En Sıcak Konular

Videodaki Yüz İfadelerini Kişiden Kişiye Transfer Eden Ürpertici Yapay Zeka

7 Haziran 2018 08:03 tsi
Videodaki Yüz İfadelerini Kişiden Kişiye Transfer Eden Ürpertici Yapay Zeka Videodaki Yüz İfadelerini Kişiden Kişiye Transfer Eden Ürpertici Yapay Zeka


Videodaki Yüz İfadelerini Kişiden Kişiye Transfer Eden Ürpertici Yapay ZekaSahte kliplerin varlığını birçoğumuz biliyoruz. Ancak birazdan görecek olduğunuz ürpertici yapay zeka, videodaki yüz ifadelerini kişiden kişiye aktararak sahte klipleri daha gerçekçi bir hale getiriyor.

Muhtemelen daha önce sahte bir video klipe rastlamışsınızdır, ancak yeni çıkan bir yapay zeka gerçek görüntüdeki yüz hareketlerini doğru bir şekilde manipüle ederek, videonun inandırıcılığını artırıyor. Bu sayede ise sahte videolarda insanlar söylemedikleri şeyleri, söylemiş gibi görünüyor. Durum sinema sektörü için oldukça keyif verici olsa da gerçek hayatta kullanımı oldukça korkunç olacaktır.

 

Bilim insanları uygulamanın deneyi kapsamında, Barack Obama’nın yüz hareketlerini Vladimir Putin’in yüzü üzerine haritaladılar. Bu da Putin’in Obama’nın konuşmasını okuyormuş gibi görünmesini sağladı. Yüzdeki ifadeleri, kafa hareketlerini ve konuşma hareketlerini bire bir aktaran yapay zeka, ilk defa bu denli başarılı sonuç verdi.

Bilim insanları böyle bir teknolojiyi çözmüş olmanın mutluluğunu yaşasalar da aynı zamanda bunun sahte videoları artıracağını da ifade ettiler. Her ne kadar etik kuralların çiğnenmesi bu şekilde mümkün olsa da açıkçası böyle bir şeyin başarılmış olması bizlere teknolojinin gelmiş olduğu noktayı çok net gösteriyor.    
     
  http://www.webtekno.com/videodaki-yuz-ifadelerini-kisiden-kisiye-transfer-eden-urpertici-yapay-zeka-h47497.html Bu haber 2,244 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  10076 µs