Haklı Çıkmak Neye Yarar?

Haklı Çıkmak Neye Yarar?

iki yıl önce 16 Yıldız olarak Geri Kabul Anlaşması oyununu yazmıştık.


26 Kasım 2016 10:50
font boyutu küçülsün büyüsün


 iki yıl önce 16 Yıldız olarak Geri Kabul Anlaşması oyununu yazmıştık.

 O yazımızda :

"AB, Türkiye'yi  daha evvel de  aldatarak, "Avrupa Birliği'ne" üye olmadan evvel Gümrük Birliğine almıştı. Böylece AB'ne almalarına gerek kalmamıştı. Gümrük Birliğinden dolayı milyarlarca dolar zararımız olduğunu uzmanlar söylüyorlar.

Hepimiz hatırlıyoruz, AB giriyormuş gibi nasıl da propaganda yapılmış ve halkımız kandırılmıştı. Daha sonra aynı propagandalar devam etmişti. Ankara sokaklarının nasıl da süslendiğini hatırlayınız! 

Yine aynı aldatmaca bugün de yapılıyor:   

Türklerin Avrupa'ya vizesiz seyahat etmesi için ilk adım bugün atılıyor(muş):

AB’nin Türkiye’ye şart koştuğu “Geri Kabul Anlaşması” Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı törenle Ankara’da imzalanacak.

Neden AB bu anlaşmayı Türkiye'ye dayatıyor?

İşte temel soru bu...

Çünkü AB için asıl sorun GÖÇ'tür. AB Türkiye'yi bağlayarak GÖÇMENLERİ TÜRKİYE'de tutmak istiyor.

Suriye meselesinden dolayı Türkiye farklı bir "durum" ile karşı karşıya. Başta Suriyeliler olmak üzere Türkiye'den Avrupa'ya geçecek olan göçmenler Türkiye'ye anında iade edilecek.

“Geri Kabul Anlaşması" ile  Türkiye kendi toprakları üzerinden Avrupa Birliği’ne kaçak yollardan giden üçüncü ülke vatandaşlarını geri almayı kabul edecek.

Yani VİZESİZ AB hikaye...

AB kendini korumaya alıyor.

TÜRKİYE'de bunu VİZESİZ AB hayali ile millete sunuyor.

Yazık bu milleti kandırmayın!

Bakın o anlaşma başınıza ne işler açacak? AB, beğenmediği Türkleri bile sınır dışı edecek! Türkiye GÖÇ üssü olacak! Elinizde bu kadar göçmeni ne yapacaksınız? Suriyelilerin hali ortada... Bu göçmenler de genel de Müslüman ülkelerden geliyor. Türkiye'nin bu ülkelerle de arasını açmak istiyorlar...

Bu kadar göçmen Türkiye'de ne olacak? Türkiye yeni bir "durum" ile karşı karşıya derken bunu kastettim. Yeni bir "durum" ortaya çıkıyor. Dikkat!

 http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=2882

Bugün öğreniyoruz ki: Geri kabul anlaşması iptal edilecekmiş...

Ne diyelim, biz haklı çıkmaktan bıktık....

İşte ilgili haber: 

Türkiye’nin AB’ye karşı uygulayabileceği ilk adımın, Türkiye- AB geri kabul anlaşmasının uygulanması için Bakanlar Kurulu kararını çıkarmamak olabileceği konuşuluyor. Böylece anlaşma uygulanmaya başlanmadan rafa kaldırılacak. Bu anlaşmanın üçüncü ülke vatandaşları için uyguanmasının 1 Haziran’da yürürlüğe girmesi için yasal düzenleme, 20 Mayıs’ta Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. Ancak bu anlaşmanın uygulanması için gerekli olan Bakanlar Kurulu kararı o tarihten beri bekletiliyordu. AB ile vize serbestisi diyaloğu tamamlandığında, bu anlaşma eşzamanlı olarak yürürlüğe girecekti.

http://www.haberturk.com/gundem/haber/1328853-geri-kabul-anlasmasi-buzdolabina-kalkiyor

http://www.ensonhaber.com/geri-kabul-anlasmasi-iptal-edilecek-2016-11-26.html
Bu haber 4,691 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (6)
 • c.d / 30 Kasım 2016 21:09

  Türk birliğine son 7
 • Server Kurum / 27 Kasım 2016 16:06

  mr.bean

  johnny english 2003 filminin 60. dakikadan itibaren izlenmesini salık veririm. Saygılar.
 • Gokhan / 27 Kasım 2016 08:53

  Kız kulesi

  NATO.....
 • Serife Duman (baciyan) / 27 Kasım 2016 07:58

  Onca ikaza ragmen yapilan bunca seyin bilincli suyun ote tarafina hizmet oldugu hissi guclenirse? Birde Izrail de ki yanginlarla ilgili yorum rica edebilir miyiz?
 • zeynep / 26 Kasım 2016 21:07

  Türklerden nefret ediyorlar. Biz Turk devletler birliğini kuralim.
 • dertli mümin / 26 Kasım 2016 15:32

  bıktık bitsin artık

  50 küsür yıldır ab kapısındayız bizi almayacakları belli hristyan kulübü malum vize muafiyeti zaten mümkün değil kendileri söylüyor türklerin öyle elini kolunu sallayarak girmesine rahatça dolaşmasına müsade etmeyiz diyorlar türkiye aleyhine ne varsa envai çeşit terör örgütüne destek veriyorlar bu devlet bu millet daha fazla küçük düşürülmemeli yetti artık BU İKİ YÜZLÜ REZİL OYUN BİTSİN ARTIK italya eski başbakanı prodi söylemişti türkiye mültecileri bize karşı kullanırsa (avrupaya yollarsa ) nükleer bomba etkisi yapar demişti açın kapıları gitsinler kardeşim !!! macaristan 1294 mülteci almamak için referandum yaptı rezalete bakın !!!! sözde medeni modern avrupa yersen !!!! http://www.hurriyet.com.tr/macaristandaki-multeci-oylamasina-yeterli-katilim-yok-40237983 rahmetli erbakan hoca ab hakkında güzel söylemiş https://www.youtube.com/watch?v=kz8dEXSj-ls bir diğer rezalet suriyede fırat kalkanı iyi gidiyordu son birkaç gündür el bab yolunda işler bozuldu kötüleşti neden ? biricik müttefiğimiz abd insansız hava araçları ile elde ettiği istihbaratı işide pydye aktarıyormuş onlarda tabi nokta atışı yapıyor !!! peki bu ihalar nereden kalkıyor ? oktan babanın dediği gibi incirlik bir an önce kapatılmalı http://www.pressmedya.com/manset/29051/pydye-istihbarati-amerika-veriyor


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara