Ordu, Bütün Türk Milletidir!

Ordu, Bütün Türk Milletidir!

"Kolay değil kay(ı)aların oğlu olmak..."


23 Kasım 2016 08:16
font boyutu küçülsün büyüsün


 Ordu, Bütün Türk Milletidir!

Kutadgu Bilig’te yazar: “Asker, bir millet için her şeydir.” İşte bu milletin her şeyi olan ordu üzerine bu yüzden bu kadar oynandı. Bu kadar kumpaslar kuruldu. Elbette oyun bitmedi, tarihin ilk döneminde başlayan bu mücadele kıyamete kadar devam edecek gibi…

Allah adına kurulmuş ilk ordu olan Türk Ordusu’nun Şeytan’ın ordusuna  ve Şeytanlaşmış insanlarla savaşı kadim dönemlerden günümüze  kadar gelir.

Allah yolunda/uğrunda ilk savaşan TÜRK ORDUSU’dur! Bu yüzden tarihin değişik dönemlerinde bu mücadele farklı isimlerle olsa da aslı budur. İşte bu kadim savaşta, yenilgiyi hazmedemeyenler; Allah adına kurulmuş ilk ordu olan Türk Ordusu ile son savaşa, rövanşa hazırlanmaktadırlar.

Eren Babaların söylediği gibi: “Türkiye’yi geçecekler ki, dünyayı geçsinler. Türk’ün sırrında tüm dünyayı korumak vardır. Bu yüzden dünyanın koruyucusunu yok etmeliler ki planlarını faaliyete geçirsinler.”

Bu yüzden Türkiye’ye, Türk Ordu’suna  saldırıların ardı arkası kesilmiyor. Kumpaslar, ordu içinde örgütlenmeler, gizli, açık saldırılar vs. Türk Ordu’sunu yıpratmak, yok etmek için dönem dönem çeşitli taktikler uygulasalar da asla başarılı olamayacaklar. Ordu, sadece asker, birkaç subay demek değildir. Ordu=Türk Milletidir! Ordu’yu birkaç asker olarak görüp de, ona göre değerlendirenler elbette yanılacaklar. Ordu içindeki birkaç askerin hatası da Ordu’nun geneline şamil edilemez. Onlar münferittir.

Ordu’muza boşuna Peygamber Ocağı denilmiyor. Yahya Kemal boşuna: “Galip et çünkü bu son ordusudur İslâm'ın" demiyor.

İslam’ın ve Turan’ın Ordu’su, Türk Ordu’sudur .

Kadim dönemlerden bugüne varlığını devam ettiren  Türk Ordu’sunun bu başarısının elbette sebepleri vardır. Bu sebepler; ehillerince gönülden gönüle nakşedilerek gelecek kuşaklara aktarılır. İşte aradıkları sır bu. Bu yüzden kozmik odalara girdiler... Bilmedikleri ise bu Ordu'nun kozmik odası Türk Milleti'nin gönlüdür! Oraya da Şeytan, şeytanlaşmışlar, düşman ve hainler giremezler!

Sadece sembollerin aktarılması bile örnek olarak yeterli. Örneğin Kayı tamgası. Varlığı binlerce seneye dayanan bu damga nasıl gelmiş bugünlere...

Türklerin atalarından, ordu komutanlarından Oğuzkhan- Zülkarneyn Ata’nın alnında yer alan Kayı damgası  işareti sonraki dönemlerde Osmanlı’yı kuracak olan Kayı’lara sembol olmuştur.


Aslında bu tamganın doğuşuna baktığımızda farklı versiyonlarda görürüz. Uygur Bölgesi’ndeki bir mağarada bu işaretin doğuşu vardır:
 
 


http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=3914

Uzun zamandır bir manada üstü örtülen bu damga neredeyse şimdi her yerde karşımıza çıkıyor. Öyle sanıyorum ki Türk Bayrağı’ndan sonra şu anda en çok Kayı Bayrağı kullanılıyor. Bunda da son zamanlarda Diriliş-Ertuğrul Dizisinin de payı büyük. Kayı tamgası adeta yeniden doğdu. Acaba ileriki dönemde nasıl bir hal alacak? Uzayı mı işaret edecek?
 


Enteresandır bu işarete (Kayı Tamgasına) dört çentik attığımızda Türklerin diğer bir  sembolü olan kurt’u görürüz.


 
Bu örnekleri vermemizin bir sebebi var; Türk Ordu’su  bu kadim sembolleri, tamgaları bugün dahi değişik şekillerde, bilinçli olarak kullanıyor. Türk Ordu’su ile ilgili  pek bilmediğimiz bazı özellikleri bu hafta Oktan Keleş’in programında öğrendik.
 
http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=5600 (Özellikle 1.10’dan itibaren)
Türk Ordu’sunun 29 Ekim 2015’te Vatan Caddesi’ndeki kortej geçişinde araçların üzerlerine kamuflaj olarak bu kadim semboller o kadar ustaca yerleştirmiş ki…

 https://www.youtube.com/watch?v=wVdFFgm3GLQ


Kayı Boyu sembolleri:

 


                     
Karahanlıların kurt başlı bölük tamgası:
 

 

 


Ne diyordu rahmetli Barış Manço:

"Kolay değil kay(ı)aların oğlu olmak..."

Erol Elmas     

buulkem@gmail.com   

Twiter:@emiryildizdan

 

Not: Yorumunuz eğer yayınlanmamış görünüyorsa teknik bir sıkıntı olabilir, lütfen onaltiyildiz@gmail.com  adresine YORUMUNUZU mail atınız.
Bu haber 4,748 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (13)
 • Alpkaan ertunga / 24 Kasım 2016 01:38

  Dokuz ışık

  Ugraş ve çabalarınız tarih boyunca çıktı boşa, yaşadıgı topraga ana diyen ulusa, ay yıldızlı bayraga canını veren halka, namus bellemiş elletmez vatana, türesede her daim fitne ile fesat, ürpermedi bile sizden 1 yaşındaki evlat, rüyada degildi atanın attıgı tokat, kadim bilgelerle geliyor güneş yarın daha güzel dogacak.
 • Kıbrıs Fatihi / 23 Kasım 2016 17:59

  Kalperenler

  Bir bakar bin görürler, sizlerin eseri bu, selam olsun Erenlere, Kalperenlere.
 • mete2 / 23 Kasım 2016 15:19

  Unutmayalım, Unutturmayalım

  Gelecekte yenilecegimiz günlerimiz de olabilir. Ancak, yenildiğimiz gün, karşı tarafa kendi içlerindeki iyiliği hatırlatarak da yenebiliriz şeytanı, hakkın tecellisini böyle de sağlarız biz Türkler...
 • Murat Birkent / 23 Kasım 2016 14:46

  Oguz Khan

  Zülkarneynin askerleriyiz biz,
 • mete / 23 Kasım 2016 14:40

  Dene(me)yin...

  Şeytanlaşınca rüya görmüyorsunuz mücadele bitiyor. düşmana teslim oluyorsunuz. Dönmesi kolay degil ama...
 • rahime kurt. / 23 Kasım 2016 14:22

  idrak.

  Eyvallah Erol elmas kardeşim. Kaya(ı)ların oğlu geldimi ne?
 • klm / 23 Kasım 2016 13:44

  Allah ordumuza zeval vermesin..linkte Kosova da görev yapan Türk Kıdemli Uzman Başçavuşun Kosovalı bir vatandaşın müzik aletleri satan dükkanında ricası üzerine Orhan Gencebay ın bir ezgisini sazla söylediği video var. www.youtube.com/watch?v=XVXGE9zFUTA&list=RDKd-CQRYr_xI&index=27
 • Zafer YAVUZ / 23 Kasım 2016 12:38

  Türk

  Allah razı olsun Erol Hocam... Eyvallah... Türk yıldırımdır ,kasırgadır Dünyayı aydınlatan bir güneştir... G.Mustafa Kemal ATATÜRK... Görenlere , yolumuzu aydınlatanlara selam olsun
 • Rıfat Kutay Karanis / 23 Kasım 2016 12:25

  TÜRK

  EyvAllah...
 • Yasin / 23 Kasım 2016 11:14

  Resimleri gormeden video izlemiztimki 1dk 18sn sinde kamyonda kayiboyu tamgasi var diyecektim.resimler onu gösteriyormus.amma dikkatten kacmiyor.sembolu bilene
 • Gökhan / 23 Kasım 2016 10:58

  Kız kulesi

  Son zamanlarda kullanılan Türk Silahlı kuvvetleri kelimesi bize uygun değil. Söylememiz gereken"TURK ORDUSU"kelimesini kullanmamız dır. Çünkü tarihi savaşlarla dolu bir milletiz.
  "Her Türk Asker doğar "cümlesini boşuna söylemiyoruz, böyle bir durumda ordumuzu yüceltmek aslı görevimizdir.Unutmayalım ki karalamaya çalıştığımız kendi Ordumuzdur.
  Türk Ordusunun ahlaki yapısı hiç bir ülkenin ordusunda yoktur.
  Bizlerın bu kutsal ocağı kirletmeye hakkımız yoktur Düşman milletler ordumuzdan korkmasalar bizi bir kaşık suda boğarlar.7 kitada nam salmış bir ordumuz var Allah ordumuza milletimize zeval vermesin.

  Bin atlı çocuklar gibi şendik,
  Bin atlı o gün dev gibi bir orduyu yendik.selametle....
 • BEKİR ÖZTÜRK / 23 Kasım 2016 10:25

  KAYI

  KAY(I)AYALARIN OĞLU EVELALLAH DÖNÜYOR.
  KEFERE VE LAİN SÜRÜSÜ KORKUYOR...
  DAHA NE HAKİKATLER ÖĞRENECEĞİZ.
  BEKLİYORUZ.
  "Türk Çocuğu Atalarını Tanıdıkça Daha Büyük İşler Yapmak İçin Kendinde Kuvvet Bulacaktır. " GAZİ M. K. ATATÜRK
 • Derviş Ozan / 23 Kasım 2016 08:52

  Eyvallah

  Erol ağabey var ol. Bakmak var, Görmek var.


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar