Mısır'da Kanlı Müdahale

 Mısır'da Kanlı Müdahale

Güvenlik güçleri Mursi destekçilerine rastgele ateş açmaya başladı.


14 Ağustos 2013 12:38
font boyutu küçülsün büyüsün


 

 Mısır'da kanlı müdahale...

 

Güvenlik güçleri Mursi destekçilerine rastgele ateş açmaya başladı. Mısır ordusu katliam yapıyor... Şu ana kadar 500'ü aşkın ölü var... 5000'den fazla yaralı var...


Mısır'da güvenlik güçleri Mursi destekçilerine rastgele ateş açmaya başladı. Şu ana kadar 500'ü aşkın ölü haberleri geliyor.....

Adeviyye ve Nahda meydanlarındaki Mursi destekçilerine müdahale başlarken, rastgele ateş açıldığı ve şehit olanlar olduğu haberleri geliyor.

Mısır'ın başkenti Kahire'deki Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarındaki darbe karşıtlarına bu sabah itibarı ile güvenlik kuvvetleri müdahale etmeye başladı.

Adeviyye Meydanı'nın güneyindeki caddelerden zırhlı araçlar ve iş makineleri ile darbe karşıtlarına müdahale etmeye başlayan güvenlik güçlerinin rastgele ateş açtığı bildirildi.

 Öte yandan keskin nişancıların ateş ettiği iddia edilirken, meydana havadan atılan broşürlerde kadın ve çocukların alanı terk etmelerinin istendiği belirtiliyor.

Mısır'ın başkenti Kahire'deki Rabiatul Adeviyye Meydanı'ndaki darbe karşıtlarına bu sabah itibarı ile güvenlik kuvvetleri müdahale etmeye başladı.Meydanın güneyindeki caddelerden zırhlı araçlar ve iş makineleri ile darbe karşıtlarına müdahale etmeye başlayan güvenlik güçlerinin rastgele ateş açtığı bildirildi.

Meydandan yapılan canlı yayınların kesildiği ve jammer marifeti ile göstericilerin iletişim kanallarını kullanmalarının engellendiği belirtildi.

 Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarında müdahale sürerken, helikopterlerlin alan üzerinde alçak uçuş yapıltığı belirtiliyor. Nahda meydanındaki çadırların zırhlı birlikler eşliğinde gelen güvenlik kuvvetlerince yıkılmaya başlandığı öğrenildi.

Meydanları terk edin çağrısı

Meydanlar üzerinde alçak uçuş yapan helikopterler, attıkları broşürlerle kadın ve çocukların meydanları terk etmeleri istendi. Broşürlerde, meydanlardan ayrılacak olanların can güvenliğinin sağlanacağı ifade ediliyor.

 Kaynak: AA

http://haber.gazetevatan.com/misirda-kanli-carsamba/561594/30/dünya

http://www.dunyabulteni.net/?aType=haber&ArticleID=270757

 
Bu haber 2,682 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (5)
 • bekir öztürk / 15 Ağustos 2013 08:03

  iç savaş ve fitne

  Mısırdaki darbe gösteriyor ki hem direnen hem ateş eden darbe yapan suçlu! "fitne uykudadır" diyen alemlere rahmet aynı şekilde 1fitne zamanı ölende öldürende cehennemdedir" "bir insanı öldürmek tüm insanlığı öldürmektir" hadisleri ışığında kim haklı kim haksız belli değil. 28 şubatta hoca direnmedi diyenler!!! görüyormusunuz sonunu iç savaş nasıl oluyormuş görün!!! Hocamında hakkını teslim edin nasılmı? bir ileri görüşlülüğünü akaçak kanı durdurmasını iki merhametini, kendi bedel öderken halka bir bedel ödetmeyip burnunu kanatmayışına saygı duyun. Bir kez daha rahmetle anıyorum.
 • zeynep / 14 Ağustos 2013 17:34

  Suriye başta olmak üzere ortadoğuda şiddetli bir deprem olursa bu işler durur bence.O zaman herkes kendi derdine düşer.Malesef bireysel olarak elimden birşey gelmiyor belki geliyordur da irade gösteremiorum.
 • münir doğan / 14 Ağustos 2013 14:24

  Ya Gahhar

  Ya Gahhar, Zalimleri kahreyyle...
 • orhan şahin / 14 Ağustos 2013 13:44

  Of of
 • Hasan ALİ KAYA / 14 Ağustos 2013 13:17

  Lütfen cevap

  Müslüman din kardeşlerimiz resmen dünya gözü önünde katlediliyor, ALLAH aşkına lütfen cevap verin biz onlara sadece bakıyoruz tabiki dua ediyoruz ALLAH yar ve yardımcıları olsun. Ama içim rahat değil seyreder gibi olmuyormuyuz ALLAH katında bizi nasıl değerlendiriyor, hesabı bize de sorulacak mı Yani 2.5 MİLYAR toplam sayısı olan Müslümanlara LÜTFEN ACİL CEVAP


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar