Tavşan Kaç, Tazı Tut!

Tavşan Kaç, Tazı Tut!

Tavşan'a Kaç, Tazı'ya 'tut' politikasına devam...


22 Temmuz 2013 10:15
font boyutu küçülsün büyüsün


Oktan Keleş'ten Hariciyecilere Altın Sözlerle Yol Haritası:

"Şeytaniler uzun vadede Esad’ın devrilmemesi üzerine planlar kurdu, ama Arap baharının oraya sıçrayacağını aptallar bile bilirdi. Bunun için de tavşana kaç, tazıya tut planını devreye sokuyorlar. Mezhepsel taraflar netleşince de, Suriye’ye ABD planı doğrultusunda, düşmanca tavır alan ülke, bu rolünü aşarsa, uyarılacaktı.  Yaşananları bir düşünün, bunlar olmadı mı? Başbakan son ABD gezisinde, ABD’ye Suriye’ye müdahale talebi ile gitti, kendi beyanatı var, gidince ABD  ne dedi  “Dur bakalım, elindeki veriler bizde mevcut değil, Cenevre sözleşmesini işleteceğiz”  dedi. Başbakan ne dedi? “Fikrim değişti ve gelişti.” Peki fikrini kim değiştirdi ve geliştirdi? ABD. Yani planı bizzat kuran. (Ah birde milleti fikrini değiştirse) neyse. Yani ABD baktı ki Suriye’ye müdahale olacak, veya Suriye’nin düşme riski arttı, hemen uyarı verdi, yani tavşanın hemen yakalanmasını istemiyor, kovalanmasını istiyor. İşte bizim stratejik derinciler, bu derinliğe inemedikleri gibi… neyse…. İleride inşallah burayı belki yazarım.

Devam edelim; 

Bunlar, hemen Esad devrilecek planına göre politika yaptılar. Çünkü dost dediklerine güvendiler. Ama güvendikleri dostları da, Esad kadar zalimdi.  Fark etmediler herhalde. ABD, AB neden muhaliflere silah ambargosu yaptı? Tam Esad güçleniyor; pat bir açıklama Fransa’dan “silah ambargosu kalksın.” Tabi bu açıklama  plandaşlarının sesi olarak seslendiriliyor. Bakıyorlar Esad sallanıyor, pat İngiltere açıklama yapıyor, “Türkiye yanlış yapıyor,” diye. Hâlbuki Türkiye’ye gazı da onlar veriyor. Duruma göre, Esad bir hamle yapıyor, pat Angelina Jolie mülteci kampında dünya kamu oyunu gıdıklıyor. Esad hamleyi arttırınca, pat İsrail Golan tepelerine hava saldırısı yapıp, durumu dengeliyor. Muhalifler hamle yapıyor, pat Rusya hemen ABD ile telefonda vs vs. Bizimkilerde “az kaldı, yarın zafer bak cart curt…” Kusura bakmayın… Bu cart curt lafından. Yav bu kadar mı basiretsizlik olur? Yoksa bu işin işinde başka işler mi vaaaaar?" 
 
http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=2438

"Kaddafi,  Mübarek ve diğerlerinin çabuk gitmesi zaten Şeytanilerin planıydı. Esad’ın gitmesi de çabuk olacak sanıldı. Oysa Esad yıpratıcı unsur olarak planlanmıştı. Yani diğerleri gibi hemen gitmeyecekti. Hükümetin, basiretsiz, ütopik hayaller peşinde koşanları bunu anlamadılar. Zannettiler ki Esad’da hemen gidecek...."  http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=1821Tavşan'a Kaç, Tazı'ya 'tut' politikasına devam...

   

İngiltere: Suriye'ye silah yok 

İngiltere başbakanı Cameron, muhalifler arasında çok sayıda kötü adam olduğunu, sorunlar yaşadıklarını savunarak silah yardımında bulunmayacaklarını açıkladı 

İngiltere Başbakanı David Cameron, Suriye’deki son gelişmeleri değerlendirdi. "Son bir kaç aydır Esad konumunu güçlendirdi diyen" Cameron ‘muhaliflere silah yardımı yapmayacaklarını’ açıkladı.

Avrupa Birliği’nin Suriyeli muhaliflere silah yardımı yapması için uğraşan İngiltere geri adım attı.

Suriye'de son zamanlarda şiddetlenen çatışmaları İngiliz medyasına değerlendiren Cameron, Beşşar Esad’ın konumunun giderek güçlendiğini belirtti.

Cameron, "Avrupa Birliği’nin uyguladığı silah ambargosunun kaldırılması için uğraşmalarına rağmen muhaliflere silah yardımı yapmayacağını’ söyledi.

Muhalifler arasında ‘çok sayıda kötü adam’ olduğunu söyleyen Cameron, belli gruplarla ciddi sorunlar yaşandığını belirtti.

Cameron, Suriye halkını gerçekten temsil eden muhalefeti desteklemeye devam edeceklerini söyledi.
 

 
Bu haber 7,259 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (13)
 • mikail / 28 Temmuz 2013 17:31

  bopcularin ortadogudaki gorevi!!!!!

  Oruc basina vurmuştur çok gormeyin....
 • Mehmet Güngör / 27 Temmuz 2013 21:45

  Bugün yer ve gök agliyor!

  Allah (c.c) Suriye`yi, Misiri ve dünyanin neresinde olursa olsun sadece dünya menfaatleri ve cikarlari ugruna yakip yikan, kan döken ve mazlumlarin canina kiyanlari onlara destek verenleri bu yapilan zulümleri görmezden gelenleri kendi ismi celili olan Kahhar ismi hürmetine kahretsin, onlara dünya ve ahirette hic rahat yüzü göstermesin, bu yasanan zulüme artik yürek dayanmaz, insanlik insanliktan cikmistir yer ve gök bugün yapilan bu zulümlere agliyor. amin.

  Ey insanlar! Sizi bir tek nefisten yaratan ve ondan da eşini yaratan ve ikisinden birçok erkekler ve kadınlar üretip yayan Rabbinizden sakının. Adını kullanarak birbirinizden dilekte bulunduğunuz Allah'tan ve akrabalık haklarına riayetsizlikten de sakının. Şüphesiz Allah sizin üzerinizde gözetleyicidir. 4-NİSÂ /1
 • Rüstem kırkaç / 27 Temmuz 2013 09:19

  ilave

  yorum dogrudur ancak bir katkı yapayım esed le ugraşılmasının iki ve en önemli nedeni ise büyük israil in ikinci parçası nın hazırlanması idi o da oldu akp orada işi halletti diger i ise islam dünya sı şii sünni ayrırımın keskin hale getirilmesi idi bu durum bizdeki siyasi erk in de işine gelmekte % 50 garanti olur , ben böyle düşünüyorumdüşünüyorum
 • Mehmet Güngör / 24 Temmuz 2013 19:43

  Serhan Barbaros

  Serhan Barbaros kardeşim zaten ben bu yorumu bilerek yaptım arkadaşlar çünkü ortadoğu zaten kan gölü olmuş ve hükumet halen kendi başarısından bahsediyor, bu nedenle ironik olarak bir yorum yaptım.
 • Serhan Barbaros / 24 Temmuz 2013 10:06

  Mehmet güngör ne içtiysen bana da söyle herhalde iyi kafa yapıyor ,

  Hala hükümeti tebrik etmek gerekirmiş , görmüyormusun hükümetin izin verdiği incirlkten kalkan uçakların ıraklı müslümanları vurduğunu , suriyeli teröristlerin ülkemizde eğitildiğini , natoya izmiri verip libyayı vurdurtanları , amerikanın radarlarını ülkemize kurdurtanları , doğuda kurdistanın temelleri atılıyor .

  Neymiş hükümet tuzağa düşmemiş , bu ülke bu hükümet sayesinde pisliğe boğazına kadar batmış durumdadır sana iyi uykular
 • yavuz10 / 23 Temmuz 2013 23:21

  mehmet güngör

  Kardeş asıl tebrik edilmesi gereken biri var ise o da sensin.Olayları analiz yeteneğin gerçekten takdire şayan!Ben bu konularda çok eksiğim.Kimleri takip ediyosun?Yazarsan sevinirim.
 • Haydar BOZKURT / 23 Temmuz 2013 23:15

  İşin Sonunu Çok İyi Gördük

  Bugün basına sızan bir kaç haberde byük ABD'li ve İngiliz petrol devleri Suriye'nin kuzeyinin olası bir PYD kontrolüne geçmesi durumunda Irak petrollerinin Türkiye üzerinden Avrupa ve dünya pazarına aktarılmasını engelleyecek kuzey suriyeden iblid üzerinden lakatia şehrine ulaştırırması ve buradan dünyaya pazarlanması üzerinde gizlice anlaşmaya vardıkları üzerine sızan haberler olduğu basında özellikle yurtdışı basında dillenmeye başlandı.Bu durumda ülkemiz epey bir petrol gelirinden mahrum kalacak ve bu gelir barzani ve uşaklarını ihya edecek gibi görülüyor.
  Sanırım işin sonunu çok iyi gören dışişlerimiz bu işin böyle olabileceğini düşünerek tedbir almıştır.
  Umarım Allah kafirlerin biz müslümanlar için kurduğu ve kurmayı düşündüğü planları başlarına geçiriverir.Amin
  Selam saygı ve dua ile
 • Mehmet Güngör / 23 Temmuz 2013 14:52

  Hükumeti tebrik etmek lazım.

  Hükumeti başarılı Suriye Politikası için tebrik etmek lazım. Bölgemizi ABD'nin öngördüğü
  iç savaş ve kaos ortamına girmekten kurtardı.Bilakis Dışişleri Bakanımızın öngörüsü takdire şayandır.
  Ne demiş Hz. Ali (ra) akıl odurki bir işin sonunu görsün yoksa bir işin sonunu göremeyen akıla, akıl değildir.
 • kaanbey / 23 Temmuz 2013 11:25

  karamsar olmamak lazım

  bakın selçuklu imparatorluğuna anadolu ortadoğu avrasya paramparça idi birleştirdi büyük bir imparatorluk kurdu, keza Osmanlı İmparatorluğuda öyle parçalar bakın nasılda birleşir küllerinden yeniden doğar büyük TÜRK imparatorluğu..
 • Önemli değil varsay Ademoğlu / 22 Temmuz 2013 21:26

  Öngörü...

  Öncelik Türkiye oldu sanırım...
  Türkiye'nin güneydoğusunda çıkacak bir karışıklık durumunda Esat daha da güçlenecek ve belkide bu sahte kırgınlığın sebebi ortaya çıkacaktır...
  Bu kırılmalar bu vatan topraklarına sadece zarar verir...
  Yurtta sulh cihanda sulh Ata sözümüz çok anlam ifade eder!
  Onların hep irili ufaklı hamleleri olur bazen olaylara telekinezi bile karışır. Uri Geller veya danışmanlar şeklinde görüntüler çıkabilir...
  Ancak gerçek olan tek şey şeffaf olmayı gerektiren ışık bazen doğru bir kalem, bazen böyle bir saygın siteyi oluşturmak, haramın ve hellalliğin ne olduğunu bilmek ve bilgiyi paylaşmaktır...
 • biri / 22 Temmuz 2013 17:58

  Mezhep çatışmalarını da dengede tutmak zorundalar. Olası Şii birliği de planlarını bozacaktır. Suriye stratejik olarak Mısır' a Libya' ya benzemez. Yanlış ata oynarlarsa kendi aleyhlerine olacaktır.
 • Murat Yenigün / 22 Temmuz 2013 16:17

  Seytanilerin Zbigniew Brzesinski Politikasi

  Suriye`de aynen Afganistan Rus savasi veya Irak Iran savasi taktigi uygulanacaktir bölge ülkelerinin uzun süre catistirilmasi planlanmistir cünkü bu Politika hem silah tüccarlarina Hemde seytanilerin lehine isliyor. Türkiye kendi ayagina kursunu sikti bile fakat yöneticilerin bundan haberi bile yok.
  Simdi bundan sonra güneyde Kuzey Irak Kürdistani ile Suriye Kürdistani birlesecek ve Kürdistan Federal Cumhuriyeti ilan edilecektir.AB ülkeleri ve ABD hemen bu ülkeyi taniyacaklar yani Türkiye`yi 25 yildir yönetenlere helal olsun sonunda yanlis politikalari yüzünden Kürdistani kurdular. Bundan sonra 20- 30 yil bölge Kaostan kurtulmaz. Leon Panettayi kutlamak gerekiyor Adam 4 saatlik ikna konusmasi ile hükumetin Suriyeye olan Politikasini degistirmeyi basardi ve Suriyenin bölünmesini sagladi.
  Tabiiki buradan Turgut Özal ve Süleyman Demireli ayrica tebrik etmek gerekiyor adamlar Körfez savasina lojistik destek vererek Cekic Gücü getirip Kuzey Irakta Kürdistan Federal Cumhuriyetinin tohumlarini 1991 yilinda attilar. Artik ben birsey söylemiyorum cünkü sözün bittigi yerdeyiz.
  Ben bütün bu olup bitenleri ve oluk oluk müslüman kani akmasina sebep olanlari her iki cihanda yüce Allah`a havale ediyorum.
 • Kazım Eryılmaz / 22 Temmuz 2013 13:42

  PKK ve Büyük KÜRDİSTAN

  Muhalifler güçlenirse Kürdistan'ın Suriye ayağını kuramazlar.


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar