En Sıcak Konular

NASA, Mağaralarda Bulunan UFO Resimlerini Araştırıyor

28 Mayıs 2018 08:03 tsi
NASA, Mağaralarda Bulunan UFO Resimlerini Araştırıyor NASA, Mağaralarda Bulunan UFO Resimlerini Araştırmak İçin Yardıma Gidiyor

NASA, Hindistan arkeologlarına, UFO’lar ve uzay elbiseleri giyen varlıkların 10.000 yıllık resimlerini soruşturmasına yardımcı olmak için hazırlanıyor mu? Daily Star’a göre, cevap evet.


Dünyanın her yerinde tarih öncesi kültürler eski kaya sanatı ile bir mesaj iletmeye çalışıyorlardı.


Kuzey, orta ve Güney Amerika, Avrupa, Asya ve Afrika’ya baktığımızda nerede olursak olun, binlerce yıl önce Dünya’da yaşayan insanlar, yaşamları boyunca tanık olduklarını gösteren bir sanat yarattılar.


Bu eski kaya oymalarından bazıları günlük yaşamın sıradan sahnelerini avlanma gibi gösterirken, diğer illüstrasyonlar insanlık tarih anlayışımıza meydan okuyor.

Örneğin Hindistan’a gidersek, bazı resimlerin bazı çeşit silahlar taşıyan ve ‘uzay elbisesi’ olarak düşünülen şeylerin figürleri tasvir ettiği birkaç mağara resmini bulacağız.


Bir grup Hintli arkeolog, NASA’ya ve Hint Uzay Araştırmaları Ajansı’na, Chhattisgarh’ın merkezindeki Charama mağaralarında 2014’te bulunan bazı tarih öncesi resimlerin şifresini çözmede yardım etmeye başladı. Bu 10.000 yıllık petroglyphlerin çoğu, günümüz bilimkurgu filmlerinde görüldüğü gibi dünyadışı ve UFO’ya benzer figürleri temsil eder.

JR Bhagat, Daily Star gazetesinin haberine göre görüntülerden dolayı şaşkına döndü.

Arkeolog, Daily Star’a, “Bulgular, tarih öncesi insanların diğer gezegenlerden varlıkları görüp hayal edebileceğini gösteriyor. Bu da bugün insanların ve araştırmacıların merakını uyandırmaya devam ediyor” dedi.


JR Bhagat Charma şehrinde meraklı tasvirlerin arkasındaki gizemi çözmeye yardımcı olabilecek ve antik insanoğlunun söylemek istediği alanda uzmanlar bulunmadığını açıkladı.


Araştırmacı, çizimlerin bazı bölümlerinin yorumlanmasının zor olduğunu ve bazı karakterlerin silah gibi görünen nesneler tarafından temsil edildiğini açıkladı.

Bhagat, “Tablolar, yıllara rağmen solmayan doğal renklerle yapılmış. Tuhaf oyma figürleri, silah benzeri objeler bulundururken net özelliklere sahip değildir. Özellikle burun ve ağız eksik. Birkaç resimde, uzay elbiseleri giyildiğini gösterir. Tarih öncesi insanlar tarafından hayal etme imkânını çürütemez, ancak insanlar genellikle böyle şeyleri süslüyor “dedi.


Bir açıklama: “Kanıtlar her yerde, gözlerimizin açılması gerekiyor, hepsi bu.”
Ve başka birisi iddia ediyor: “Yabancıları bulmamıza gerek yok, zaten burada çevremizdeler.”


Bu tür kaya sanatının bulunduğu tek yer Hindistan değil.


Dünyadaki diğer antik alanlara bakarsak, binlerce yıl önce dünyanın eski insanlarının bir takım petroglyphler ve mağara resimleri oluşturduğunu göreceğiz. Eski insanların neden tuhaf varlıkları 5 veya 6 parmaklı, kasklı, sandaletli ve uzay elbiseli olarak gördüğünü kimsenin cevaplayamadığı bir gizem olarak gösterdi.


Örneğin Avustralya’da antik insanlık, günümüzde Wandjina Mağarası Resim Sergisi olarak bilinen yerde yüzlerce gizemli mağara resmini yarattı. Bu meraklı kaya sanatı tasvirleri, 100.000 yılı aşkın bir sürede olabilir ve muazzam gözler, büyük başlıklar ve garip yapı olan gizemli varlıklar yer alır.


Bazı yazarlar, Wandjina Mağara Resimlerinin bazı yabancı temasların en eski örneklerinden biri olduğunu ileri sürmektedir.

 http://www.galaksiarsivi.com/nasa-magaralarda-bulunan-ufo-resimlerini-arastirmak-icin-yardima-gidiyor/Bu haber 2,094 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  9990 µs