Hattat Benefşe'den Anlamı Hediye

Hattat Benefşe'den Anlamı Hediye

Yedi yaşında hafız olan minik Rümeysa'ya anlamlı hediye...


31 Ağustos 2012 08:51
font boyutu küçülsün büyüsün


Yedi yaşındaki Rümeysa Alkan'ın hafız olup, belge almasından dolayı minik kızı tebrik eden ve Rümeysa'nın resminin de bulunduğu bir hat kompozisyonu yaparak küçük kıza hediye eden Hat ve Seramik Sanatçısı Yusuf Coşkun Benefşe  bu başarı karşısında oldukça duygulandığını söyleyerek: "Hafızlık  yüce bir makam. Osmanlı, her değere olduğu gibi hafızlığa da çok değer vermiş, hafız ve hattatlara özen göstermiştir. 


 


7 yaşındaki çocuk hafız oluyor, basın bunu veriyor, binlerce kişi Hira Dağı kadar zenginleşen Müslümanlar bunu okuyorlar ve seyirci kalıyorlar. Teşvik yok, taktir yok. Bunları bütün gücümüzle desteklemeliyiz. Bu çabaları ödüllendirmeliyiz. 

Amacımız Hafızlık mesleğini onure etmek, özendirmek, ihyasına katkıda bulunmak. Bu çabalarımız inşallah  ALLAH katında makbule geçer de kabirde geçer akçe sağlar. En yakınımız bizi kabire bırakıp gittiğinde ki faciayı bir bile bilsek…Ne demiş büyüklerimiz: "Yiğit bin yaşar, fırsat bir düşer." Bu fırsatları aman kaçırmalayım." dedi.

 
Bu haber 4,359 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (10)
 • ALİ / 4 Eylül 2012 15:17

  Hocam, ellerine sağlık. çok güzel ve anlamlı bir eser olmuş... Kardeşimizi tebrik ediyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun.. :) :) :)
 • Belgin Burdanlı / 3 Eylül 2012 20:48

  ÇOK YAZIK BİZLERE

  HABERİ OKUR OKUMAZ ÇOK ETKİSİNDE KALDIK AİLECE HEMEN İNTER ÜZERİNDEN HAFIZ KIZIZMIZIN AİLESİNE ULAŞTIK

  SORDUK MALESEF YUSUFHOCANIN YANINDA YAKINLARDAN HEDİYELER GELMİŞ TABİİ EN MUTLU EDEN İYUSUF HOCANIN HEDİYELERİ OLMUŞ AİLESİ BİZİM KİMSEDEN BİRŞEY BEKLENDİMİZ YOK ALLAH HERKEZDEN RAZI OLSUN BİZİM KIZIMIZIN HAFIZ OLMASI EN BÜYÜK HEDİYE DEDİ.

  % 90 HALKIN MÜSLÜMAN OLAN HALKIN DUYARSIZLIĞI ACI OLANI BU MÜSLÜMANLIK BUYSA YATAÇAK YERİMİZ YOK .ALLAH HAFIZ KIZIMIZA ONU YETİŞTİRENLERE YUSUF HOCAMIZA DİĞER DESTEKLEYENLERE KÖTÜLERİN ŞANSINI VERSİN. İKİ CİHAN SAADETİNDE YÜZSÜNLER..
 • Hayriye Uluçam / 3 Eylül 2012 00:14

  Çığır açmışın hat ile izleneçek iz olmuşsun.

  kim kan döker çeşminden kimin kanı revadır.
  iptila ile muhabbet ol iltifatı canadır. Sıhhat afiyet dileği ,ile Ulu Mevla hattı-ı şah Benefşeye
 • TARIK HEMDEN / 2 Eylül 2012 23:53

  VARMI BİR BENEFŞE GÖSTERİN

  MUHTEREM HOCAM ,ALLAH ELLERİNİZE ZEVAL VERMESİN. ANLATILMAZ BİR HAZ TEBRİKLER YÜREĞİNİZE ELİNİZE SAĞLIK BU ESER EHL-İ BEYTİ PEYGAMBER EFENDİMİZİN KADİM DOSTLARINI EHL-İ SÜNNETİ YÜREĞİMİZE BEYNİMİZE KAZIDINIZ DERSİN EN BÜYÜĞÜNÜ VERDİNİZ .BU ŞAMAR TOPLUMA MOLLA KASIM TOKATINIDA GEÇTİ. HAFIZ MELEĞİMİZİN FİİLİ DUALARI SİZE YETERDE ARTAR. GÜL KOKULU SULTANIMIZ NEBİNİN DUASIYLA EFENDİM.SAYGILARIMA
 • Hasan Hüseyin elçin / 2 Eylül 2012 23:44

  Benefşe beşyüz senede bir gelir

  Alemin derdiyle hem dert sahibi ehl-i irfandır.
  Benefşe
 • TUNA ÖZBENER / 1 Eylül 2012 10:16

  CEVHERLERİN HEBA OLUŞU

  BAŞTA BU ÇOK ÖNEMLİ HABER İ YAPANLARI VE SON EĞİTİMLE İLİGİLİ KIRITİK SUNAN ARKADAŞI VE ESERİ YAPAN SANATKARMIZI KUTLARIZ.
  OSMANLI EĞİTİMDEKİ BAŞARISI İLİM VE İLİM SANAT AHLAKINI PARELEL GÖTÜRMÜŞ EĞİTİMDE BU YÜZDEN
  BAŞARILI OLMUŞ OLUMLU İNSANLAR YETİŞTİRMİŞLER.
  YANİ ROL MODEL İNSANLAR ÜRETMİŞLER HEDEFE ULŞMIŞLAR ŞU AN BİZİM EĞİTİMİZ İFLAS ETMİŞ DURUMDA BAŞTAN BERİ DEVAM EDİYOR KASITLI İMHA EDİLMİŞ HABERDE GÖRDÜĞÜMÜZ EVLADIMIZ BİR CEVHER AMA HAFIZLIKLA BİTMİYOR CEVHERİ İŞLEYEMİYORUZ. İŞLENMEYİNCE O CEVHER ELİMİZDEN KAYIP GİDİYOR. BU YÜZDEN İLAHİYATCILAR SANATKARLAR İLİMDE SANATTA KAYBETTİĞİ İRFANI OLMADIĞI İÇİN ROL MODEL OLAMIYORLAR ANÇAK HAŞARAT OLARAK KALDIKLARI İÇİN TÜRKÇEDENDE MAHRUM OSMANLICADANDA MAHRUM ARAPÇADANDA NASIL BUNLARDAN VERİM BEKLEYE BİLİRİZ Kİ ? YÜZLERCE İLAHIYATCI TELEVİZYONLARA ÇIKIYORLAR OSMANLICA TÜRKÇESİ KONUŞANA RASLADINIZMI ?İSTANBUL TÜRKÇESİ TABİİ HALK BİLİNÇLİ KÜLTÜRLÜ OLSA TEPKİ VERİP ONLARIN TEKAMÜLÜNE SEBEP OLÇAKLAR AMA NERDE? MALESEF RAMAZAN PROGRAMLARI TELEVİZYONLARDA TİCARETE DÖNÜK OLDUĞU MÜDDETÇE İSLAM DİNAMİZMİ ZEDELENEÇEK MÜSLÜMANLARDA VEBALİNİ AĞIR ÖDEMEYE DEVAM EDEÇEKLERDİR!
  BÖYLE GİDERSEK ÇANAKKALE NESLİNİ YETİŞTİRMEMİZ HAYAL OLUR .BU NESLİ YETİŞTİRMEDİĞİMİZ SÜRECE ÜLKE KABUSTAN KURTULAMAZ O DA DÜŞMANLARIMIZIN İŞİNE YARAR.
  GERÇEKTE BUDUR!
 • kürşat ALPEREN / 31 Ağustos 2012 18:33

  ONALTIYILDIZDAN VE.OKTAN BEYDEN VE BU SİTEDE YORUM YAPANLARDAN ALLAH RASI OLSUN.

  OKTAN BEYDEN VE ONALTIYILDIZDA YORUM YAPAN KARDEŞLERİMİZDEN ALLAHRASI OLSUN DERİM.O KADAR DERİN VE BİLGİ YÜKLÜ Kİ HER KONUDA BİLGİ SAHİBİ OLUTORUZ.İNANIN ÇOK YERLEDE BULAMAZSINIZ..ALLAHRAZI OLSUN.DERİM.KÜRŞAT ALPEREN.
 • Furkan Sağol / 31 Ağustos 2012 15:11

  Allah razı olsun

  Böyle minik kardeşlerimiz,hafızlarımız,Kur'an-ı Kerim'i okuyanlarımız,dua edenlerimiz,şehitlerimiz...vs daha sayamadığımız Allah dostları olduğu için vatanımız ayakta kalıyor.Allah hepsinden razı olsun.Bizlere de dua ederler inşaAllah
 • ateş / 31 Ağustos 2012 14:58

  Dil, derin bir yara!

  Murat Gerçek kardeşimin tespiti doğrudur, ülkemizin kanayan yarasıdır Arapçılık, arap hayranlığı. Ben, naçizane, bu konuda ki sitemimi şöyle dile getiririm dost meclislerinde: ' Kırk Yasin okuyanlar, bir de meal okusalar, kırk kere ne dediklerini bilecekler!' Bu konu da aslında derin bir analiz gerektiriyor. Oktan hocamın bu konuda ki görüşleri nelerdir, acaba?
  Tamam, Kuran-ı Kerim'in Arapça olarak kırratinde bilemediğimiz nice mana ve hikmetler vardır ve elzemdir. Lakin, hiç değilse günde 5 kere tekrar ettiğimiz Fatiha'nın anlamını bilsek, Subhane Rabbiyel azim ve ala ne demek anlasak, Murat hocamın dediği gibi ne Allah dostları yetişir. Gidin herhangi bir ildeki bir cami kapısına, namazdan çıkan cemaatten rastgele 10 kişiyi çevirip sorun bakalım Subhaneke nin anlamını, kaçı cevap verecek acaba?
 • Kel Murat Gerçek / 31 Ağustos 2012 10:54

  eğitim

  Bana göre biz eğitim konusunda gerçekten zayıfız. Bak ne güzel çocuğun hafıza zehir gibi maşallah. Peki Neden bu tür eğitimlerde sadece arapça lafızları ezberletirler ki?

  Halbuki bu kadar zehir çocuklara yabancı dil eğitimi gibi arapçayı öğretseler de Kur'anı anlayarak okusalar hem kendileri fayda görür hem de topluma Kur'an konusunda mutlaka faydalı hizmetlerde bulunurlar.
  Emin olun benim dediğim şekilde olsun eğitim, çok sayıda Allah dostu (evliya) yetişir yine toplumumuzda.

  Bununda göz önünde bulundurmakta fayda vardır

  Sevgiler