En Sıcak Konular

17. Bölge'den Selamlar

5 Ağustos 2017 06:53 tsi
17. Bölge'den Selamlar 17. Bölge'den Selamlar

17.BÖLGE’DEN SELAMLAR


1951 yılında Las Vegas �" Nevada’da Groom Gölü yakınlarında kurulduğu söylenen 51.Bölge’ye neden bu isim verilmiştir? Farklı teoriler ileri sürülmekle birlikte bunlardan bir tanesi, Amerika’nın gayri resmi 51.eyaleti olarak kabul edilmesidir. Hakkında birçok filmin çevrildiği 51.Bölge gizemini halen korumaktadır [1].


2013 yılında CIA yayımladığı bir raporla üssün varlığı ve işlevi hakkında resmi açıklama yapmak zorunda kalmıştır. Ancak bu açıklamalar içinde dünya dışı yaşamla ilgili hiçbir veri bulunmamaktadır [2].


 
Coğrafya ve bitki örtüsü “Ötüken” ile çok benzeşiyor…


İşte o gece bizim bulunduğumuz “Ötüken” kodlu bölge de böyle bir yerdi. Komutanımız bize, dünyada 51.Bölge benzeri 5 bölge olduğunu söyledi. Onlardan bir tanesinin yakınlarındaydık. İşin ilginç tarafı 51.Bölge’de olduğu gibi buranın da yakınlarında bir göl bulunmaktaydı. İki bölgeyi karşılaştırdığımızda coğrafi yapısı ve bitki örtüsünün benzer olduğu hemen görülmekte. Bu tür bölgelerin dünya dışı varlıklarca ziyaret edilmesini iklim ve bitki örtüsüyle açıklamak yeterli değil elbette; belli ki yeryüzü ve gökyüzündeki ley hatlarının uygun yerleşimi buraları onlar için çekici yapıyor. O yüzden sayısız ufo vakası yaşanmakta buralarda. Yakın zamanlarda buralara bir uzay gemisi düşüyor ve içinden çıkan varlık yetkililerce incelenmek üzere alınıyor, olayın şahitlerinin açıklaması durumu daha da enteresan kılıyor [3].


Ertesi gün … Çesmesi’nde durarak hepimizin su içmesi de bölgenin önemini ortaya koyan manidar bir durum. Söylentilere göre burada savaşırken şehit düşen er’lerin yüzü suyu hürmetine çeşmenin kaynağı kesintisiz akıyor. Kimdi bu insanlar ve kimlerle çarpışırken şehit düşmüşlerdi?


17.Bölge meselesine gelirsek bu benim verdiğim bir isim yanlış anlaşılmasın. Malum kadim zamanlarda Türkler yönettikleri coğrafyayı 16 bölgeye ayırır ve kontrol ederlerdi [4]. Osmanlı İmparatorluğu da, koca coğrafyayı 16 bölgeye ayırmıştı. Hatta Piri Reis’in meşhur haritası da 16 parça/bölgeden oluşmuştur. Amerika’nın gizli saklı bir 51.eyaleti varsa eğer burası da biz Türkler’in 17.bölgesi niye olmasın ?


 Son olarak Ergenekon Destanı’nda anlatıldığı gibi, yenildikleri bir savaş sonrası dağa sığınan ve dağı eriterek vatanlarına sahip çıkan atalarımız gibi Kalperenler de o gece kutsal ağacın gölgelediği bir dağa sığınmışlar ve Gök Ataları’yla beraber kazandıkları zafer sonucunda vatanlarına sahip çıkmak üzere yola koyulmuşlardır.

KAYNAKLAR:
[1]:
https://www.quora.com/Which-Hollywood-movies-are-based-on-Area-51
[2]: http://edition.cnn.com/2013/08/15/us/area-51-documents/index.html
[3]: https://www.youtube.com/watch?v=APIazIQdOaI
[4]: Ay Yıldız Teşkilatı �" Baran Aydın

Onur ÖnerBu haber 4,711 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  11932 µs