En Sıcak Konular

Vuslat'ta Emir Yıldız'dan İzleri

5 Şubat 2019 07:34 tsi
Vuslat'ta Emir Yıldız'dan İzleri Vuslat'ta Emir Yıldız'dan İzleri

 TRT'de Yayınlanan Vuslat Dizisinde  Emir Yıldız'dan İzleri

Emir Yıldızdan romanı (1-https://www.kitapyurdu.com/kitap/emir-yildizdan-amp-deruni-turkiye/439596.html&manufacturer_id=26656          

2- http://www.onaltiyildiz.com/?haber,6546 )  ve içinde Deruni Türkiye’ye ait ilk kez yayınlanan birçok bilgi ve belge artık tüm On Altı Yıldız takipçilerinin malumu…

Türkiye’de bu tip kitaplar maalesef çok çok az yayınlanıyor. Çünkü bu tip kitaplarda hakikate dayalı yaşanılan olaylar anlatılabilecek kalıplar çerçevesinde üstü örtülerek yazılıyor. Yazıldığında ise gönüllere ok gibi saplanıyor. Ok, isabet ettiği kişilere, sızısının verdiği farkındalıkla gönüllerini hatırlatıyor.

Birileri bilmez… Ancak bu tip kitaplar ‘Yaşayan, Yaşatacak!’ düsturundan hareket ile yazılmıştır. Bazı arkadaşlar bunu bilmediğinden bu tip özel kitaplarda yer alan karakterlerin ilgi çektiğini veya bu karakterlerin bir benzerlerini kendileri de yazarlarsa aynı etkiyi yapacağını sanırlar. İşte bu sebeple de büyük bir yanılgı içerisindedirler.

Ne demek istiyoruz…

Son zamanlarda On Altı Yıldız’dan, Oktan Keleş’in sözleri ve kitaplarından kaynak göstermeksizin yapılan (ç)alıntılar açıkça ortadayken; bunlara Emir Yıldızdan’a ait karakterlerin Vuslat dizisinde yer almasıyla bir yenisi eklendi.

Emir Yıldızdan’da yer alan; Osman Baba ile Eren’in aynı şekilde Eskici Amca ile Eren’in gönül sohbetleri belli ki birilerinin bayağı ilgisini çekmiş. Çekmiş ki; Vuslat’ta Salih Baba (antikacı dükkanı olan bir sözde ermiş) karakteri ile Aziz karakterinin yaşadığı olaylar döngüsü ile bu gönül sohbetleri kaynak gösterilmeden tekrar anlatılmış. Dizinin şuana kadar yayınlanan her bölümüne kısaca bir göz atıldığında ne demek istediğimiz daha kolay anlaşılacaktır.

Elbette bu arkadaşlara birkaç söz söylemek farzdır.

Emir Yıldızdan’da geçen konular ve olaylar yaşanmadan anlatılabilecek hakikatler değildir! Anlatırsanız bile ‘Neden aynı etkiyi yapmadı?’ diye içinizdeki ateşi körükler durursunuz.

Unutmayın!

Bazı aşklar kağıda yazılmaz!

Dizide kaynak göstermeden alıntıladığınız ilahi aşka ait gönül sohbetleri ancak ‘Yaşayan’ı’ tarafından kağıda döküldüğünde, gönüllere ok misali saplanır!
  Bu haber 4,675 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,754 µs