En Sıcak Konular

O An'da

6 Ağustos 2017 06:52 tsi
O An'da O An'da

O ‘AN’ da

Birgün Küçükçekmece Gölü’ nün kıyısında yürürken kızım Hayat bana dönerek;

 <!--[if !supportLists]-->-          <!--[endif]-->‘Anne bu dünyadaki en güçlü şey nedir söyleyeyim mi?’ dedi.

Nedir annecim diye sorduğumda, ‘SEVGİ’ dir diye cevap verdi ve devamında ‘Sevgi birlik olunca,el ele verince kocaman bir kalkan oluşturur ve kimsenin bu kalkanı yıkmaya gücü yetmez.’ diyerek devam etti.

Bu kısa hikayeyi neden anlattım tüm yaşananlarla ne alakası olabilirdi ki?

Oktan Ağabeyimin evinden konvoy halinde çıktığımızda dörtlülerimizi yakarak birbirimizi takip etmemizi salık vermişti Başkanımız. Bizler buraların yabancısı olduğumuzdan olabildiğince dikkatli birbirimizi takip etmeye başladık. Ne var ki gideceğimiz istikamette kırmızı ışıkta takıldığımdan önümdeki konvoyun izini kaybetmiş onlara ulaşabilirim umuduyla yola koyulmuşken Serdar Topçu kardeşimizin bizi araması ile yanlış yoldan gittiğimiz haberini almıştık. Bize konum göndermesine rağmen GPS kilitlenmiş ve navigasyonlar çalışmaz olmuştu. Yani kısacası iyice kaybolmuştuk ki Serdar(Budun) kardeşim imdadımıza yetişerek telefonla takip etmemiz gereken levhayı söylemesiyle kısa sürede konvoya yeniden katılabilmiştik. Tabi ki bu sefer yanımıza Serdar Komutanımızı da alarak J Serdar hem öndeki konvoyu takip mesafesinde izlemem için direktif veriyor hem de arkadan gelenlerle bağı kopartmamamız için azami dikkat gösteriyordu.

 

Sonunda gideceğimiz yere ulaşmıştık ve ekipler oluşturularak tırmanmaya başladık. Tırmanırken her zorlandığımızda ya bir elin uzandığını gördük ya da bir değnek uzatıldığını. El ele, gönül gönüle vererek tırmanmıştık her birimiz. Anlatılanlar yaşanmış, gün aydınlanmış tekrar konvoya katılarak yola koyulmuştuk ki bir süre sonra telefon gelmiş yine o malum ‘yanlış yola saptınız’ haberini almıştık. Takip ettiğimiz araçta Savaş, Serdar Komutan ve Orkun komutan vardı. Onlara haber vermiş, Ozanların aracını takip ederek konvoya ulaşmıştık. Serdar komutan yine bizim araca gelmiş, Bekir abiler kimsenin kalmadığına emin olduktan sonra yola koyulmuştuk ki aracımda arıza uyarısı almamla yolun sağında boşluk aramam ve bulduğum anda arabanın tamamen durması bir olmuştu. Bekir abilerin arabasına korna çalarak yardım istedik. Zübeyir abi arabayı durdurmuş, Bekir abi,Serdar ve Mutluhan aracın servise ulaştırılması için elbirliğiyle görüşmeler yapıyorlardı. Konvoydaki diğer araçlar dönerek bizi almış, Mutluhan ve Bekir abi aracı teslim ettikten sonra gelebilmişlerdi.

Ertesi sabah uyanıp servisten gelen mesajdaki numarayı aradığımda müşteri temsilcisinden şanzıman beyninin değişmesi gerektiğini bunun da yaklaşık yüksek tutarda maliyetle gerçekleşeceğini öğrenerek İstanbul’ daki iş arkadaşlarım Ersin ve Bekir’ i aramış konuyu anlatmıştım ki 2 dakika sonra bana geri dönerek, İzmir’ deki bir arkadaşlarına (Murat) durumu bildirdiklerini ve benden telefon beklediğini söylemeleri bir olmuştu. Numarayı çevirdiğimde daha önce hiç tanımadığım sesten şu cümleleri işitmiştim. ‘Kardeşim geçmiş olsun, durum bana bildirildi, kalacak yerin var mı, tamam, şimdi hiç canını sıkmıyorsun keyifli bir şekilde tatiline devam ediyorsun, şu andan itibaren herşey benim kontrolümde sana bilgi vereceğiz.’ Telefonu kapattıktan bir-iki saat sonra Murat beni arayarak bozulan parçanın firma tarafından karşılanacağını, sadece servis ücreti ödeyerek arabayı teslim alabileceğimi söyledi.

Bu arada ertesi gün Tire’ den İzmir’ e geçmemiz gerekiyordu ki kimseye zahmetlik vermeden nasıl gidebiliriz diye düşünürken Meltem abla ve Demet abla tekrar Oktan Hocamızı ziyarete gelmişlerdi. Durumu anlattığımda zaten yarın İzmir’ e döneceklerini ve bizi bırakabileceklerini söylediler. Ertesi gün servise arabayı teslim almaya gittiğimizde müşteri temsilcisi servis ücreti üzerinden de indirim yaptıklarını söyleyerek neredeyse üstüne para verip göndereceklerdi.

İstanbul’ a o gece dönüp, sabah iş yerinde Bekir’ e olup biteni anlattığımda; ‘O sadece sana bildirdiğimiz kadarı. Üç gün boyunca telefon trafiğimiz devam etti bizim.’ dedi. Bekir’ e böyle bir arkadaşın olduğu ve birbirinizi bulduğunuz için çok şanslısınız dediğimde kısa ama çok düşünülesi bir cevap verdi.

<!--[if !supportLists]-->-          <!--[endif]-->‘Aynı teknik serviste bizi yetiştiren usta bize önce insan olmamızı asıl rızkımızın bu olduğunu öğretti. Biz beraber kuru ekmek yerdik ama her zaman yüzlerimiz gülerdi.’

Bu sözlerin ardından Murat’ a tatlı göndermeye karar verdik. Sipariş verdiğimiz tatlıcının hesap numarasındaki ismi görünce bir tebessüm oluştu yüzümde.

Hesabın ismi ‘SEVGİ ÜLGEN’ di.

Baştaki kısa hikayede Hayat’ ın söylediği gibi dünyadaki en büyük güç ‘HESAPSIZ SEVGİ’’ydi. Ve biz paylaştıkça kocaman bir kalkan oluyordu.

Tüm gönlüyle bakan güzel gözlere sonsuz SEVGİ’ ler…

Didem Karakumru

 

NOT: Fotoğraf O ‘AN’ ları yakalayan Savaş Ağca kardeşimiz tarafından çekilmiştir.Bu haber 5,646 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  12984 µs