babamızın derinliklerinde kaybolmaya hazırız vesselam.
 • ömer / 27 Aralık 2016 08:49

  gönlümüz kaleme düşmüş. varol. oğlak işini sana unutturmak mümkün değil . Başa gelen çekilir.


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar