Abdülhamid'in Osmanlı Haritası

Abdülhamid'in Osmanlı Haritası

Abdülhamid Han'ın Osmanlı Haritası...Oktan Keleş'in arivinden görüntüler...


7 Aralık 2010 07:02
font boyutu küçülsün büyüsün


Abdülhamid Han'ın Osmanlı Haritası... BÜYÜK TÜRKİYE'NİN HARİTASI....

*

Biz yukarıdaki görüntüyü yayınladığımızdan bir gün sonra Washington Post Gazetesi Neo Osmanlı haritası yayınladı.

Bu haber medyada şu şekilde yer aldı:

" Dışişleri Bakanı Davutoğlu İngiltere’nin kurduğu Milletler Topluluğu’nu örnek göstererek Türkiye’nin de eski Osmanlı toprakları üzerinde liderlik kurabileceğini söyledi.

Amerikan Washington Post gazetesi yazarı Jackson Diehl, geçen hafta Washington’da görüştüğü Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun kendisine Türkiye’nin eski Osmanlı ülkeleri üzerinde liderliğini yeniden kurma hayalinden bahsettiğini yazdı.

“Wikileaks belgeleri, 21. yüzyıl Türkiye’sini nasıl yansıtıyor” başlıklı bir analiz yazan Diehl, “Türkiye NATO üyesi ve ABD’nin dış ülkelerdeki operasyonları için üslerine ev sahipliği yapıyor. Ancak gerçekten hâlâ bir ABD müttefiki mi?” diye sordu ve “Wikileaks belgelerinin ortaya döktüğü şey, arka arkaya iki ABD hükümetinin bu soru üzerinde zorluk çektiğini gösteriyor. Ilımlı İslamcı Ak Parti’nin 8 yıllık iktidarı boyunca, Türkiye, ABD’yle dolambaçlı bir 21. yüzyıl ilişkisi kurdu” dedi.

Yazıda, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun, Washington ziyareti sırasında yaptığı açıklamalara ve kendisine verdiği demece de yer veren Washington Post yazarı, şöyle yazdı:

“Türk Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu gülümseyerek yineledi: Evet, Mayıs ayında Gazze açıklarında İsrailli komandolarla Türk İslamcı eylemcilerin çatışması El Kaide’nin New York ve Washington’daki saldırılarıyla karşılaştırılabilir. Davutoğlu, ‘Tekrarlıyorum, bu olay Türkiye’nin 11 Eylül’üydü!’ diye haykırdı. 11 Eylül’de 2 bin 900, filo savaşında ise 9 kişinin öldüğü hatırlatılınca, ‘Rakamları kastetmiyorum. Türkiye’deki psikolojik şoku ifade etmeye çalışıyorum. Vatandaşlarımız yabancı bir ordu tarafından öldürüldü’ diye ekledi.

Aslında durum bu kadar basit değil. Türkler masum siviller değil, meydan okuyan militanlardı; intihar bombacıları tarafından değil, ilk silahları boya topu ve gözyaşartıcı bomba olan profesyonel askerlerdi. Bu yüzden, Davutoğlu’nun, hükümetiyle Obama yönetimi arasında uyumsuzluk olması için bir sebep olmadığını söylemesi biraz kulak tırmalayıcıydı.”

‘NEO-OSMANLICI’

Diehl, Wikileaks belgelerinde “son derece tehlikeli” ve “neo-Osmanlı İslamcı fantezilerde kaybolmuş” denilen Davutoğlu’nun kendisine, “İngiltere eski sömürgeleriyle bir milletler topluluğu halinde, neden Türkiye eski Osmanlı topraklarında, Balkanlarda, Ortadoğu ve Orta Asya’da yeniden liderlik kurmasın?” dediğini yazdı.

Washington Post yazarı şöyle devam etti: “Aslında, Arap sokaklarının muhtemel lideri olarak Erdoğan, Hizbullah lideri Hasan Nasrallah gibi rakiplerinden daha çekici görünüyor. Sonuçta Türkiye, Avrupa’nın ticaretine ve yatırımına bağımlı; demokratik bir Irak ve nükleersiz bir İran istiyor. NATO’nun Afganistan’da başarılı olmasını diliyor. Halen İsrail’i tanıyor. Özünde gerçek bir Müslüman demokrasi. Bu da Türkiye’nin hem eskisinden daha zorlu hem de bir bakıma daha iyi bir müttefik olduğu anlamına geliyor.”

*

Oktan Keleş Neo Osmanlı fikrine karşı çıkmaktadır. Bu projenin BÜYÜK TÜRKİYE'NİN önünü kesmek için hazırlanan bir proje olduğunu defalarca ifade etmişti. Yukarıda Abdülhamid Han'ın haritası ile diğer haritayı karşılaştırınız.

İşte BÜYÜK TÜRKİYE'NİN HARİTASI:


(Haritanın ayrıntılarını üstteki videodan izleyebilirsiniz...)

Bu haber 14,567 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (15)
 • savas k / 5 Mayıs 2014 02:17

  guruntuleri guncelleyebilirmisiz

 • acizköle / 12 Nisan 2013 01:25

  acizane

  Üstad galiba video aktif değil. Güncelleme imkanınız varmı acaba?
 • Bu konular derslere girmeli ! / 12 Nisan 2012 18:06

  İçi yivli toplar ne zaman yapıldı ?!

  http://foto-galeri.bugun.com.tr/foto-galeri/180674-page-19-yahudilerden-muthis-itiraf-galerisi.aspx
 • Bir link / 12 Nisan 2012 17:53

  Osmanlıların Su Arıtma Tesisi (5.foto)

  http://foto-galeri.bugun.com.tr/foto-galeri/180674-page-5-yahudilerden-muthis-itiraf-galerisi.aspx
 • mazmi / 5 Ekim 2011 12:32

  ille de orta asya

  ortaasya olmadan olmaz
 • TURANCI / 2 Eylül 2011 04:20

  YAŞASIN TURAN

  ALLAHIN İZNİ VE SELAHATİYLE TÜRKÜN YUMRUGU KALKACAK SİYONİZMİN KAPİTALİZMİN EMPERYALİZMİN VE KOMİNİZMİN BAŞINA İNECEK DÜNYA DÜZENLERİNİ BAŞLARINA YIKACAK...VE BÜYÜK TÜRK DEVLETİ TURAN KURULACAK...ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN...
 • Fatih gülenc / 19 Temmuz 2011 21:54

  ufuk

  Mühim bir zat duvarda asili osmanli haritasi icin diyorki;"Kaldirin bunu ufkumu daraltiyor"
  Kendimizi osmanli ile sinirlandirmayalim daha genis tüm dünyayi icine alacak sekilde düsünelim. osmanli o zamanin sartlarina göre o kadar yapmis. Bizler bu imkanlarla daha buyugune talip olmaliyiz. Milletimizden de beklenen budur.
  Kalin salicakla...
 • özgür yayan / 1 Mart 2011 23:10

  Büyük Türkiye

  İnşaallah bu aziz türk milleti Allahın inayeti ile tekrar zulme uğramış milletleri kucaklayarak islamın tekrar sancağını eline alacak. bizlerse oktan abilerin sayesinde şuğurlu birer müslüman türk olacağız
 • R.D / 12 Ocak 2011 11:16

  İnşaallah.

  İnşallah Büyük Türkiye yeniden Eski Osmanlı Hinterlandın daki hakkettiği yerini alacaktır.Birileri için belki çok önemli olmayabilir ama dün itibari Yemen ve Kuveytin de karşılıklı vizeleri kaldırma mutabakatları bu yolda alıanan kilometre taşlarından biridir diye düşünüyorum.Hayırlısı.
 • A.TEKSEN CANATAR / 8 Ocak 2011 23:46

  -9-

  YAZIYI OKURKEN, BİR ÖNCEKİ OKUDUĞUM YAZININ YARDIMIYLA BİR AYRINTI DİKKATİMİ ÇEKTİ; İBLİS UŞAKLARI, "9" İNSANIMIZI KATLEDEREK, YİNE -9- İLE BİR MESAJ VERİYORLAR GALİBA... TABİİ Kİ BU NACHİZANE BİR FARKEDİŞ, SON KARAR BÜYÜKLERİMİZİNDİR...
 • yakup / 10 Aralık 2010 11:49

  imparatorluk geri dönecek inşaalh.
 • Deniz Öztürk-Çanakkale / 8 Aralık 2010 01:58

  Ne Zaman

  Esselamu Alekum.Oktan abi yine müthiş belgeler sunmuşsunuz.Abi 4. kitabı merakla bekliyoruz.Ne zaman çıkacağıyla ilgili bir açıklama yapabilirmisiniz acaba?Allah Razı Olsun.Selametle...
 • FAZLI KARATAY / 7 Aralık 2010 17:54

  onaltıyıldız dünya gündemini belirliyor

  sizleri ekibi oktan beyi erol beyi tarık beyi ve tüm gönüldaşları kutluyorum,
  BÜYÜK TÜRKİYENİN AYAK SESLERİNİ DUYURUYORSUNUZ.
 • Abdulvahap / 7 Aralık 2010 12:07

  haritaysa işte harita bu!

  ALLAH c.c yar ve yardımcın olsun Son Osmanlı Oktan Abimiz...
 • faruk Bilir / 7 Aralık 2010 07:51

  son osmanlı oktan baba

  Allah yar ve yardımcısı ola.


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar