Uzaylı Hikayeleri Tam Gaz Devam Ediyor

Uzaylı Hikayeleri Tam Gaz Devam Ediyor

Küresel Sihirbazların uzaylı masalları bütün hızıyla devam ediyor.


1 Ocak 2011 14:00
font boyutu küçülsün büyüsün


Erol Derman yazmıştı: " 2012 yılı yaklaştıkça küresel sihirbazların oyunları da hız kazandı. Son günlerde 2012’yi ve UFO’ları ön plan çıkaran haberlerde oldukça artışlar olduğu görülmektedir. Uzay’lı, Mars’lı vs türünden birçok haber, ardı ardına dünya gündemine getirilmektedir. Neden bu haberler ön plana çıkarılıp, insanların zihinleri bulandırılmaktadır?

 http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=400

 

 

 Bu konuda çıkan haberlerden bir örnek:

 

2010 yılının Ocak ayında, İngiltere'nin Ulusal Bilim Akademisi Royal Society; kuruluşunun 350. yıldönümü kutlamaları münasebetiyle; NASA, Avrupa Uzay Ajansı(ESA) ve BM Dış Uzay İlişkileri Ofisi'nden gelen temsilcilere ev sahipliği yaptı. Etkinlikte, ''Dünya Dışı Yaşamın Bulunması ve Bilim ve Toplum Açısından Sonuçları'' konulu tartışmada bir dizi baş döndürücü fikirler sunuldu.

 

İngiliz Kraliyet Bilim Akademisi(Royal Society) başkanı ve kraliyet astronomu olan Lord Martin Rees, uzaylıların, insanların tanıyamayacağı bir formda, "burnumuzun dibinde olabileceğini" açıkladı. Diğer konuşmacılar ise, uzaylı yaşamının inkâr edilemez bir keşfinin yapılmasına ne kadar yakın olduğumuzu belirtmek için "emsalsiz kanıt" ve "kahredici delil" gibi ifadeler kullandılar. Cambridge Üniveristesi'nde evrimsel paleobiyoloji profesörü olan Simon Conway Morris gibi bazıları da, bu bilinmeyenlerle olan temasın iyi bir şey olmayacağı konusunda şu endişelerini paylaştı:

 

"Bu dünya-dışı canlılar, sadece bize benzemekle kalmayıp, bizim açgözlülük, şiddet ve başkalarının kaynaklarını kendi çıkarlarına kullanmak gibi zaaflarımızı da taşıyor olabilirler. Ve uzaylılar barış içinde gelseler bile, kendileri için yaşayacak yer aramak, su, mineral ve yakıt sağlama niyetinde olabilirler" dedi.

 

Vatikan astronomları da benzer bir şekilde "Evrende yalnız mıyız?" sorusu ile meşguller. Ve onlarında üst düzey âlimleri, zeki yaşam ve uzaylı yaşamının keşfedilmesinin yakın gelecekte olabileceğini ima ediyorlar. Peder Jose Gabriel Funes, L'Osservatore Romano gazetesine verdiği uzun bir röportajda, evrende herhangi bir yerde kesin bir zeki yaşam olasılığı olduğunu anlattı ve böyle bir düşüncenin dinsel inançları ile çelişmeyeceğini belirtti.

 

Diğer bir Vatikan astronomu, Guy Consolmagno ise insanlığın dünya-dışı yaşam zekâsının yakın gelecekteki keşfi ile karşılaşma şansının fazla olduğu çıkarımında bulundu (Mogsignor Corrado Balducci bile daha ileri giderek birkaç yıl önce uzaylıların zaten dünya ile temasa geçtiği ve Vatikan'ın bir takım liderlerinin bu durumdan haberdar olduğunu ileri sürmüştü).

 

"Başka yerlerde yaşamın gelişmiş olabileceğini nasıl reddederiz?" diye soran Funes "Nasıl ki dünyadaki yaratılmış varlıkları bir 'kardeşimiz' olarak düşünüyorsak, niçin 'dünya-dışı bir kardeşimiz'den de bahsetmeyelim? O da yaratılmışların bir parçası olurdu."

 

Rus Ortadoks bir bilgin, dünya-dışı zekâ olasılığını reddederken, Müslüman ve Yahudi liderler kendi dinlerinin dünya-dışı yaşam gerçeğine kucak açtığını söyleyerek Funes'in düşüncesine katılıyorlar.

 

Dünya dinleri ve hatta ABD Hükümeti bile, aniden uzaklardan gelen ziyaretçilerle karşılaşılması durumunda dünyanın politik ve dini topluluklarının nasıl bir tepki verecekleri sorusu üzerine kafa yoruyorlar. Atlantic Monthly'den Paul Davis, 2003'deki yazısında, dünya dışında bir yerlerde, tek bir bakterinin keşfi bile; insanlığı, kendisinin kim olduğunu ve kozmik planda nerede durduğunu anlaması açısından düşünmeye zorlayacağını yazdı. Ayrıca Davis, böyle bir bulgunun insan ırkını spritüel kimlik krizine sokacağını ve bu kimlik krizinin bazılarını Tanrı'ya yalvarmaya sevk edeceği yorumunda bulundu.

 

Açıkçası 2003'den beri çok şey değişti. Yakın zamanda yapılan anketler insanların büyük bir çoğunluğunun dünya-dışı yaşamın ortaya çıkmasının Tanrı'ya olan inançlarını değiştirmeyeceğini göstermektedir. Bu bulgular 2008'de Berkeley Kaliforniya Ünversitesi'nde yapılan bir çalışma ile desteklenmiştir. 2010'un Nisan ayında 22 ülkede 23.000 yetişkin ile yapılan Reuters Ipsos anketinde de benzer yanıtlar alınmış ve bu yanıtlara, Hindistan ve Çin'deki insanların %40'ından fazlasının uzaylıların zaten burada olduğu ve insan kılığında aramızda gezdiklerine inandıkları sonucu eklenmiştir.

 

Georgetown Üniversitesi'nden Professor Anthony Tambasco, dünyanın sadece dünya-dışı varlıklar için hazır olduğuna inanmıyor, aynı zamanda Mars'ta olabilecek potansiyel bir hayat ile ilgili olarak NASA'nın geçenlerde yayınladığı basın bildirgesine yanıt veriyor:

 

"Eğer yaşam keşfi doğrulanırsa, bu, geleneksel İncil görüşlerini açıklamaktan ziyade bu görüşleri yaygın hale getirme fırsatı sunacaktır."

 

Kuzey Amerika İslam Topluluğu'ndan Sayyid Syeed ise ilgili bir CNN makalesinde şunları söylüyor:

 

"Çoğu Müslüman da dünya dışı yaşam keşfini hoşgörü ile karşılayacaktır. Kuran'da, Allah'ın 'dünyaların' ilahı olduğu belirtilmektedir, sadece bir dünyanın değil.'

 

Amerika Yahudi Topluluğu'ndan Rabbi James Ruden, çoğu Yahudi'nin de, Tekvin bölümünü yorumlarken, diğer gezegenlerde hayatın var olma olasılığı kapısını açık bıraktıklarını belirtiyor.

 

Ancak dini topluluktaki herkes bu fikre katılmıyor. Bilhassa çoğu muhafazakâr evanjelikler, uzaylı görüşüne daha şüphe ile yaklaşıyor ve bunun şeytani bir alamet veya gelecekte Antichrist'in ortaya çıkmasına sebep olacak büyük yanılgıda bir rol oynayacağını düşünüyorlar. Meşhur Hıristiyan yazar Hal Lindsey şunu yazıyor:

 

"Ben bu varlıkların dünya dışından olduklarına inanmıyorum, ancak orijinleri itibariyle doğaüstü varlıklar olduklarına inanıyorum. Açık olmak gerekirse, bence bunlar şeytanlardır."

 

Testing the Spirits(Ruhları Test Etmek) adlı kitabın yazarı psikoloji alanında çalışmalar yapan Doç. Dr Elizabeth L. Hillstrom, kitabında; gittikçe artan sayıda alimin Lindsey'in, UFO'ların, tarihi şeytanlarla eşanlamlı olduğu çıkarımına destek verdiğini belgeliyor ve şöyle diyor:

 

"Bir Hıristiyan perspektifinden, Vallee'nin UFO'ları açıklaması, şeytani faaliyetle paralel olduğundan dolayı oldukça çarpıcıdır. Vallee'nin kendisi, şeytani faaliyet ile ilgili İncil dışı literatürden el çekerek, UFO ve şeytanlar arasında çok sayıda parallellik ortaya koymuştur… "

 

Bir UFO araştırmacısı ve Fransız Ulusal Bilim Araştırma Konseyi'ne bağlı bir bilim adamı olan Pierre Guerin ise öyle çok ihtiyatlı değil:

 

"Şu modern UFO'larla, geçmiş günlerin şeytanları muhtemelen aynı" diyor. Kıdemli araştırmacı John Keel, UFO'lar: Trojan Atı Operasyonu ve bu konu ile ilgili diğer kitaplarında aynı sonuca varıyor:

 

"UFO olaylarının, genelde, asırlık şeytan fenomeninin sadece küçük varyasyonları olduğu görülüyor."

 

Şeytanların ufolojide bir rol oynayabileceği fikrine karşın, Michael Heiser gibi ilahiyatçılar, UFO'ların şeytanlarla otomatikman ilişkilendirilmesine karşı oldukça temkinli davranıyor."

 

Kaynak: Donna Anderson, "Official Disclosure Prepare for Contact", officialdisclosure, Çev. Kader Demirpehlivan, yaklasansaat.com.

 

*

Konuyla İlgili diğer bir haber:

 

2012'de dünyaya varmış olacaklar! 

İnanılmaz iddia! Dünya dışı akıllı yaşama dair izler arayan organizasyon, inanılmaz bir rapor yayınladı.

Özellikle 20. yüzyılın ortalarından itibaren sıklıkla karşılaştığımız UFO olaylarının artık gözardı edilemeyeceğini savunanların sayısı gün geçtikçe artarken, bu konuda ortalığı çok karıştıran bir iddia gündeme oturdu.

Rus Pravda gazetesinin haberine göre, SETI (Dünya Dışı Akıllı Yaşam Arama) adlı organizasyonun yayınladığı rapora göre, gezegenimize yaklaşmakta olan üç devasa uzay gemisi bulunuyor. En büyüklerinin 240 kilometre genişliğinde olduğu vurgulanan gemilerin şu anda Plüton'un yörüngesinin dışında olduğu söyleniyor.

SETI'de yer alan araştırmacılar, Alaska'daki HAARP araştırma sistemi ile farkedildiği açıklanan objelerin, dünya dışı uzay gemileri olduğundan eminler.

Gemilerin, Mars'ın yörüngesine ulaşmasıyla normal teleskoplarla izlenebilmelerinin de mümkün olduğunu söyleyen araştırmacılar, gemilerin 2012 yılı Aralık ayında Dünya'ya ulaşacağını iddia ediyorlar.

Bu tarihin, dünyanın sonunu ilan ettiği öne sürülen Maya takviminin son günü olan 21 Aralık 2012 ile örtüşmesi de komplo teorilerini güçlendiriyor.

2012 için 'Kıyamet kapsülü'! (Video)

Kimileri dünyayı hedef alan üç uzay gemisinin 2012 yılında insanoğluna "saldıracağından" eminken, astronomlar SETI araştırmacılarının "istekleriyle", "gerçeği" birbirine karıştırdığını düşünüyorlar. Astronomlar, SETI'nin uzayı gözlemleme projesinin elli yıldır bir sonuca ulaşamadığına dikkat çekiyorlar.
alien,universe,space,ufo,spaceship,technology,science,SETI,extraterrestrial,intelligent life,astronomy 

  http://www.veteknoloji.com/2012-de-dunyaya-varmis-olacaklar-37751--.html

 
Bu haber 4,413 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (10)
 • ali diye birisi / 8 Ocak 2011 10:03

  Selamun Aleykum

  dünyamız da uzayda yer kapladığına göre mantıksal olarak bizde uzaylıyız :) uzaylı aramanın ne alemi var?
  Allah Razı Olsun
  SELAMETLE
 • macit türk / 3 Ocak 2011 19:58

  oktan baba

  acaba oktana babanın dedıgı proje Steven Spielberg de mi hizmet ediyor oktan baba dıkkat cekmıstı bu omu 16yıldızdan acıklamalr beklıyoruz tNT, Steven Spielberg 'ün yeni bilim kurgu dizisine imza atıyor. Bu yeni dizi, kanalın The Closer ve Men of a Certain Age dizilerinden sonra en çok tutulan dizileri arasında yer almaya aday gösteriliyor.

  Dizi, dünyayı yakıp yıkmaya çalışan uzaylılara karşı verilen savaşı konu ediniyor. Uzaylılar, aşırı derecede güçlü ve ileri düzeyde teknolojik aletlere sahiptir. Boston tarih profesörü olan Noah Wyle (E.R) ise, dizi de uzaylıları yenmek için stratejik planlar yapmaktadır.

  Dizinin yapımcılığını Steven Spielberg, Tha Pacific ve Justified dizilerinden tanıdığımız Graham Yost, Mark Verheiden ( Battlestar Galactica) ve Greg Beeman (Smallville) üstleniyor.

  Dizinin senaryosu ise Oscar ödüllü Saving Private Ryan'ı yazan Robert Rodat tarafından kaleme alınıyor.

  Dizinin Haziran-2011 gibi ekranlarda olacağı söyleniyor.

 • Tarkan / 3 Ocak 2011 12:47

  Planın parçası

  dünyanın bi kaç yerine hidrojen bombasını atıp gidecekler işte. lakin bunlar uzaylı değil, bizim kendi dünya insanlarından şeytanilerdir. nerede bi pislik hemen oraya konuşlanırlar bunlar. Şeytan zaten neyi sever ki!
 • Serdar A. / 3 Ocak 2011 11:44

  Hiç bir tepki almadan, düşmanlık kazanmadan, başarısız olma ihtimali sonucunda ceza görmeden dünyaya bir sil-baştan yapmak istiyorlarsa ; yapacakları en uygun şey, bir gözbağcılık metoduyla kendi yapacaklarını ucube kuklalara yaptırmak; bu arada kendileri de de mağduru oynayarak timsah gözyaşları dökmek olacaktır....Bakalım, sihirbaz sihrini ortaya koyacak gibi görünüyor...tabii bir Mübarek Asa kafasına inip, başını gözünü dağıtmazsa......
 • bekir öztürk / 2 Ocak 2011 09:54

  bir şeylere hazırlıyorlar

  insanlığı bir şeylere hazırlıyorlar. yine şeytani bir saldırı yada provakasyon peşinde şeytaniler. önce beyinlerde hazırlıyorlar sonrada uyguluyorlar.
 • kemal ina / 1 Ocak 2011 22:26

  2012

  2012 türkiyeye de gel de gününü bir gösterelim..
 • Fatih Burak / 1 Ocak 2011 20:34

  Teşekküler

  "Siz Kıyamet'in Birden Biremi Kopacağını Sandınız"
  Sanırım bu birçok şeyi açıklıyor. Gelsinler bakalı şayet gerçekten varlarsa. :)
 • ydın / 1 Ocak 2011 18:51

  Tüm Katolik aleminin mübarek Christmas'ı kutlu olsun..
 • BAHADIR UZ / 1 Ocak 2011 17:43

  2012 GELDE Bİ GÖRELİM

  2012 Geleceksen gel artık ak mı kara mı görelim. Bıktıkartık
 • StANDby007 / 1 Ocak 2011 16:00

  Onaltıyıldız

  UFO ve Uzaylılar hakkında Onaltıyıldız ekibinin görüşlerini düşüncelerini çok merak ediyorum. Dünya dışı bir yaşam varmı konusunda...


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara