Oktan Keleş

Oktan Keleş

oktankeles@gmail.com


11 Kasım 2012
font boyutu küçülsün büyüsün

Duy da İnanma


 

ABD istihbarat örgütleri son günlerde dünya medyasının kulağına, “İsrail 2022’de yok olacak” diye üflüyorlar. http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=1882 Bunu da ekonomik yüke bağlıyorlar.

Şimdi bu psikolojik söylentinin asıl sebeplerinden birkaçını sıralayalım:

1- Arap Baharı safsatası istenilen hızda gitmediğinden başka coğrafyadaki Arap ülkelerine üflüyorlar.Yani diğer Arap ülkelerinin gururlarını okşuyorlar.

2- Suriye meselesinin uzaması yine bu psikolojik söylemin hedefi.

3-İsrail’in yok olması, Siyonizm’in kaynağının yok olacağı anlamıyla tüm İslam ülkelerinin kulaklarına hoş gelen söylem olarak üflenmesi. Bak ABD krizde artık yeni dünya kuruluyor, onlarda gerçeği gördü palavrası ile aldatma.

4- ABD iç politikasına yönelik söylem. Romney ve Obama yani Cumhuriyetçiler ve Demokratların çekişmesi, Yahudi lobisine gönderme, Obama’yı desteklemek İsrail’in yok olacağı anlamına geliyor palavrası.

5- ABD demek, İsrail demektir. Hiç bir İslam ülkesi bu tip haritalara kanmamalıdır.

İsrail elbette yok olacak ama daha göreceği var, bu kadar ucuz yeryüzünden silinmeyecekler. Kendi kendilerini lağvedemezler! İnsanlığın elinden çekeceği var. Yeryüzündeki bunca fesadın kaynağı, zulmün odağı olanlar, öyle basit kurtulamaz elimizden.

İsrail erken seçim kararı aldı yeni koalisyon kurmak için. Bunlar hep tezgâh. Yakında Suriye’ye ve Gazze’ye saldırı planlıyorlar. Yok oluş senaryoları, yani korkularıyla yapacağı yeni şeytanlıklara bu psikolojik söylemi kullanacak. “Yok edilme psikolojisiyle” hareketlerini haklı göstermek istiyorlar. Uyanık olmak lazım. Rehavet asla olmamalı.

Suriye meselesi çıktığından beri İslamcı basın İsrail’den hiç söz etmedi farkında mısınız? Nasıl kamufle ediyor kendini iyi anlamak lazım.

İsrail, yeryüzünde hep -sözde- soykırım meselesinin mağduru olarak kendini ayakta tutuyor. Tarih boyu hep mağduru oynadı. En son Nazi Almanya’sı planları ile. Şimdi de yok olacağız şeytanlığı ile yeni film peşindeler.

Bu arada Barzani ve Irak yönetimi İsrail ve Rusya ile milyar dolarlık anlaşma yaptı. Silah alımı dikkatle takip edilmeli.

Yine takip edilmesi gereken önemli bir konu: Suriye’den Türkiye’ye yeni mülteciler gelmekte ve Adıyaman’a yerleştirmek üzere 12.500 kişi Bebek Köyü’ne yerleştiriliyorlar. Mültecilerin bir kısmı da bilindiği gibi Malatya’ya yerleştirilmişlerdi. Bu mülteciler Malatya’nın ilginç bölgelerine yerleştiriliyor.

Şimdi dikkat! “Bunda ne var ki, bir şey yok!” diyebilirsiniz. Hiç sordunuz mu, “Suriye’nin zengini Ermeniler, Suriye’nin kuzeyindedir ve en çokta Halep’tedirler. Bunların birçoğu çok zengindir, savaş çıkar çıkmaz başka ülkelere kaçmışlardır.” Nedense mülteciler hep Müslümanlardır. Kabak hep Müslümanların başına patlıyor. Mesela Esad canisine karşı Suriye’deki Hıristiyanlar savaşıyor mu?

Adıyaman’a mülteci olarak gelenler içinde Ermeniler var mıdır? Adıyaman Balıkköy mezrası yakınlarında 1906 doğan Missak Manuşyan (Manouchian) isimli şahıs, tehcirde Suriye’ye gitmeden önce bir Kürt ailenin himayesinde kalmıştı. 1944 yılında Nazilerce kurşuna dizilen ve özgürlük kahramanı ilan edilen bu kişinin o bölgeden çıkması bir tesadüf mü?

Ortadoğu’da etnik nüfuz hareketleri planlarına dikkat edilmeli! Bunun ülkemize olan tarihsel etkileri dikkatle takip edilmeli. Zira bugün Meclis’te eyalet sistemine geçme yasasını andıran bir konu gündemdeydi.

Saygılarımla.

Oktan Keleş

Oktankeles@gmail.com

Onaltiyildiz@gmail.com

11 Ekim 2012
Bu yazı 9,831 defa okundu.Yorum ekleYorum ekle
Yorumlar (1)
  • arif / 14 Kasım 2012 19:35

    12 den vurdubuz yine.

    değerli oktan bey sizi her fırsatta takip etmeye bilgilenmeye devam ediyoruz. Allah Razı olsun.doğruluğunuzu birkez daha kanıtladınız.israilin gazze ye saldırlıları başladı malesef.içimiz burkuldu.11 ekimde yazmıştınız bugün 14 kasım.tşekkürler.aydınlattığnız için.ve buradan bir çağrı MİLLETİM UYAN MİLLETİM UYAN!
Bu yazarın diğer yazılarıON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar